Spacewalk - en to tr translation catalogue (178 entries)

en: 
    Aborted.
tr: 
    İptal Edildi.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects  |  <F12> next screen
tr:   <Tab>/<Alt-Tab> nesneler arasında geçiş  |  <Space> seçim  |  <F12> sonraki ekran

en:  Minor Release:
tr: Dağıtım

en: %s megabytes
tr: %s megabayt

en: %s was not found
tr: %s bulanamadı

en: *Email Address:
tr: *E-posta Adresi

en: A common cause of this error is the system time being incorrect. Verify that the time on this system is correct.
tr: Bu hata büyük ihtimalle nedeni sistem saatindeki yanlışlık. Sistem saatinizin doğru olduğundan emin olun

en: A profilename was not specified, and hostname and IP address could not be determined to use as a profilename, please specify one.
tr: Bir profil adı belirtilmemiş, ve makine adı, IP adresi profil adı olarak kullanmak için çözümlenemedi, lütfen bir profil adı belirtin.

en: A username and password are required to register a system.
tr: Sistem kaydı için bir kullanıcı adı, şifre ve e-mail adresi gereklidir.

en: Additional hardware information including PCI devices, disk sizes and mount points will be included in the profile.
tr: Bu profilde ek donanım bilgisi olan PCI aygıtları, dik boyutları, bağlantı noktalarıda eklenecek.

en: All available updates
tr: Tüm kullanılabilir güncelleştirmeler

en: An error has occurred:
tr: Umulmadık bir İS hatası oluştu:
    %s

en: An unexpected OS error occurred: %s
tr: Umulmayan bir OS hatası oluştu: %s

en: Arch
tr: Arş

en: Are you sure you would like to continue?
tr: Devam etmek istediğinize emin misiniz?

en: Back
tr: Geri

en: Building Package List
tr: Paket Listesi Oluşturuluyor

en: Building a list of RPM packages installed on your system.  Please wait.
tr: Kayıt Sihirbazı sisteminize kurulu RPM paketlerinin listesini oluşturuyor.  Lütfen bekleyin.

en: CPU model:
tr: CPU modeli:

en: CPU speed:
tr: CPU hızı:

en: Cancel
tr: İptal

en: Choose minor release
tr: Dağıtım

en: Close
tr: Kapat

en: Compliance:
tr: Uyum:

en: Connection aborted by the user
tr: Bağlantı kullanıcı tarafından kesildi

en: Create Profile
tr: Up2date - Doanım Profili

en: Create Profile - Hardware
tr: Up2date - Doanım Profili

en: Create Profile - Packages
tr: Up2date - Doanım Profili

en: Create profile
tr: Up2date - Doanım Profili

en: Delay error from server.  The message was:
tr: Sunucuda gecikme hatası. Hata iletisi:

en: Do not attempt to use X
tr: X kullanmaya çalışılmaz

en: Do not probe or upload any hardware info
tr:     --nohardware               - her hangi bir donanım bilgisi araştırma ve göndeme

en: Do not profile or upload any package info
tr:     --nopackages               - profil veya paket bilgisi gönderme

en: Downloads & Upgrades:
tr: İndirmeler & Güncellemeler:

en: Enter in the format hostname(:port)
tr: makina_ismi(:port) biçeminde giriniz

en: Error
tr: Hata

en: Error communicating with server. The message was:
tr: Sunucu ile haberleşilirken hata. Hata iletisi:

en: Error parsing the oemInfo file at field:
tr: Oem Bilgi dosyası ayrıştırılırken hataların oluştuğu alanlar:

en: Error reading cpu information:
tr: Cpu bilgisi okuma hatası:

en: Error reading install method information:
tr: Kurulum metodu bilgisi okuma hatası:

en: Error reading network interface information:
tr: Ağ Arayüzü bilgisi okuma hatası:

en: Error reading networking information:
tr: Ağ bilgisi okuma hatası:

en: Error reading system memory information:
tr: Sistem bellek bilgisi okuma hatası:

en: Error running hardware profile
tr: Donanım profili gönderilirken hata.

en: Error validating data at server:
tr: Veri sunucuda onaylanırken hata:

en: Error:
tr: Hata:

en: Fatal Error
tr: Ölümcül Hata

en: File Not Found:
tr: Dosya Bulunamadı:

en: Finish
tr: Bitir

en: Getting list of packages installed on the system
tr: Sistemde kurulu paketlerin listesi alınıyor

en: Hardware Info
tr: Up2date - Doanım Profili

en: Hostname:
tr: Makine Adı:

en: IP Address:
tr: IP Adresi:

en: Include RPM packages installed on this system in my System Profile
tr: Bu sistemde kurulu paketleri Sistem Profilime ekle

en: Include the following information about hardware and network:
tr: Donanım ve ağ hakkındaki aşağıdaki bilgileri ekle:

en: It appears this system has already been set up for software updates:
tr: Up2date yeniden başlatılıyor

en: Limited Updates Only
tr: Sadece Sınırlı Güncelleştirmeler

en: Limited updates
tr: Birleşmiş Milletler

en: Link To Subscription
tr: Açıklama

en: Location:
tr: Yer:

en: Login:
tr: Giriş:

en: Management
tr: Yönetim

en: Memory:
tr: Hafıza:

en: Next
tr: Sonraki

en: No, Cancel
tr: Hayır, İptal

en: Notice
tr: Niue

en: OK
tr: TAMAM

en: Operating System version:
tr: İşletim Sistemi sürümü:

en: Package
tr: Paket İsmi

en: Package Information
tr: Paket Bilgileri

en: Password error. The message was:
tr: Parola hatası. Hata iletisi:

en: Password:
tr: Parola:

en: Please enter a desired login.
tr: İstediğiniz bir giriş yapınız.

en: Please enter and verify a password.
tr: Lütfen şifreyi girin ve onaylayın

en: Please enter your Red Hat account information:
tr: Hesap Bilgisi

en: Problem registering system.
tr: Sorun kaydetme sistemi

en: Problem registering system:
tr: Sistem kaydedilirken hata:

en: Problem sending hardware information.
tr: Başlık okunurken hata

en: Problem sending hardware profile.
tr: Donanım profili gönderilirken hata.

en: Problem sending hardware profile:
tr: Donanım profili gönderilirken hata:

en: Problem sending package information.
tr: Paket bilgisi gönderilirken hata meydana geldi.

en: Problem sending package list.
tr: Paket listesi gönderilirken hata.

en: Problem sending package list:
tr: Paket listesi gönderme hatalı:

en: Problem writing out system id to disk.
tr: Sistem id'sini diske yazarken hata.

en: Profile name:
tr: Profil adı:

en: Provide a security certificate
tr: Bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: Proxy Configuration
tr: Proxy Konfigürasyonu

en: RHN Registration
tr: Bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: RHN login field
tr: Red Hat Linux sürümü:

en: RPM dependency error. The message was:
tr: RPM bağımlılık hatası. Hata iletisi:

en: RPM error.  The message was:
tr: RPM hatası. Hata iletisi:

en: RPM information is important to determine what updated software packages are relevant to this system.
tr: RPM bilgisi sitem kurulu olan paketlerden hangilerinin güncellendiğini anlamak için çok önemlidir.

en: Red Hat Account
tr: Red Hat Linux sürümü:

en: Red Hat Login:
tr: Red Hat Giriş:

en: Register Later
tr: Sorun kaydetme sistemi

en: Register the system even if it is already registered
tr:     --force                    - sistemi daha önce kaydedilmiş olsada kaydet

en: Registering System
tr: Sistem Kaydediliyor

en: Review Subscription
tr: Açıklama

en: Security & Updates:
tr: Güvenlik ve Güncelleştirmeler:

en: See /var/log/up2date for more information
tr: Başlık okunurken hata

en: Send hardware profile checkbox
tr: Up2date - Doanım Profili

en: Send package profile checkbox
tr: Paket listesi gönderilirken hata.

en: Sending Information
tr: Başlık okunurken hata

en: Sending hardware information
tr: Başlık okunurken hata

en: Sending package information
tr: Başlık okunurken hata

en: Server has refused connection due to high load
tr: Yüksek yükleme nedeniyle sunucu bağlantıyı reddetti

en: Show additional output
tr: Ek çıktı göster

en: Software Channel Subscriptions:
tr: Kanal Bilgileri

en: Software Update Not Set Up
tr: Up2date yeniden başlatılıyor

en: Software Updates Not Set Up
tr: Up2date yeniden başlatılıyor

en: Specify a file to use as the ssl CA cert
tr:     --sslCACert=<path>         - ssl CA sertifikası olarak kullanılacak dosyayı belirtin

en: Specify a password to use with an authenticated http proxy
tr: Kimlikli http proxy kullanmak için bir şifre belirtin

en: Specify a url to use as a server
tr: Kullanılacak sunucu url'sini girin

en: Specify a username to use with an authenticated http proxy
tr: Yetkili bir http proxy ile kullanmak üzere bir kullanıcı adı belirleyin

en: Specify an activation key
tr: Kullanmak için http proxy belirleyin

en: Specify an http proxy to use
tr: Kullanmak için http proxy belirleyin

en: Subscriptions have been activated for the following Red Hat products/services:
tr:     --activationkey=<value>    - bir aktivasyon şifresi belirtin

en: Support:
tr: Destek:

en: System Already Registered
tr:     --force                    - sistemi daha önce kaydedilmiş olsada kaydet

en: System ID:
tr: Soyadı:

en: System Registration
tr: Bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: Take me back to the registration
tr: Up2date - Paket Listesi (kayıt)

en: The installation number is invalid
tr:     --activationkey=<value>    - bir aktivasyon şifresi belirtin

en: The server indicated an error:
tr: Sunucu bir hata belirledi:

en: There was a SSL crypto error: %s
tr: SSL kodlama hatası var: %s

en: There was a problem registering this system.
tr: Sorun kaydetme sistemi

en: There was an SSL error: %s
tr: SSL hatası var: %s

en: There was an authentication error: %s
tr: Erişim hatası var: %s

en: There was an error building the list of packages.
tr: Bu paket kurulurken bir ölümcül hata oluştu:

en: There was an error communicating with the registration server.  The message was:
tr: Kayıt sunucusu ile haberleşilirken ölümcül bir hata oluştu.  Hata iletisi:

en: There was an error communicating with the registration server:
tr: Kayıt sunucusu ile haberleşilirken ölümcül bir hata oluştu.  Hata iletisi:

en: There was an error getting the list of hardware.
tr: Bu paket kurulurken bir ölümcül hata oluştu:

en: There was an error loading your configuration.  Make sure that
    you have read access to /etc/sysconfig/rhn.
tr: Yapılandırmanız yüklenirken bir hata oluştu.
    /etc/sysconfig/rhn dosyası üzerindeki haklarınız yeterli olmayabilir.

en: There was an error saving your configuration. Make sure that
    you own %s.
tr: Yapılandırmanız kaydedilirken bir hata oluştu.
    Kendi %s olduğundan emin olun.

en: There was an error while applying your choice.
tr: Seçiminiz uygulanırken bir hata meydana geldi.

en: There was an error while assembling information for the profile.
tr: Bu paket kurulurken bir ölümcül hata oluştu:

en: There was an error while creating the profile.
tr: Bu paket kurulurken bir ölümcül hata oluştu:

en: There was an error while installing the certificate.
tr: Bu paket kurulurken bir ölümcül hata oluştu:

en: There was an error while logging in.
tr: Sorun kaydetme sistemi

en: There was an error while populating the profile.
tr: Bu paket kurulurken bir ölümcül hata oluştu:

en: There was some sort of I/O error: %s
tr: Bazı G/Ç sıralama hataları var: %s

en: There was some sort of I/O error: %s
tr: Bazı G/Ç sıralama hataları var: %s

en: This client requires the server to support %s, which the current server does not support
tr: İstemci için sunucunun %s desteği olması gerekiyor. fakat sunucunun buna desteği yok

en: This system is already registered. Use --force to override
tr: Sistem zaten kayıtlı. Tekrar kaydetmek için --force komutunu kullanın

en: This system may not be updated until it is associated with a channel.
tr: Sistem bir kanalla iliştirilene kadar güncellenmez

en: Unable to open gui. Try `up2date --nox`
tr: Grafik kullanıcı arayüzü açılamıyor. `up2date --nox` ile deneyin.

en: Updating hardware profile...
tr: Donanım profili güncelleniyor...

en: Updating package profile...
tr: Paket profili güncelleniyor...

en: Updating virtualization profile...
tr: Paket profili güncelleniyor...

en: Use Authentication with HTTP Proxy
tr: Kimlik kanıtlama kullanılsın

en: Version:
tr: Sürüm:

en: View Hardware Profile
tr: Up2date - Doanım Profili

en: View Package Profile
tr: Paket Profilini Göster

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning: unable to enable rhnsd with chkconfig
tr: Uyarı: rhnsd chkconfig ile etkinleştirilemedi

en: We are attempting to contact the Red Hat Network server at %s.
tr: %s Red Hat Ağ Sunucusuna bağlanmaya çalışıyoruz.

en: Why Register
tr: Neden üye olmalıyım ?

en: Why Should I Connect to RHN? ...
tr: Neden RHN'e bağlanmalıyım ?

en: Why Should I Register?
tr: Kayıt Mevcut

en: Yes, Continue
tr: Evet, Devam

en: Yes/No dialog:
tr: Evet/Hayır penceresi:

en: You may deselect individual packages by unchecking them below.
tr: Kişisel paketleri alttan seçimlerini kaldırarak seçim dışı yapabilirsiniz.

en: You must choose a name for this profile.
tr: Bu profil için bir ad belirlemelisiniz.

en: You must enter a login.
tr: Bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: You must enter a password.
tr: Bir şifre girip onaylamalısınız.

en: You must run rhn_register as root.
tr: rhn_register root olarak çalıştırmalısınız

en: You must run the RHN registration program as root.
tr: RHN kayıt programını root olarak çalıştırmalısınız.

en: You must select a certificate.
tr: Bir kullanıcı adı girmelisiniz.

en: You need to register this system by running `rhn_register` before using this option
tr: Bu seçeneği kullanmadan önce `up2date --register` komutunu çalıştırarak sisteminizi kayıt ettirmelisiniz

en: [Deprecated] Read contact info from stdin
tr:     --contactinfo              - stdin'den bağlantı bilgisini okur

en: _Activate a subscription now...
tr: Açıklama

en: _Exit
tr: _Çıkış

en: _Finish
tr: _Bitti

en: installation number field
tr:     --activationkey=<value>    - bir aktivasyon şifresi belirtin

en: progress bar
tr: İlerleme Penceresi

en: progress status
tr: İlerleme Penceresi

en: proxy password field
tr: Parola:

en: system name
tr: Soyadı:
