Spacewalk - en to sr translation catalogue (169 entries)

en: 
    Aborted.
sr: 
    Прекинуто.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects  |  <F12> next screen
sr:   <Tab>/<Alt-Tab> између елемената  |  <Space> бира  |  <F12> следећи екран

en:  Minor Release:
sr: Издање

en: %s megabytes
sr: %s мегабајта

en: %s was not found
sr: %s није нађена

en: *Email Address:
sr: Електронска адреса:

en: A common cause of this error is the system time being incorrect. Verify that the time on this system is correct.
sr: Узрок ове грешке је најчешће нетачно системско време. Проверите тачност времена на систему.

en: A profilename was not specified, and hostname and IP address could not be determined to use as a profilename, please specify one.
sr: Име профила није одређено, а име домаћина и IP адреса нису могли бити утврђени да би служили као име профила, одредите једно.

en: A username and password are required to register a system.
sr: Корисничко име, лозинка и електронска адреса су потребни за регистрацију система.

en: Additional hardware information including PCI devices, disk sizes and mount points will be included in the profile.
sr: Профил ће бити допуњен додатним подацима, о PCI уређајима, величини дискова и тачкама монтирања.

en: All available updates
sr: Доступна ажурирања пакета

en: An error has occurred:
sr: Јавила се грешка:

en: An unexpected OS error occurred: %s
sr: Јавила се неочекивана системска грешка: %s

en: Arch
sr: Арх.

en: Back
sr: Назад

en: Building Package List
sr: Прављење Листе пакета

en: Building a list of RPM packages installed on your system.  Please wait.
sr: Прављење списка RPM пакета који су инсталирани на систем.  Сачекајте.

en: CPU model:
sr: Модел процесора:

en: CPU speed:
sr: Брзина процесора:

en: Cancel
sr: Одустани

en: Choose minor release
sr: Издање

en: Compliance:
sr: Предузеће:

en: Connection aborted by the user
sr: Корисник је прекинуо везу

en: Create Profile
sr: Профил хардвера

en: Create Profile - Hardware
sr: Повежите систем

en: Create Profile - Packages
sr: Повежите систем

en: Create profile
sr: Профил хардвера

en: Delay error from server.  The message was:
sr: Грешка у чекању са сервера.  Порука гласи:

en: Do not attempt to use X
sr: не покушава да користи X

en: Do not probe or upload any hardware info
sr:     --nohardware               - не испитује нити шаље податке о хардверу

en: Do not profile or upload any package info
sr:     --nopackages               - не прави профил нити шаље податке о пакетима

en: ERROR: can not find RHNS CA file
sr: ГРЕШКА: није могуће наћи RHNS CA датотеку:

en: Enter in the format hostname(:port)
sr: Унесите у облику домаћин(:порт)

en: Error
sr: Грешка

en: Error communicating with server. The message was:
sr: Грешка у вези са сервером. Порука гласи:

en: Error parsing the oemInfo file at field:
sr: Грешка при читању датотеке oemInfo у пољу:

en: Error reading cpu information:
sr: Грешка при читању података о процесору:

en: Error reading install method information:
sr: Грешка при читању података о методу инсталације:

en: Error reading network interface information:
sr: Грешка при читању података о мрежном уређају:

en: Error reading networking information:
sr: Грешка при читању података о умрежавању:

en: Error reading system memory information:
sr: Грешка при читању података о системској меморији:

en: Error running hardware profile
sr: Грешка при покретању профила хардвера

en: Error validating data at server:
sr: Грешка у провери података на серверу:

en: Error:
sr: Грешка:

en: Example: https://satellite.example.com/XMLRPC
sr: пример: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX (црте нису обавезне)

en: Fatal Error
sr: Кобна грешка

en: File Not Found:
sr: Датотека није нађена:

en: Finish
sr: Завршетак

en: Getting list of packages installed on the system
sr: Добављање листе пакета који су инсталирани на систем

en: Hardware Info
sr: Подаци о хардверу

en: Hostname:
sr: Име домаћина:

en: IP Address:
sr: IP адреса:

en: Include RPM packages installed on this system in my System Profile
sr: Укључи RPM пакете на овом систему у мој Профил система

en: Include the following information about hardware and network:
sr: Укључи следеће податке о хардверу и мрежи:

en: It appears this system has already been set up for software updates:
sr: Поновно покретање up2date

en: Limited updates
sr: Сједињене Државе

en: Link To Subscription
sr: Опис

en: Location:
sr: Радно место:

en: Login:
sr: При_јава:

en: Memory:
sr: Меморија:

en: Next
sr: Следеће

en: No, Cancel
sr: Одустани

en: Notice
sr: Ниуе

en: OK
sr: У реду

en: Package
sr: Пакет

en: Package Information
sr: Подаци о пакету

en: Password error. The message was:
sr: Грешка у лозинки: Порука гласи:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Please enter and verify a password.
sr: Морате да унесете и потврдите лозинку.

en: Please enter your Red Hat account information:
sr: Подаци о пакету

en: Problem registering system.
sr: Проблем при регистрацији система.

en: Problem registering system:
sr: Проблем при регистрацији система:

en: Problem sending hardware information.
sr: Грешка при читању података о хардверу:

en: Problem sending hardware profile.
sr: Проблем при слању профила хардвера.

en: Problem sending hardware profile:
sr: Проблем при слању профила хардвера:

en: Problem sending package information.
sr: Проблем при слању листе пакета.

en: Problem sending package list.
sr: Проблем при слању листе пакета.

en: Problem sending package list:
sr: Проблем при слању листе пакета:

en: Problem writing out system id to disk.
sr: Проблем при упису системског иб-а на диск.

en: Profile name:
sr: Име профила:

en: Provide a security certificate
sr: Морате да унесете корисничко име.

en: Proxy Configuration
sr: Подешавање мреже

en: RHN Registration
sr: регистарскиБрој

en: RHN login field
sr: Пријава за Red Hat

en: RPM dependency error. The message was:
sr: Грешка у RPM зависности. Порука гласи:

en: RPM error.  The message was:
sr: RPM грешка.  Порука гласи:

en: RPM information is important to determine what updated software packages are relevant to this system.
sr: Подаци о RPM пакетима су важни ради утврђивања која су ажурирања софтвера потребна систему.

en: Red Hat Account
sr: Пријава за Red Hat

en: Red Hat Login:
sr: Пријава за Red Hat

en: Register Later
sr: Проблем при регистрацији система.

en: Register the system even if it is already registered
sr:     --force                    - региструје систем чак и ако је већ регистрован

en: Registering System
sr: Проблем при регистрацији система.

en: Review Subscription
sr: Опис

en: See /var/log/up2date for more information
sr: Погледајте /var/log/up2date за више информација

en: Send hardware profile checkbox
sr: Профил хардвера

en: Send package profile checkbox
sr: Пошаљи листу па_кета

en: Sending Information
sr: Пошаљи податке о _хардверу

en: Sending hardware information
sr: Пошаљи податке о _хардверу

en: Sending package information
sr: Пошаљи податке о _хардверу

en: Server has refused connection due to high load
sr: Сервер је одбио везу због преоптерећености

en: Show additional output
sr: Приказује додатне податке

en: Software Channel Subscriptions:
sr: Подаци о каналу

en: Software Update Not Set Up
sr: Поновно покретање up2date

en: Software Updates Not Set Up
sr: Поновно покретање up2date

en: Specify a file to use as the ssl CA cert
sr:     --sslCACert=<путања>          - одређује датотеку која се користи као ssl CA потврда

en: Specify a password to use with an authenticated http proxy
sr: Наводи лозинку за пријаву на http мрежног посредника који то захтева

en: Specify a url to use as a server
sr: Наводи адресу сервера који се користи

en: Specify a username to use with an authenticated http proxy
sr: Наводи корисничко име за пријаву на http мрежног посредника

en: Specify an activation key
sr: Наводи http мрежног посредника

en: Specify an http proxy to use
sr: Наводи http мрежног посредника

en: Subscriptions have been activated for the following Red Hat products/services:
sr: Пријавни број није исправан

en: System Already Registered
sr:     --force                    - региструје систем чак и ако је већ регистрован

en: System ID:
sr: Презиме:

en: System Registration
sr: регистарскиБрој

en: Take me back to the registration
sr: Up2date - Листа пакета (регистрација)

en: The installation number [ %s ] provided is not a valid installation number. Please go back to the previous screen and fix it.
sr: Унесен пријавни број [ %s ] није исправан пријавни број.

en: The installation number is invalid
sr: Пријавни број није исправан

en: The server indicated an error:
sr: Сервер је пријавио грешку:

en: There was a SSL crypto error: %s
sr: Јавила се SSL грешка у шифрирању: %s

en: There was a problem registering this system.
sr: Јавио се проблем при регистрацији овог система.

en: There was an SSL error: %s
sr: Јавила се SSL грешка: %s

en: There was an authentication error: %s
sr: Јавила се грешка у провери: %s

en: There was an error building the list of packages.
sr: Јавила се кобна грешка при инсталацији пакета:

en: There was an error communicating with the registration server.  The message was:
sr: Јавила се грешка у вези са сервером за регистрацију.  Порука гласи:

en: There was an error communicating with the registration server:
sr: Јавила се грешка у вези са сервером за регистрацију.  Порука гласи:

en: There was an error getting the list of hardware.
sr: Јавила се кобна грешка при инсталацији пакета:

en: There was an error loading your configuration.  Make sure that
    you have read access to /etc/sysconfig/rhn.
sr: Настала је грешка у учитавању подешавања.  Проверите да ли
    имате право приступа у /etc/sysconfig/rhn.

en: There was an error saving your configuration. Make sure that
    you own %s.
sr: Настала је грешка у чувању подешавања. Проверите да ли
    сте власник над %s.

en: There was an error while applying your choice.
sr: Јавила се кобна грешка при инсталацији пакета:

en: There was an error while assembling information for the profile.
sr: Јавила се кобна грешка при инсталацији пакета:

en: There was an error while creating the profile.
sr: Јавила се кобна грешка при инсталацији пакета:

en: There was an error while installing the certificate.
sr: Јавила се кобна грешка при инсталацији пакета:

en: There was an error while logging in.
sr: Јавио се проблем при регистрацији овог система.

en: There was an error while populating the profile.
sr: Јавила се кобна грешка при инсталацији пакета:

en: There was some sort of I/O error: %s
sr: Јавила се нека врста I/O грешке: %s

en: There was some sort of I/O error: %s
sr: Дошло је до неке I/O грешке: %s

en: This client requires the server to support %s, which the current server does not support
sr: Овај клијент захтева да сервер подржава %s, што овај сервер не подржава

en: This system is already registered. Use --force to override
sr: Систем је већ регистрован. Употребите --force за премошћавање

en: This system may not be updated until it is associated with a channel.
sr: Овај систем не може бити ажуриран док се не припоји каналу.

en: Unable to open gui. Try `up2date --nox`
sr: Није могуће отворити програм графички. Пробајте ’up2date --nox‘

en: Updating hardware profile...
sr: Освежавање профила хардвера...

en: Updating package profile...
sr: Освежавање профила пакета...

en: Updating virtualization profile...
sr: Освежавање профила пакета...

en: Use Authentication with HTTP Proxy
sr: Користи аутентификацију

en: Version:
sr: Верзија:

en: View Hardware Profile
sr: Профил хардвера

en: View Package Profile
sr: Освежавање профила пакета...

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning: unable to enable rhnsd with chkconfig
sr: Упозорење: није могуће укључивање rhnsd са chkconfig

en: Why Register
sr: Већ регистровани

en: Why Should I Register?
sr: Већ регистровани

en: Yes/No dialog:
sr: Да/Не дијалог:

en: You may deselect individual packages by unchecking them below.
sr: Можете доле искључити поједине пакете уклањањем ознаке испред њих.

en: You must choose a name for this profile.
sr: Морате да доделите име овом профилу.

en: You must enter a login.
sr: Морате унети презиме.

en: You must enter a password.
sr: Морате да унесете и потврдите лозинку.

en: You must run rhn_register as root.
sr: Морате да покренете Агента за ажурирање као root.

en: You must run the RHN registration program as root.
sr: Морате да покренете регистрацију на RHN као root.

en: You must select a certificate.
sr: Морате да унесете корисничко име.

en: You need to register this system by running `rhn_register` before using this option
sr: Пре коришћења ове опције морате да региструјете систем покретањем ’up2date --register‘

en: [Deprecated] Read contact info from stdin
sr:     --contactinfo              - чита податке о контакту из stdin

en: _Activate a subscription now...
sr: Активирајте пријаву

en: _Exit
sr: Уреди

en: _Finish
sr: Завршетак

en: installation number field
sr: Пријавни број није исправан

en: progress bar
sr: Дијалог о напретку

en: progress status
sr: Дијалог о напретку

en: proxy password field
sr: Лозинка:

en: system name
sr: Презиме:
