Spacewalk - en to si translation catalogue (227 entries)

en: 
    Aborted.
si: 
    නවතා දමන ලදී.

en: 
    Are you sure you would like to continue?
si: 
    නිශ්චිතවම ඔබට දිගටම කරගෙන යාමට අවශ්‍යද ?

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects  |  <F12> next screen
si:   <Tab>/<Alt-Tab> සංඝටක අතර  |  <Space> තෝරාගැනීමට  |  <F12> මීලඟ තිරය සඳහා

en: %s megabytes
si: %s මෙගා බයිටස්

en: %s was not found
si: %s සොයාගත නොහැකි විය

en: *Email Address:
si: *විද්‍යුත් ලිපිනය:

en: <b>The network connection on your system is not active. Your system cannot be set up for software updates at this time.</b>
si: <b>ඔබේ පද්ධතියේ ජාල සම්බන්ධතාවය ක්‍රියාත්මක නොවේ. මෘදුකාංග නවීකරණයන් ලබාගැනීමට ඔබේ පද්ධතිය මෙම අවස්ථවේදී සැකසිය නොහැක.</b>

en: <b>You have no active subscriptions available in your account.</b> You will need to do one of the following to create an active subscription in your account before this system can be registered:
si: <b>ඔබේ ගිණුම තුල සක්‍රීය ග්‍රාහකත්ව කිසිවක් නොමැත.</b> ඔබේ පද්ධතිය ලියාපදිංචි කිරීමට ප්‍රථම පහත සඳහන් කර ඇති ආකාරයන්ගෙන් එකක් තෝරාගෙන සක්‍රීය ග්‍රාහකත්වයක් සාදාගන්න:

en: A common cause of this error is the system time being incorrect. Verify that the time on this system is correct.
si: මෙම දෝශයට බොහෝ දුරට හේතු විය හැක්කේ පද්ධතියේ වේලාව සාවද්‍ය ලෙස තිබීමයි. පද්ධතිය තුල සටහන් වන වේලාවේ නිරවද්‍ය භාවය තහවුරු කරගන්න.

en: A connection was attempted with a malformed URI.
si: නිසි ලෙස සකසා නොමැති URI සමඟ සම්බන්ධතාවයක් සාදා ගැනීමට වෙර දැරීය.

en: A connection was attempted with a malformed URI: %s.
si: නිසි ලෙස සකසා නොමැති URI සමඟ සම්බන්ධතාවයක් සාදා ගැනීමට වෙර දැරීය: %s.

en: A profilename was not specified, and hostname and IP address could not be determined to use as a profilename, please specify one.
si: පැතිකඩ නාමය සපයා නොමැත, පැතිකඩ නාමයක් ලෙස භාවිත කිරීමට ධාරක නාමය සහ IP ලිපිනය නීර්ණය කල නොහැක. කරුණාකර පැතිකඩ නාමයක් සපයන්න.

en: A proxy was specified at %s.
si: %s හී ප්‍රොක්සියක් නියම කර ඇත..

en: A username and password are required to register a system.
si: පරිශීලක නාමය සහ රහස්පදය ලියාපදිංචි කිරීම සඳහා අවශ්‍යවේ

en: Access to the technical support experts at Red Hat or Red Hat's partners for help with any issues you might encounter with this system.
si: Red Hat හෝ Red Hat හී කොටස් කරුවන් සමඟ ඔබේ පද්ධතියේ තිබෙන ඕනෑම ගැටළුවක් සම්බන්ධයෙන් ඔබට ඔවුන් වෙත ලඟා විය හැක.

en: Additional hardware information including PCI devices, disk sizes and mount points will be included in the profile.
si: PCI උපාංග, තැටි වල ප්‍රමාණයන්, සවිකරන ස්ථානයන් අදිය මෙම පැතිකඩ තුල ඇතුලත් වේ.

en: An error has occurred:
si: දෝශයක් ඇතිවිය:

en: An unexpected OS error occurred: %s
si: බලා පොරොත්තු නොවූ මෙහෙයුම් පද්ධතියේ දෝශයක් ඇතිවිය: %s

en: Arch
si: සබැඳියාව

en: Architecture: %s, OS Release: %s, OS Version: %s
si: නිර්මිතය: %s, මෙහෙයම් පද්ධතියේ නිකුතුව: %s, මෙහෙයම් පද්ධතියේ වෙළුම:%s

en: Are you sure you don't want to register your system with Red Hat? You'll miss out on the benefits of a Red Hat Enterprise Linux Subscription:
si: ඔබේ පද්ධතිය Red Hat Network සමඟ සම්බන්ධ වීමට අනවශ්‍ය බව ඔබට හොඳටම විශ්වාසද? Red Hat Enterprise Linux ග්‍රාහකත්වය සමඟ ලැබෙන වරප්‍රසාදයන් ඔබට අහිමි වනු ඇත:

en: Are you sure you would like to continue?
si: නිශ්චිතවම ඔබට දිගටම කරගෙන යාමට අවශ්‍යද ?

en: Back
si: ආපසු

en: Building Package List
si: ඇසුරුම් ලැයිස්තුව සකස් කරමින්

en: Building a list of RPM packages installed on your system.  Please wait.
si: ඔබේ පද්ධතිය තුල ස්ථාපනය කල යුතු RPM ලයිස්තුව සැකසෙමින් පවතී.  කරුණාකර රැඳී සිටින්න.

en: CPU model:
si: CPU මාදිලිය:

en: CPU speed:
si: CPU වේගය:

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Choose Service
si: සේවා දායකයේ නම

en: Close
si: වසා දමන්න(_C)

en: Compliance:
si: අනුකූලතාවය:

en: Connection aborted by the user
si: සම්බන්ධතාවය පරිශීලක විසින් නවතා දමන ලදී

en: Create Profile
si: පැතිකඩ සාදන්න

en: Create Profile - Hardware
si: ඔබේ පද්ධතියේ පැතිකඩ සාදන්න

en: Create Profile - Packages
si: ඔබේ පද්ධතියේ පැතිකඩ සාදන්න

en: Create profile
si: පැතිකඩ සාදන්න

en: Delay error from server.  The message was:
si: සේවාදායකය තුල ප්‍රමාද දෝශයක්.  පණිවිඩය වනුයේ:

en: Do not attempt to use X
si: X සේවා දායකයක් භාවිත කිරීමට උත්සහ නොකරන්න

en: Do not probe or upload any hardware info
si: දෘඪාංග තොරතුරු පිරික්සීම හෝ රුවීම නොකරන්න

en: Do not profile or upload any package info
si: ඇසුරුම් තොරතුරු රූ සටහන් ගත කිරීම හෝ රුවීම නොකරන්න

en: Do not start rhnsd after completion
si: සම්පූර්ණ කිරීමෙන් පසුව rhnsd ආරම්භ නොකරන්න

en: Do not upload any virtualization info
si: අථත්‍යකරණ තොරතුරු රුවීම නොකරන්න

en: Double-check the location - is '%s' correct? If not, you can correct it and try again.
si: ස්ථානය - '%s' බව නැවත පරීක්‍ෂා කරගන්න. එස්ව නොමැති නම් එය නිවැරදි කර නැවත උත්සහ කරන්න

en: Download installation images for Red Hat Enterprise Linux releases, including new releases.
si: නව නිකුතුවන්ද ඇතුලත්ව Red Hat Enterprise Linux නිකුතුවන් සඳහා වන ස්ථාපන පිළිඹුවන් බාගත කරන්න

en: Downloads & Upgrades:
si: බාගතකරණයන් සහ නවීකරණයන්:

en: ERROR: can not find RHNS CA file
si: දෝශයකි: RHNS CA ගොනුව සොයාගත නොහැකි විය:

en: Enter in the format hostname(:port)
si: පහත සැකසුමේ අයුරින් ඇතුල් කරන්න ධාරක නාමය(:සිදුර)

en: Error
si: දෝශයකි

en: Error communicating with server. The message was:
si: සේවා දායකය හා සන්නිවේදනය කිරීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය. පණිවිඩය වන්නේ:

en: Error parsing the oemInfo file at field:
si: oemInfo ගොනුව සැකසීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Error reading cpu information:
si: cpu තොරතුරු කියවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Error reading install method information:
si: ස්ථාපනය සිදුකල යුතු ආකාරය සම්බන්ධ තොරතුරු කියවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Error reading network interface information:
si: ජාල අන්තර් මුහුණත් තොරතුරු කියවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය :

en: Error reading networking information:
si: ජාලයේ තොරතුරු කියවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Error reading system memory information:
si: පද්ධතියේ මතක තොරතුරු කියවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Error running hardware profile
si: දෘඪාංග පැතිකඩ ක්‍රියාත්මක කිරීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: Error validating data at server:
si: සේවා දායකය තුල දත්ත තහවුරු කර ගැනීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Error:
si: දෝශයකි:

en: Example: https://satellite.example.com/XMLRPC
si: <small><b>උදාහරණය:</b> https://satellite.example.com</small>

en: Fatal Error
si: භයානක දෝශයකි

en: File Not Found:
si: ගොනුව සොයාගත නොහැකි විය:

en: Finish
si: නිමයි

en: Getting list of packages installed on the system
si: ඔබේ පද්ධතිය තුල ස්ථාපනය කල යුතු ඇසුරුම් ලයිස්තුව ලබා ගනිමින්

en: Hardware Info
si: දෘඪාංග තොරතුරු

en: Hostname:
si: ධාරක නම:

en: I'll register later.
si: මම පසුව ලියාපදිංචි වීමට කැමැත්තෙමි(_I).

en: IP Address:
si: IP ලිපිනය:

en: Include RPM packages installed on this system in my System Profile
si: මෙම පද්ධතිය තුල ස්ථාපනය කර ඇති RPM ඇසුරුම් මාගේ පද්ධතියේ පැතිකඩට ඇතුලත් කරන්න

en: Include the following information about hardware and network:
si: දෘඪාංගයන් හී සහ ජාලය සම්බන්ධ පහත සඳහන් තොරතුරු සපයන්න:

en: It appears this system has already been set up for software updates:
si: ඔබේ පද්ධතිය මීට පෙර මෘදුකාංග නවීකරණයන් සිදුකර ගත හැකි ලෙස සකසා තිබෙන බව පෙනී යයි:

en: Limited updates
si: එක්සත් ජනපදය

en: Link To Subscription
si: ග්‍රාහකත්වය සඳහා වන පුරුක

en: Location:
si: _Proxy ස්ථානය:

en: Login:
si: පිවිසුම:

en: Make sure the network connection on this system is operational.
si: ඔබේ පරිගණකයේ ජාල සම්බන්ධතාවය නිසියාකාරව සිදුවෙන බව ප්‍රත්‍යක්‍ෂ කරගන්න

en: Memory:
si: මතකය:

en: Next
si: මීලඟ

en: No, Cancel
si: නැත, අවලංගු කරන්න

en: Notice
si: දැන්වීමයි

en: OK
si: හරි

en: Package
si: ඇසුරුම

en: Package Information
si: ඇසුරුම් තොරතුරු

en: Password error. The message was:
si: රහස්පදයේ දෝශයකි. පණිවිඩය වන්නේ:

en: Password:
si: රහස්පදය:

en: Please enter a desired login.
si: කරුණාකර කැමති පිවිසුම ඇතුල් කරන්න.

en: Please enter and verify a password.
si: ඔබේ රහස්පදය ඇතුලත් කර එය තහවුරු කරන්න

en: Please enter your Red Hat account information:
si: ඔබේ ගිණුමේ තොරතුරු ඇතුල්කරන්න

en: Please enter your login information for the %s Red Hat Network Satellite:
si: %s Red Hat Network Satellite සඳහා ඔබේ පිවිසුම් තොරතුරු ඇතුල් කරන්න:

en: Please review the subscription details below:
si: කරුනාකර පහත දැක්වෙන ග්‍රාහක විස්තර සමාලෝචනය කරන්න:

en: Press <space> to deselect the option.
si: තෝරාගෙන විකල්පය ඉවත් කිරීමට <space> ඔබන්න.

en: Problem registering system.
si: පද්ධතිය ලියාපදිංචි කිරීමේදී ගැටළුවක් ඇතිවිය

en: Problem registering system.
    
    A universal default activation key limits the number of systems which can connect to the RHN organization associated with your login. To allow this system to connect, please contact your RHN organization administrator to increase the number of systems allowed to connect or to disable this universal default activation key. More details can be found in Red Hat Knowledgebase Article #7924 at http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_61_7924.shtm
si: පද්ධතිය ලියාපදිංචි කිරීමේදී ගැටළුවක් ඇතිවිය.
    
    විශ්ව අතික්‍රම සක්‍රීය කරන යතුර භාවිතා කර ඔබ ආයතනය හට RHN සමඟ සම්බන්ධ විය හැකි පද්ධති ගණන පාලනය කරනු ඇත. මෙම පද්ධතිය ඒ හා සම්බන්ධ කරගැනීම සඳහා RHN හි සිටින පද්ධතියේ පාලකවරයා මඟින්, ඔබේ ගිණුම මඟින් සම්බන්ධ විය හැකි පද්ධති ප්‍රමාණය ඉහල දැමීමෙන් සිදුකල හැක. නැතහොත් ඒ සඳහා විශ්ව අතික්‍රම සක්‍රීය කරන යතුර භාවිතය අක්‍රීය කිරීමෙන්ද සිදුකල හැක. මේ සඳහා වැඩි විස්තර පහත සඳහන් අන්තර්ජාල ලිපිනයේ තිබෙන ලේඛණය තුලින් ලබාගත හැකRed Hat Knowledgebase Article #7924 at http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_61_7924.shtm

en: Problem registering system:
si: පද්ධතිය ලියාපදිංචි කිරීමේදී ගැටළුවක් ඇතිවිය:

en: Problem sending hardware information.
si: දෘඪාංග තොරතුරු යැවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය.

en: Problem sending hardware profile.
si: දෘඪාංග පැතිකඩ යැවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය.

en: Problem sending hardware profile:
si: දෘඪාංග පැතිකඩ යැවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Problem sending package information.
si: ඇසුරුම් ලැයිස්තුව යැවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: Problem sending package list.
si: ඇසුරුම් ලැයිස්තුව යැවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: Problem sending package list:
si: ඇසුරුම් ලැයිස්තුව යැවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය:

en: Problem writing out system id to disk.
si: පද්ධතියේ හඳුනා ගැනීමේ අංකය තැටිය මත ලිවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය.

en: Profile name:
si: පැතිකඩේ නම:

en: Provide a Security Certificate
si: ආරක්‍ෂිත සහතිකපතක් ලබා දෙන්න

en: Provide a security certificate
si: ආරක්‍ෂිත සහතිකපතක් ලබා දෙන්න

en: Proxy Configuration
si: _Proxy ස්ථානය:

en: RHN Registration
si: ලියාපදිංචි අංකය(_n)

en: RHN login field
si: Red Hat පිවිසුම:

en: RPM dependency error. The message was:
si: RPM පරායත්ත දෝශයකි. පණිවිඩය වනුයේ:

en: RPM error.  The message was:
si: RPM දෝශයකි.  පණිවිඩය වන්නේ:

en: RPM information is important to determine what updated software packages are relevant to this system.
si: නවීකරණය කරන ලද ඇසුරුම් මෙම පද්ධතියට අවශ්‍ය වනෙනේදැයි දැන ගැනීම සඳහා RPM තොරතුරු ඉතා වැදගත් වේ

en: Receive the latest software updates, including security updates, keeping this Red Hat Enterprise Linux system updated and secure.
si: මෙම Red Hat Enterprise Linux පද්ධතිය නවීකරණයෙන් සහ ආරක්‍ෂිතව තබා ගැනීමට ආරක්‍ෂක නවීකරණයන් ඇතුළුව නවතම ඇසුරුම් ලබාගන්න.

en: Red Hat Account
si: Red Hat පිවිසුම

en: Red Hat Login:
si: Red Hat පිවිසුම:

en: Register Later
si: මම පසුව ලියාපදිංචි වීමට කැමැත්තෙමි(_I).

en: Register the system even if it is already registered
si: පද්ධතිය මීට පෙර ලියාපදිංචි කර තිබුනද නැවත ලියාපදිංචි කරන්න

en: Registering System
si: පද්ධතිය ලියාපදිංචි කරමින්

en: Registering your system with Red Hat allows you to take full advantage of the benefits of a paid subscription, including:
si: ඔබේ පද්ධතිය Red Hat Network වෙත සම්බන්ධ කිරීමෙන් ඔබ මුදල් ගෙවා ලබාගන්නා සාමාජිකත්වයට හිමි සියළු ප්‍රතිලාභ ලබාගත හැකි වේ, මීට පහත සඳහන් දෑ ඇතුලත්ය

en: Review Subscription
si: ග්‍රාහකත්වය සමාලෝචනය කරන්න

en: Review system...
si: පද්ධතිය සමාලෝචනය කරන්න...

en: Security & Updates:
si: මීට ආරක්‍ෂාව සහ නවීකරණයන්:

en: See /var/log/up2date for more information
si: වැඩි විස්තර සඳහා /var/log/up2date බලන්න

en: Select A File
si: ගොනුවක් තෝරාගන්න

en: Send hardware profile checkbox
si: දෘඪංග පැතිකඩ යවන්න(_h)

en: Send package profile checkbox
si: ඇසුරුමේඑ පැතිකඩ යවන්න(_p)

en: Send us a profile of your current hardware and packages so we can determine what updates are available.
si: ඔබේ පද්ධතිය සඳහා යෝග්‍ය නවීකරණ ඇසුරුම් තීරණය කිරීම පහසු වන පිණිස ඔබේ පද්ධතිය තුල ස්ථාපනය කර තිබෙන දෘඪාංග සහ ඇසුරුම් ඇතුලත් පැතිකඩක් එවිය යුතු වේ.

en: Sending Information
si: ඇසුරුම් තොරතුරු යවමින්

en: Sending hardware information
si: දෘඪාංග තොරතුරු යවමින්

en: Sending package information
si: ඇසුරුම් තොරතුරු යවමින්

en: Server has refused connection due to high load
si: කාර්යයන් අධික හෙයින් සේවා දායකය සම්බන්ධතාවය ප්‍රතික්‍ෂේප කර ඇත

en: Set Up Software Updates
si: මෘදුකාංග නවීකරණයන් 
     සකසන්න

en: Show additional output
si: අතිරේක ප්‍රතිදානයන් පෙන්වන්න

en: Software Channel Subscriptions:
si: මෘදුකාග ඕඩයේ ග්‍රාහකත්වයන්:

en: Software Update Not Set Up
si: මෘදුකාංග ප්‍රගමන සැකසුමෙන් ඉවත් වන්න(_E)

en: Software Updates Not Set Up
si: පද්ධතියේ මෘදුකාංග නවීකරණය මීට පෙර සකසා ඇත

en: Something went wrong while installing the new certificate:
si: නව සහතිකය ස්ථාපනයේදී යම්කිසි දෙයක් වරදී ඇත:

en: Specify a file to use as the ssl CA cert
si: ssl CA සහතික පත්‍රයක් ලෙස භාවිත කිරීමට ගොනුවක් නියම කරන්න

en: Specify a password
si: රහස්පදයක් නිර්දේශ කරන්න

en: Specify a password to use with an authenticated http proxy
si: අනන්‍යතාවය තහවුරුකරගත් http ප්‍රොක්සිය සමඟ භාවිත කිරීමට රහස්පදයක් ලබාදෙන්න

en: Specify a profilename
si: පැතිකඩ සඳහා නමක් යොදන්න

en: Specify a url to use as a server
si: සේවා දායකයක් ලෙස භාවිත කල යුතු ඒකීය සම්පත් යොමුව (url) නියම කරන්න

en: Specify a username
si: පරිශීලක නාමයක් නිර්දේශ කරන්න

en: Specify a username to use with an authenticated http proxy
si: අනන්‍යතාවය තහවුරුකරගත් http ප්‍රොක්සිය සමඟ භාවිත කිරීමට පරිශීලක නාමයක් ලබාදෙන්න

en: Specify an activation key
si: සක්‍රීය කිරීම සඳහා යතුරක් නියම කරන්න

en: Specify an http proxy to use
si: භාවිත කල යුතු http ප්‍රොක්සිය නිර්දේශ කරන්න

en: Specify an organizational id for this system
si: මෙම පද්ධතිය සඳහා ආයතනයේ හඳුනාගැනීමේ අංකයක් නියම කරන්න

en: Start Window
si: කවුළුව ආරම්භ කරන්න

en: Subscriptions have been activated for the following Red Hat products/services:
si: පහත දැක්වෙන Red Hat සේවාවන් සහ නිශ්පාදන සඳහා ග්‍රාහකත්වය සක්‍රීය කර ඇත:

en: Support:
si: සහයෝගය:

en: System Already Registered
si: පද්ධතිය මීට පෙර ලියාපදිංචි කර තිබුනද නැවත ලියාපදිංචි කරන්න

en: System ID:
si: පද්ධතියේ හඳුනාගැනීමේ අංකය:

en: System Registration
si: ලියාපදිංචි අංකය(_n)

en: Take me back to the registration
si: මාව නැවතත් ලියාපදිංචි කිරීම වෙත රැගෙන යන්න(_T)

en: Take me back to the setup process.
si: සැකසුම් ක්‍රියාවලිය වෙත මාව නැවත රැගෙන යන්න

en: The installation number [ %s ] provided is not a valid installation number. Please go back to the previous screen and fix it.
si: ඔබ විසින් සපයා ඇති ග්‍රාහක අංකය [ %s ] වලංගු ග්‍රාහක අංකයක් නොවේ. කරුණාකර පෙර තිරය වෙත ගොස් මෙය නිවැරදි කරන්න.

en: The installation number is invalid
si: ස්ථාපන අංකය සාවද්‍යයි

en: The server indicated an error:
si: සේවා දායකය මඟින් දෝශයක් හඟවන ලදී:

en: The server may be in outage mode. You may have to try connecting later.
si: සේවා දායකය ක්‍රියාවිරහිත ආකාරයෙන් පවතී. ඔබ හට පසුව සම්බන්ධ වීමට උත්සහ කල හැක

en: The server you are registering against does not support EUS.
si: ඔබ විසින් ලියාපදිංචි වීමට උත්සහ කරන සේවාදායකය මෙම සේවාග්‍රාහක වෙළුම සඳහා සහය දක්වනු නොලැබේ.

en: There was a SSL crypto error: %s
si: SSL රහස්‍ය සංකේත වල දෝශයක් ඇති විය: %s

en: There was a problem registering this system.
si: මෙම පද්ධතිය ලියාපදිංචි කිරීමේදී දෝශයක් ඇති විය

en: There was an SSL error. This could be because the file you picked was not a certificate file.
si: මෙහි SSL දෝශයක් ඇති විය. ඇතැම් විට ඔබ විසින් තෝරාගනු ලැබූ ගොනුව සහතිකපත් ගොනුවක් නොවීම මීට හේතු විය හැක.

en: There was an SSL error: %s
si: SSL දෝශයක් ඇති විය: %s

en: There was an authentication error: %s
si: අනන්‍යතාවය තහවුරු කර ගැනීමේදී දෝශයක් ඇති විය: %s

en: There was an error building the list of packages.
si: ඇසුරුම ස්ථාපනය කරන විටදී භයානක දෝශයක් ඇති විය:

en: There was an error communicating with the registration server.  The message was:
si: ලියාපදිංචිකරණ සේවා දායකය හා සම්බන්ධ වීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය.  පණිවිඩය වනුයේ:

en: There was an error communicating with the registration server:
si: ලියාපදිංචිකරණ සේවා දායකය හා සම්බන්ධ වීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය.  පණිවිඩය වනුයේ:

en: There was an error getting the list of hardware.
si: පැතිකඩ හැසිරවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: There was an error loading your configuration.  Make sure that
    you have read access to /etc/sysconfig/rhn.
si: ඔබේ මානකරණය රුවන විටදී දෝශයක් ඇතිවිය.  ඔබ හට
     /etc/sysconfig/rhn කියවීම සඳහා පිවිසීමට හැකියාව තිබෙන බව තහවුරු කරගන්න.

en: There was an error saving your configuration. Make sure that
    you own %s.
si: ඔබේ මානකරණය ගබඩා කිරීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය.
    ඔබ සතුව %s තිබෙන බවට තහවුරු කරගන්න..

en: There was an error while applying your choice.
si: පැතිකඩ හැසිරවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: There was an error while assembling information for the profile.
si: පැතිකඩ හැසිරවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: There was an error while creating the profile.
si: පැතිකඩ හැසිරවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: There was an error while installing the certificate.
si: පැතිකඩ හැසිරවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: There was an error while logging in.
si: ඇතුලට පිවිසීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: There was an error while populating the profile.
si: පැතිකඩ හැසිරවීමේදී දෝශයක් ඇතිවිය

en: There was some sort of I/O error: %s
si: යම් ආකාරයක I/O දෝශයක් ඇතිවිය: %s

en: There was some sort of I/O error: %s
si: යම් ආකාරයක I/O දෝශයක් ඇත විය: %s

en: This assistant will guide you through the process of registering your system with Red Hat to receive software updates and other benefits. You will need the following to register:
si: මෘදුකාංග නවීකරණයන් ලබා ගැනීම සඳහා පද්ධතිය ලියාපදිංචි කිරීමට මෙම සහයක විසින් ඔබට මඟ පෙන්වනු ඇත.ඒ සදගහා පහත දැක්වෙන ආකාරයේ තොරතුරු අවශ්‍ය වේ:

en: This client requires the server to support %s, which the current server does not support
si: මෙම සේවා දායකයට %s පහසුකම අවශ්‍යව ඇත, නමුත් වත්මන් සේවා දායකය එම පහසුකම සපයන්නේ නැත

en: This error shouldn't have happened. If you'd like to help us improve this program, please file a bug at bugzilla.redhat.com. Including the relevant parts of '%s' would be very helpful. Thanks!
si: මෙය සිදුවිය හැකි දෝශයක් නොවේ. මෙම වැඩසටහන වැඩිදියුණු කිරීමට අප හට උදව් වීමට කැමති නම්, කරුණාකර  bugzilla.redhat.com හී දෝශය සටහන් කරන්න. '%s' හි කොටස් සමඟ වාර්තා කරන්නේ නම් එය වඩාත් ප්‍රයෝජනවත් වනු ඇත. ස්තූතියි!

en: This server doesn't support functionality needed by this version of the software update setup client. Please try again with a newer server.
si: මෙම සේවාග්‍රාහක මෘදුකාංග ප්‍රගමන සකසන ක්‍රියාකාරීත්වය සඳහා අවශ්‍ය පහසුකම සේවාදායකය තුල තිබෙන මෙම වෙළුම මඟින් සපයනු නොලැබේ. කරුණාකර නව සේවාදායකය් භාවිතා කර නැවත උත්සහකර බලන්න.

en: This system is already registered. Use --force to override
si: මෙම පද්ධතිය මේවන විට ලියාපදිංචි කර ඇත. එය අභිබවා යාමට --force බාවිත කරන්න

en: This system may not be updated until it is associated with a channel.
si: ඕඩයක් සමඟ නිසි ලෙස සම්බන්ධ වන තුරු පද්ධතිය නවීකරණය නොවනු ඇත.

en: This system was unable to be associated with the following RHN module(s) because there were insufficient subscriptions available in your account:
si: ඔබේ ගිණුම තුල ප්‍රමාණවත් ග්‍රාහකත්වයන් නොමැති හෙයින්, පහත සඳහන් RHN මොඩියුල සමඟ සම්බන්ධ වීමට පද්ධතියට හැකියාවක් නොමැත:

en: Tip: Forgot your login or password?  Contact your Satellite's Organization Administrator.
si: ඉඟිය: ඔබේ පරිශීලක නාමය හෝ රහස්පදය අමතක වීද? ඔබේ චන්ද්‍රිකා සේවා දායකයේ ආයතන කළමණාකරු අමතන්න.

en: Tip: Red Hat values your privacy: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html
si: Red Hat ඔබේ පෞද්ගලිකත්වය අගය කරනු ලබයි: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html

en: Unable to open gui. Try `up2date --nox`
si: විත්‍රක මුහුණත විවෘත කල නොහැක. `up2date --nox` උත්සහ කර බලන්න

en: Updating hardware profile...
si: දෘඪාංග පැතිකඩ නවීකරණය කරමින්...

en: Updating package profile...
si: ඇසුරුම් පැතිකඩ නවීකරණය කරමින්...

en: Updating virtualization profile...
si: අථත්‍යකරණ පැතිකඩ නවීකරණය කරමින්...

en: Use Authentication with HTTP Proxy
si: අනන්යතාවය තහවුරු කරගැනීමට HTTP ප්‍රොක්සියක් භාවිත  කරන්න(_t):

en: Version:
si: වෙළුම:

en: View Hardware Profile
si: දෘඪාංග පැතිකඩ නරඹන්න(_V) ...

en: View Package Profile
si: ඇසුරුමේ පැතිකඩ බලන්න(_i) ...

en: Virtualization module: software updates for a limited number of virtual guests on this system.
si: අථත්‍යකරණ මොඩියුලය: පද්ධතිය සඳහා වන සීමා සහිත ආගන්තුක ගිණුම් සඳහා වන මෘදුකාංග නවීකරණයන්.

en: Warning
si: අවවාදයයි

en: Warning: unable to enable rhnsd with chkconfig
si: අවවාදයයි: chkconfig සමඟ rhnsd සක්‍රීය කිරීමට නොහැකි විය

en: We are attempting to contact the Red Hat Network server at %s.
si: %s තිබෙන Red Hat Network සේවා දායකය සමඟ සම්බන්ධ වීමට උත්සහ කරමින්.

en: We could not contact the Satellite or Proxy at '%s.'
si: අප හට Satellite හෝ '%s' තිබෙන ප්‍රොක්සිය සම්බන්ධ කර ගත නොහැක

en: Why Register
si: ලියාපදිංචි විය යුත්තේ ඇයි

en: Why Should I Connect to RHN? ...
si: මම RHNසමඟ සම්බන්ධ විය යුත්තේ මක් නිසාද? ...

en: Why Should I Register?
si: ලියාපදිංචි විය යුත්තේ ඇයි

en: Yes, Continue
si: ඔව්, දිගටම කරගෙන යන්න

en: Yes/No dialog:
si: ඔව්/නැත දෙබස:

en: You may be running a client that is incompatible with the server.
si: ඇතැම්විට ඔබ විසින් සේවා දායකය සමඟ නොගැලපෙන සේවා ග්‍රාහකයක් ක්‍රියාත්මක කර ඇත.

en: You may deselect individual packages by unchecking them below.
si: ඔබ විසින් තනිව තිබෙන ඇසුරුම් බැහැර කිරීමට ඒවායේ හරි ලකුණ ඉවත් කරන්න

en: You must be root to run %s
si: %s ක්‍රියාත්මක කිරීම සඳහා පද්ධතිය නැවත ආරම්භ කල යුතු වේ.

en: You must choose a name for this profile.
si: මෙම පැතිකඩ සඳහා ඔබ විසින් නමක් තෝරාගත යුතුමය.

en: You must enter a login.
si: ඔබ විසින් පිවිසුමක් ඇතුලත් කලයුතුමය

en: You must enter a password.
si: ඔබ විසින් රහස්පදය ඇතුලත් කල යුතුමය

en: You must run rhn_register as root.
si: ඔබ rhn_register විධානය ක්‍රියාත්මක කල යුත්තේ root ලෙස වෙයි.

en: You must run the RHN registration program as root.
si: ඔබ විසින් RHN ලියාපදිංචි කිරීමේ වැඩසටහන root ලෙස ක්‍රියාත්මක කල යුතු වේ

en: You must select a certificate.
si: ඔබ විසින් සහතිකයක් තෝරාගත යුතුවේ

en: You need to register this system by running `rhn_register` before using this option
si: මෙම විකල්පය භාවිත කිරීමට ප්‍රථම `rhn_register` විධානය ක්‍රියාත්මක කර පද්ධතිය ලියාපදිංචි කර ගැනීමට අවශ්‍ය වේ

en: You specified an invalid protocol. Only https and http are allowed.
si: ඔබ විසින් සපයා ඇත්තේ සාවද්‍ය වාහකයෙකි. https සහ http හට ඉඩ දී තිබේ

en: You were unable to be subscribed to the following software channels because there were insufficient subscriptions available in your account:
si: ඔබේ ගිණුම තුල ප්‍රමාණවත් ග්‍රාහකත්වයන් නොමැති බැවින් පහත සඳහන් මෘදුකාංග ඕඩයන් හා සම්බන්ධ වීමට ඔබට නොහැකි වන බව මතකතබා ගන්න.

en: You will not be able to take advantage of these benefits without registering.
si: Red Hat Network වෙන සම්බන්ධ නොවී ඔබ සතුව තිබෙන ග්‍රාහකත්වයන් හී වරප්‍රසාද ලබා ගැනීමට <b>නොහැක</b>. එම වරප්‍රසාද   ලබාගැනීම සඳහා    Red Hat Network.  වෙත පිවිසීමට ඔබේ පද්ධතිය මානකරගත යුතුය

en: You won't be able to receive software updates, including security updates, for this system.
si: මෙම Red Hat Enterprise Linux පද්ධතිය නවීකරණයෙන් සහ ආරක්‍ෂිතව තබා ගැනීමට ආරක්‍ෂක නවීකරණයන් ඇතුළුව නවතම ඇසුරුම් ලබාගන්න.

en: [Deprecated] Read contact info from stdin
si: stdin මඟින් සම්බන්ධ විය හැකි ආකාරය සම්බන්ධව කියවන්න

en: _Activate a subscription now...
si: දැන් ග්‍රාහකත්වයක් සක්‍රීය කරන්න(_A)...

en: _Finish
si: නිම කරන්න(_F)

en: installation number field
si: ස්ථාපන අංකය සාවද්‍යයි

en: progress bar
si: ප්‍රගති දර්ශකය

en: progress status
si: ප්‍රගති දර්ශකය

en: proxy location
si: _Proxy ස්ථානය:

en: proxy password field
si: ප්‍රොක්සියේ රහස්පදය(_a):

en: system name
si: පද්ධතියේ නම(_N):

en: unknown
si: හඳුනා නොගත්
