Spacewalk - en to as translation catalogue (334 entries)

en: 
     Tip: Minor releases with a '*' are currently supported by Red Hat.
as: 
     সহায়: '*' -ৰ সৈতে গৌণ উন্মোচনসমূহ এতিয়া Red Hat দ্বাৰা সমৰ্থিত।

en: 
    Aborted.
as: 
    নিষ্ফল কৰা হ'ল

en: 
    Are you sure you would like to continue?
as: 
    আপুনি নিশ্চিত নে আপুনি আগবাঢ়িব বিচাৰে?

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects  |  <F12> next screen
as:   <Tab>/<Alt-Tab> পদাৰ্থৰ মাজত  |  <Space> নিৰ্ব্বাচন কৰে  |  <F12> পিছৰ পৰ্দ্দা

en:  Minor Release:
as:  গৌণ উন্মোচন:

en: %s was not found
as: %s পোৱা ন'গ'ল ।

en: *Email Address:
as: *ঈ‌মেল ঠিকনা:

en: <b><span size="12000">Incompatible Certificate File</span></b>
    
     The certificate is expired. Please ensure you have the correct  certificate and your system time is correct.
as: <b><span size="12000">অসংগত প্ৰমাণপত্ৰ নথিপত্ৰ</span></b>
    
     প্ৰমাণপত্ৰটোৰ অৱসান ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি সুনিশ্চিত কৰা যে আপোনাৰ উচৰত শুদ্ধ প্ৰমাণপত্ৰ আছে আৰু চিস্টেম সময় শুদ্ধ।

en: <b>Downloads &amp; Upgrades:</b>
as: <b>ডাউনল'ডসমূহ &amp; আপগ্ৰেইডসমূহ:</b>

en: <b>HTTP Proxy</b>
as: <b>HTTP প্ৰক্সি</b>

en: <b>Login:</b>
as: <b>লগিন:</b>

en: <b>Management:</b>
as: <b>ব্যৱস্থাপনা:</b>

en: <b>Security &amp; Updates:</b>
as: <b>সুৰক্ষা &amp; আপডেইটসমূহ:</b>

en: <b>Support:</b>
as: <b>সমৰ্থন:</b>

en: <b>System ID:</b>
as: <b>চিস্টেম ID:</b>

en: <b>The network connection on your system is not active. Your system cannot be set up for software updates at this time.</b>
as: <b>এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ নে'টৱৰ্ক যোগাযোগ কাৰ্য্যকৰী নহয় । আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী এই সময়ত চালনাজ্ঞান উন্নয়নৰ বাবে প্ৰতিষ্ঠা কৰিব নোৱাৰি ।</b>

en: <b>Tip:</b> Minor releases with a '*' are currently fully supported by Red Hat.
as: <b>সহায়:</b> এটা '*' থকা গৌণ উন্মোচনসমূহ বৰ্তমানে Red Hat -এ সমপূৰ্ণভাৱে সমৰ্থন নকৰে।

en: <b>Warning:</b> Using this option, your system will always be the most recent minor release and <b>cannot</b> be limited to an older release version.
as: <b>সতৰ্কবাৰ্তা:</b> এই বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰি, আপোনাৰ চিস্টেম সদায় আটাইতকৈ শেহতীয়া গৌণ উন্মোচন হৈ থাকিব আৰু এটা পুনৰি উন্মোচন সংস্কৰণলৈ সীমিত কৰিব পৰা <b>নাযাব</b>।

en: <b>Warning</b>
as: <b>সতৰ্কবাৰ্তা</b>

en: <b>You have no active subscriptions available in your account.</b> You will need to do one of the following to create an active subscription in your account before this system can be registered:
as: <b>আপোনাৰ হিচাপত কোনো সক্ৰীয় বৰঙনি নাই ।</b> আপুনি নিম্নলিখিতৰ যিকোনো এটা কৰিব লাগিব যাতে এটা সক্ৰীয় বৰঙনি আপোনাৰ হিচাপত সৃষ্টি হয় এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পঞ্জিকৰণ কৰাৰ পূৰ্বে:

en: <b>Your system was registered for updates during installation.</b>
as: <b>আপোনাৰ চিস্টেম ইনস্টল হৈ থকা সময়ত আপডেইটসমূহৰ বাবে ৰেজিস্টাৰ কৰা হৈছিল।</b>

en: <b>_All available updates</b> will be provided to this system. If kept updated, this system will always be equivalent to the latest minor release in the main 'Red Hat Enterprise Linux x' software channel.
as: <b>সকলো উপলব্ধ আপডেইটসমূহ</b> এইখন চিস্টেমক যোগান দিয়া হ'ব। এইখন চিস্টেম, যদি আপডেইট কৰি ৰখা হয়, তেনেহলে ই সদায় Red Hat Enterprise Linux 6 -ৰ শেহতীয়াকে উপলব্ধ গৌণ উন্মোচনৰ সমসাময়িক হই থাকিব। ইয়াক মূখ্য 'Red Hat Enterprise Linux 6' -ৰ চফ্টৱেৰ চেনেললে ৰেজিস্টাৰ কৰা হ'ব।

en: <b>_Limited updates</b> will be provided to this system, maintaining compatibility with the selected minor release software channel:
as: <b>সীমিত আপডেইটসমূহ</b> এই চিস্টেমক যোগান দিয়া হ'ব যাতে ই নিম্নলিখিত Red Hat Enterprise Linux -ৰ যোগ্য গৌণ উন্মোচন চফ্টৱেৰ চেনেলৰ লগত খাপ খাব পাৰে:

en: <big><b>Moving to earlier releases won't be possible</b></big>
as: <big><b>পূৰ্বৰ উন্মোচনসমূহলে উভতি যোৱাটো সম্ভব নহব</b></big>

en: <big><b>Profile Data</b></big>
as: <big><b>আলেখ্য তথ্য</b></big>

en: <big><b>System Name</b></big>
as: <big><b>চিস্টেমৰ নাম</b></big>

en: <small><b>Example:</b> squid.example.com:3128</small>
as: <small><b>উদাহৰণ:</b> squid.example.com:3128</small>

en: <small><b>Example</b>: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX</small>
as: <small><b>উদাহৰণ</b>: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX</small>

en: <small><b>Tip:</b> Red Hat values your privacy: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html.</small>
as: <small><b>সহায়:</b> Red Hat এ আপোনাৰ গোপনীয়তাক সন্মান কৰে: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html.</small>

en: <small>Tip: Forgot your login or password? Contact your Satellite's <i>Organization Administrator</i>.</small>
as: <small>সহায়: আপোনাৰ লগিন অথবা পাছৱাৰ্ড পাহৰিছে? আপোনাৰ Satellite ৰ<i>সংযঘঠন প্ৰশাসক</i> ৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।</small>

en: A common cause of this error is the system time being incorrect. Verify that the time on this system is correct.
as: এই ভুলৰ সাধাৰণ কাৰণ হ'ল ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সময় অশুদ্ধ হোৱা ।এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সময় শুদ্ধ হোৱাতো নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক ।

en: A connection was attempted with a malformed URI.
as: এটা বিকৃত URI ৰ সৈতে সংযোগৰ চেষ্টা কৰা হৈছিল।

en: A connection was attempted with a malformed URI: %s.
as: এটা বিকৃত URI ৰ সৈতে সংযোগৰ চেষ্টা কৰা হৈছিল: %s.

en: A profilename was not specified, and hostname and IP address could not be determined to use as a profilename, please specify one.
as: এটা আলেখ্যৰ নাম নিৰ্দ্দিষ্ট কৰা হোৱা নাছিল, আৰু গৃহস্থৰনাম আৰু IP ঠিকনা নিৰ্ধাৰিত কৰিব ৰা ন'গ'ল আলেখ্যৰ নাম হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব'লৈ, অনুগ্ৰহ কৰি এটা নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক ।

en: A proxy was specified at %s.
as: %s ত এটা নিযুক্তক নিৰ্ধাৰিত কৰা হৈছে ।

en: A recognizable name will help you identify this system in a management interface.
as: এটা চিনাক্ত কৰিব পৰা নামে আপোনাক এই চিস্টেমক এটা ব্যৱস্থাপনা আন্তঃপৃষ্ঠত চিনাক্ত কৰাত সহায় কৰিব।

en: A username and password are required to register a system.
as: এটা ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম, গুপ্তশব্দ প্ৰয়োজনীয় হয় এটা ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পঞ্জিকৰণ কৰিব'লৈ ।

en: Access to the technical support experts at Red Hat or Red Hat's partners for help with any issues you might encounter with this system.
as: আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ লগত থকা যিকোনো বিতৰ্কৰ বাবে  Red Hat or Red Hat ৰ সহভোগিৰ সৈতে থকা প্ৰায়োগিক সমৰ্থনৰ বিশেষজ্ঞ সকলৰ পৰা সহজলভ্য সহায় পাওক ।

en: Activate a previously purchased subscription you have not yet activated.
as: আপুনি আগতে সক্ৰিয় নকৰা পূৰ্বতে ক্ৰয় কৰা এটা স্বাক্ষৰণক সক্ৰিয় কৰক।

en: Additional hardware information including PCI devices, disk sizes and mount points will be included in the profile.
as: PCI যন্ত্ৰ, ডিষ্কৰ আকাৰ, অভ্যুত্থানৰ স্থান ৰ দৰেসৰঞ্জামৰ অতিৰিক্ত তথ্য আলেখ্যত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব ।

en: All available updates
as: সকলো উপলব্ধ আপডেইট

en: All available updates will be provided to this system. If kept updated, this system will always be equivalent to the latest minor release in the main 'Red Hat Enterprise Linux x' software channel.
as: সকলো উপলব্ধ আপডেইটসমূহ এই চিস্টেমক যোগান দিয়া হ'ব। এই চিস্টেম, যদি আপডেইট কৰি ৰখা হয়, তেনেহলে ই সদায় মূখ্য 'Red Hat Enterprise Linux x' ৰ চফ্টৱেৰ চেনেলত শেহতীয়া গৌণ উন্মোচনৰ সমসাময়িক হই থাকিব।

en: An error has occurred:
as: ভুল এটা হৈছে:

en: An unexpected OS error occurred: %s
as: এটা অপ্ৰত্যাশিত OS ভুল হ'ল: %s

en: Aplet screenshot
as: Aplet -ৰ স্ক্ৰিনসট

en: Arch
as: স্থাপত্য

en: Architecture: %s, OS Release: %s, OS Version: %s
as: স্থাপত্য: %s, OS মুক্তি: %s, OS সংস্কৰণ: %s

en: Are you Sure?
as: আপুনি নিশ্চিত নে?

en: Are you sure you don't want to register your system with Red Hat? You'll miss out on the benefits of a Red Hat Enterprise Linux Subscription:
as: আপুনি আপোনাৰ চিস্টেমক Red Hat ৰ সৈতে ৰেজিস্টাৰ নকৰিবলৈ নিশ্চিত নে? আপুনি Red Hat Enterprise Linux স্বাক্ষৰণৰ সুবিধাসমূহ নাপাব:

en: Are you sure you would like to continue?
as: আপুনি আগবাঢ়িব'লৈ নিশ্চিত নে ?

en: Attempting to run more than one instance of rhn_check. Exiting.
as: rhn_check ৰ এটাতকে বেছি উদাহৰণ চলোৱাৰ চেষ্টা কৰা হৈছে। প্ৰস্থান কৰা হৈ আছে।

en: Back
as: পিছলৈ

en: Building Package List
as: সৰঞ্জামৰ তালিকা বনোৱা হৈছে

en: Building a list of RPM packages installed on your system.  Please wait.
as: আপোনাৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ RPM সৰঞ্জামৰ তালিকা বনোৱা হৈছে । অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক ।

en: CPU Model:
as: CPU আৰ্হি:

en: CPU Speed:
as: CPU ৰ গতি:

en: CPU model:
as: CPU প্ৰতিমান:

en: CPU speed:
as: CPU গতি:

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Cannot contact selected server
as: নিৰ্বাচিত চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিব নোৱাৰি

en: Certificate _Location:
as: প্ৰমাণপত্ৰৰ অৱস্থান (_L):

en: Choose Service
as: চাৰ্ভাৰ বাচক

en: Choose minor release
as: গৌণ উন্মোচন বাচক

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Compliance:
as: আজ্ঞা পালন:

en: Confirm operating system release selection
as: অপাৰেটিং চিস্টেম উন্মোচন বাছনি নিশ্চিত কৰক

en: Confirm operation system release selection
as: কাৰ্য্য চিস্টেম উন্মোচন বাছনি নিশ্চিত কৰক

en: Connection aborted by the user
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা সংযোগ বন্ধ কৰা হৈছে

en: Copyright © 2006--2014 Red Hat, Inc. All rights reserved.
as: স্বত্বাধিকাৰ © ২০০৬--২০১০ Red Hat, Inc. সকলো অধিকাৰ সুৰক্ষিত।

en: Create Profile
as: আলেখ্য সৃষ্টি কৰক

en: Create Profile - Hardware
as: আপোনাৰ চিস্টেম আলেখ্য সৃষ্টি কৰক - হাৰ্ডৱেৰ

en: Create Profile - Packages
as: আপোনাৰ চিস্টেম আলেখ্য সৃষ্টি কৰক - পেকেইজসমূহ

en: Create profile
as: আলেখ্য সৃষ্টি কৰক

en: Delay error from server.  The message was:
as: সেৱকৰ পৰা পলম হোৱাৰ ভুল  । সম্বাদ আছিল:

en: Do not attempt to use X
as: X ব্যৱহাৰ কৰিব'লৈ চেষ্টা নকৰিব

en: Do not probe or upload any hardware info
as: কোনো যন্ত্ৰৰ তথ্য সন্ধান বা ওপৰলৈ তুলি নিদিব

en: Do not profile or upload any package info
as: কোনো সৰঞ্জামৰ তথ্য সন্ধান বা ওপৰলৈ তুলি নিদিব

en: Do not start rhnsd after completion
as: সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত rhnsd আৰম্ভ নকৰিব

en: Do not upload any virtualization info
as: কোনো ভাৰচুৱেলাইজেছনৰ তথ্য ওপৰলৈ তুলি নিদিব

en: Double-check the location - is '%s' correct? If not, you can correct it and try again.
as: যোগান ধৰা স্থান পুনঃ পৰীক্ষা কৰক - '%s' শুদ্ধ নে ? যদি নহয়, শুদ্ধ কৰক আৰু পুনঃ চেষ্টা কৰক ।

en: Download installation images for Red Hat Enterprise Linux releases, including new releases.
as: Red Hat Enterprise Linux মুক্তি সমূহ আৰু নতুন মুক্তি সমূহৰ বাবে সংস্থাপক প্ৰতিমুৰ্তি ডাউনলো'ড কৰক ।

en: Downloads & Upgrades:
as: ডাউনল'ড আৰু উন্নয়ন:

en: ERROR
as: ত্ৰুটি

en: ERROR: can not find RHNS CA file
as: ভুল: RHNS CA নথিপত্ৰ পোৱা ন'গ'ল

en: Enter in the format hostname(:port)
as: hostname(:port) আকৃতিত দিয়ক

en: Error
as: ভুল

en: Error communicating with server. The message was:
as: সেৱকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰোঁতে ভুল হ'ল । সন্দেশ আছিল:

en: Error parsing the oemInfo file at field:
as: ক্ষেত্ৰত oemInfo নথিপত্ৰ বিশ্লেষণ কৰোঁতে ভুল:

en: Error reading cpu information:
as: cpu ৰ তথ্য পঢ়োঁতে ভুল হ'ল:

en: Error reading install method information:
as: সংস্থাপন পদ্ধতিৰ তথ্য পঢ়োঁতে ভুল হ'ল:

en: Error reading network interface information:
as: নে'টৱৰ্ক সংযোগ মাধ্যমৰ তথ্য পঢ়োঁতে ভুল হ'ল:

en: Error reading networking information:
as: জালপ্ৰসাৰৰ তথ্য পঢ়োঁতে হ'ল:

en: Error reading system memory information:
as: ব্যৱস্থাপ্ৰনালীৰ স্মৃতিশক্তিৰ তথ্য পঢ়োঁতে ভুল হ'ল:

en: Error running hardware profile
as: যন্ত্ৰৰ আলেখ্য চালওঁতে ভুল

en: Error validating data at server:
as: সেৱকত তথ্য প্ৰতিপন্ন কৰোঁতে ভুল:

en: Error:
as: ভুল:

en: Error: Server Unavailable. Please try later.
as: ত্ৰুটি: চাৰ্ভাৰ উপলব্ধ নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি পিছত চেষ্টা কৰক।

en: Example: https://satellite.example.com/XMLRPC
as: উদাহৰণ: https://satellite.example.com/XMLRPC

en: Fatal Error
as: ধ্বংসকাৰী ভুল

en: File Not Found:
as: নথিপত্ৰ বিচাৰি পোৱা ন'গ'ল:

en: Finish
as: অন্ত

en: Getting list of packages installed on the system
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীত সংস্থাপন কৰা সৰঞ্জামৰ তালিকা পোৱা গৈছে

en: Go Back and Register
as: উভতি যাওক আৰু ৰেজিস্টাৰ কৰক

en: Hardware Info
as: যন্ত্ৰৰ আলেখ্য

en: Hardware Profile
as: হাৰ্ডৱেৰ আলেখ্য

en: Hostname:
as: হস্টনাম:

en: Hostname:
as: গৃহস্থৰনাম:

en: I <b>_don't</b> have an SSL certificate. I will contact my system administrator for assistance and will register at a later time.
as: মোৰ ওচৰত এখন SSL প্ৰমাণপত্ৰ <b>নাই</b>। মই মোৰ চিস্টেম প্ৰশাসকক সহায়তাৰ বাবে যোগাযোগ কৰিম আৰু পিছত ৰেজিস্ট্ৰেষণ কৰিম।

en: I would like to connect via an _HTTP proxy.
as: মই এটা HTTP প্ৰক্সিৰ যোগেদি সংযোগ কৰিব বিচাৰো (_H)।

en: I'll register later.
as: পিছত পঞ্জিকৰণ কৰিম ।

en: IP Address:
as: IP ঠিকনা:

en: IP Address:
as: IP ঠিকনা:

en: Include RPM packages installed on this system in my System Profile
as: মোৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালী আলেখ্যত এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীত সংস্থাপিত RPM সৰঞ্জাম অন্তৰ্ভুক্ত কৰক ।

en: Include the following information about hardware and network:
as: নিম্নলিখিত যন্ত্ৰ আৰু নে'টৱৰ্ক সম্বন্ধীয় তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰক:

en: Installation _Number:
as: ইনস্টলেষণ নম্বৰ (_N):

en: It appears this system has already been set up for software updates:
as: এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ইতিমধ্যে চালনাজ্ঞানৰ উন্নয়নৰ বাবে প্ৰতিষ্ঠা কৰা হৈছে যেন লাগিছে :

en: Limited Updates Only
as: কেৱল সীমিত আপডেইটসমূহ

en: Limited updates
as: সীমিত আপডেইটসমূহ

en: Limited updates will be provided to this system, maintaining compatibility with the selected minor release software channel:
as: <b>সীমিত আপডেইটসমূহ</b> এই চিস্টেমক যোগান দিয়া হ'ব যাতে ই নিম্নলিখিত Red Hat Enterprise Linux -ৰ যোগ্য গৌণ উন্মোচন চফ্টৱেৰ চেনেলৰ লগত খাপ খাব পাৰে:

en: Link To Subscription
as: বৰঙনিৰ সংযোগ

en: Location:
as: অৱস্থান:

en: Log in to http://rhn.redhat.com/ and unentitle an inactive system at Your RHN > Subscription Management > System Entitlements.
as: http://rhn.redhat.com/ ত লগিন কৰক আৰু এটা নিষ্ক্ৰিয় চিস্টেমক আপোনাৰ RHN > স্বাক্ষৰণ ব্যৱস্থাপনা > চিস্টেম অনুজ্ঞাসমূহত অযোগ্য কৰক।

en: Login:
as: প্ৰৱেশ:

en: Make sure the network connection on this system is operational.
as: এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ নে'টৱৰ্ক যোগাযোগ কাৰ্য্যকৰী হোৱাতো সুনিৰ্দ্দিষ্ট কৰক ।

en: Manage subscriptions and systems registered to Customer Portal via access.redhat.com or through one of our other subscription management services.
as: access.redhat.com অথবা আমাৰ অন্য স্বাক্ষৰণ ব্যৱস্থাপনা সেৱাসমূহৰ সৈতে গ্ৰাহক পোৰ্টেললৈ ৰেজিস্টাৰ্ড স্বাক্ষৰণ আৰু চিস্টেমসমূহ ব্যৱস্থাপনা কৰক।

en: Management
as: ব্যৱস্থাপনা

en: Management:
as: ব্যৱস্থাপনা:

en: Memory:
as: মেমৰি:

en: Memory:
as: স্মৃতিশক্তি:

en: Network error:
as: নেটৱাৰ্ক ত্ৰুটি:

en: Next
as: আগলৈ

en: No, Cancel
as: নহয়, বাতিল কৰক

en: Notice
as: জাননি

en: OK
as: ঠিক আছে

en: Operating System Release Version
as: অপাৰেটিং চিস্টেম সংস্কৰণ:

en: Operating System version:
as: অপাৰেটিং চিস্টেম সংস্কৰণ:

en: Package
as: সৰঞ্জাম

en: Package Information
as: সৰঞ্জামৰ তথ্য

en: Password error. The message was:
as: গুপ্ত শব্দৰ ভুল । সন্দেশ আছিল:

en: Password:
as: গুপ্তশব্দ:

en: Please enter a desired login.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বিচৰা প্ৰৱেশ দিয়ক ।

en: Please enter and verify a password.
as: আপুনি এটা গুপ্তশব্দ দি সাব্যস্ত কৰিব লাগিব ।

en: Please enter your Red Hat account information:
as: আপোনাৰ একাওন্টৰ তথ্য দিয়ক

en: Please enter your login information for the %s Red Hat Network Satellite:
as: %s Red Hat Network Satellite ৰ বাবে আপোনাৰ প্ৰৱেশৰ তথ্য দিয়ক:

en: Please review the subscription details below:
as: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ বৰঙনিৰ বিৱৰণ তলত পুনঃ পৰীক্ষা কৰক:

en: Press <space> to deselect the option.
as: বিকল্প নিৰ্ব্বাচন কৰিব'লৈ <space> টিপক ।

en: Problem registering system.
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ পঞ্জিকৰণত সমস্যা হৈছে ।

en: Problem registering system.
    
    A universal default activation key limits the number of systems which can connect to the RHN organization associated with your login. To allow this system to connect, please contact your RHN organization administrator to increase the number of systems allowed to connect or to disable this universal default activation key. More details can be found in Red Hat Knowledgebase Article #7924 at http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_61_7924.shtm
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ পঞ্জীকৰণত সমস্যা ।
    
    এটা সৰ্বব্যাপি অবিকল্পিত সক্ৰীয় কৰাৰ চাবিয়ে আপোনাৰ প্ৰৱেশৰ সৈতে সম্বন্ধ থকা RHN সংগঠনৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পৰা ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সংখ্যা সীমিত কৰি তোলে । এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীয়ে সংযোগ কৰাৰ অনুমতিৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ RHN সংগঠনৰ প্ৰশাসকক যোগাযোগ কৰক সংযোগ কৰিব পৰা অনুমতি থকা ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সংখ্যা বঢ়াবলৈ বা এই সৰ্বব্যাপি অবিকল্পিত সক্ৰীয় কৰাৰ চাবি নিষ্ক্ৰীয় কৰিব'লৈ । http://kbase.redhat.com/faq/FAQ_61_7924.shtm ত থকা Red Hat Knowledgebase ৰচনা #৭৯২৪ ত অধিক বিৱৰণ পোৱা যাব ।

en: Problem registering system:
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পঞ্জিকৰণ কৰোঁতে সমস্যা হৈছে:

en: Problem sending hardware information.
as: যন্ত্ৰৰ তথ্য পঠিয়াওঁতে ভুল হ'ল ।

en: Problem sending hardware profile.
as: যন্ত্ৰ্ৰৰ আলেখ্য পঠিয়াওঁতে সমস্যা হৈছে ।

en: Problem sending hardware profile:
as: যন্ত্ৰ্ৰৰ আলেখ্য পঠিয়াওঁতে সমস্যা হৈছে:

en: Problem sending package information.
as: সৰঞ্জামৰ তথ্য পঠিয়াওঁতে সমস্যা হৈছে

en: Problem sending package list.
as: সৰঞ্জামৰ তালিকা পঠিয়াওঁতে সমস্যা হৈছে

en: Problem sending package list:
as: সৰঞ্জামৰ তালিকা পঠিয়াওঁতে সমস্যা হৈছে:

en: Problem writing out system id to disk.
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ id ডিষ্কলৈ লিখোঁতে সমস্যা হৈছে ।

en: Profile name:
as: আলেখ্যৰ নাম:

en: Provide a Security Certificate
as: সুৰক্ষাৰ প্ৰমাণপত্ৰৰ যোগান ধৰক

en: Provide a security certificate
as: সুৰক্ষাৰ প্ৰমাণপত্ৰৰ যোগান ধৰক

en: Proxy Configuration
as: প্ৰক্সিৰ অৱস্থান

en: Proxy P_assword:
as: প্ৰক্সি পাছৱাৰ্ড (_a):

en: Proxy Setup Button
as: প্ৰক্সি সংস্থাপন বুটাম

en: Proxy _Username:
as: প্ৰক্সি ব্যৱহাৰকাৰীৰ নাম (_U):

en: Purchase an additional Red Hat Enterprise Linux subscription at http://www.redhat.com/store/.
as: http://www.redhat.com/store/ ত এটা অতিৰিক্ত Red Hat Enterprise Linux স্বাক্ষৰণ কিনক।

en: RHN Registration
as: RHN ৰেজিস্ট্ৰেষণ

en: RHN login field
as: RHN লগিন ফিল্ড:

en: RHN password field
as: RHN পাছওৱাৰ্ড ফিল্ড

en: RPM dependency error. The message was:
as: RPM নিৰ্ভৰশীল সংঘাতৰ ভুল ।  সন্দেশ আছিল:

en: RPM error.  The message was:
as: RPM ভুল ।  সম্বাদ আছিল:

en: RPM information is important to determine what updated software packages are relevant to this system.
as: এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ বাবে কোনবোৰ উন্নত সৰঞ্জাম প্ৰাসংগিক তাৰ বাবে RPM তথ্যয প্ৰয়োজনীয়।

en: Receive the latest software updates, including security updates, keeping this Red Hat Enterprise Linux system <b>updated</b> and <b>secure</b>.
as: সুৰক্ষাৰ আপডেইটসমূহ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা শেহতীয়া চফ্টৱেৰ আপডেইট প্ৰাপ্ত কৰক, যাতে এই Red Hat Enterprise Linux চিস্টেম <b>আপডেইটেড</b> আৰু <b>সুৰক্ষিত</b> থাকে।

en: Receive the latest software updates, including security updates, keeping this Red Hat Enterprise Linux system updated and secure.
as: সুৰক্ষাৰ উন্নয়ন অন্তৰ্ভুক্ত থকা শেহতীয়া চালনাজ্ঞানৰ উন্নয়ন পাওক, যাতে এই Red Hat Enterprise Linux ব্যৱস্থাপ্ৰণালী উন্নত আৰু সুৰক্ষিত থাকে ।

en: Red Hat Account
as: Red Hat লগিন

en: Red Hat Linux Version:
as: Red Hat Linux সংস্কৰণ

en: Red Hat Login:
as: Red Hat প্ৰৱেশ:

en: Register Later
as: পিছত ৰেজিস্টাৰ কৰক

en: Register _Later
as: পিছত ৰেজিস্টাৰ কৰক (_L)

en: Register the system even if it is already registered
as: ইতিমধ্যে পঞ্জিকৃত হ'লেও ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পঞ্জিকৃত কৰক

en: Registering System
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পঞ্জিকৰণ কৰা হৈছে

en: Registering system and sending profile information.  Please wait.
as: আপোনাৰ আলেখ্যৰ তথ্য Red Hat Network লৈ পঠিওৱা হৈছে। অলপ অপেক্ষা কৰক।

en: Registering your system with Red Hat allows you to take full advantage of the benefits of a paid subscription, including:
as: Red Hat ৰ সৈতে আপোনাৰ চিস্টেম ৰেজিস্টাৰ কৰিলে আপুনি এটা ক্ৰম কৰা স্বাক্ষৰণৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধা ল'ব পাৰিব, য'ত অন্তৰ্ভুক্ত হয়:

en: Review Subscription
as: বৰঙনি পুনঃ চাওক

en: Review system...
as: ব্যৱস্থাপ্ৰনালী পুনঃ চাওক...

en: Security & Updates:
as: সুৰক্ষা আৰু উন্নয়ন:

en: See /var/log/up2date for more information
as: অধিক তথ্যৰ বাবে  /var/log/up2date চাওক

en: Select A File
as: নথিপত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Select how your system will receive updates:
as: আপোনাৰ চিস্টেমে কিদৰে আপডেইটসমূহ গ্ৰহণ কৰিব বাছক:

en: Send _hardware profile
as: হাৰ্ডৱেৰ আলেখ্য পঠাওক

en: Send _package profile
as: পেকেইজ আলেখ্য পঠাওক (_p)

en: Send hardware profile checkbox
as: হাৰ্ডওৱেৰ আলেখ্য চেকবক্স পঠাওক

en: Send package profile checkbox
as: পেকেইজ আলেখ্য চেকবক্স পঠাওক

en: Send us a profile of your current hardware and packages so we can determine what updates are available.
as: আপোনাৰ বৰ্তমান হাৰ্ডৱেৰ আৰু পেকেইজসমূহৰ এটা আলেখ্য পঠিয়াওক যাতে আমি উপলব্ধ আপডেইটসমূহ নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰো।

en: Sending Information
as: পেকেইজৰ তথ্য পঠিওৱা হৈছে

en: Sending hardware information
as: যন্ত্ৰৰ তথ্য পঠিওৱা হৈছে

en: Sending package information
as: সৰঞ্জামৰ তথ্য পঠিওৱা হৈছে

en: Server has refused connection due to high load
as: অধিক ভাৰৰ বাবে সেৱকে সংযোগ কৰা প্ৰত্যাখ্যান কৰিছে

en: Set Up Software Updates
as: চালনাজ্ঞান উন্নয়নৰ প্ৰতিষ্ঠাপন

en: Show additional output
as: অতিৰিক্ত নিৰ্গম প্ৰদৰ্শণ কৰক

en: Software Channel Subscriptions:
as: চফ্টৱেৰ মাধ্যমৰ স্বাক্ষৰণসমূহ:

en: Software Update Not Set Up
as: চফ্টৱেৰ আপডেইটৰ প্ৰতিষ্ঠাপন

en: Software Updates Not Set Up
as: চফ্টৱেৰ আপডেইটৰ প্ৰতিষ্ঠাপন

en: Software update setup has been completed for this system.
as: এই চিস্টেমৰ বাবে চফ্টেৱেৰ আপডেইট সংস্থাপন সম্পূৰ্ণ কৰা হ'ল।

en: Something went wrong while installing the new certificate:
as: নতুন প্ৰমাণপত্ৰ সংস্থাপন কৰোঁতে কিবা এটা ভুল হৈছিল:

en: Specify a file to use as the ssl CA cert
as:  ssl CA cert হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব'লৈ এখন নথিপত্ৰ নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify a password
as: এটা গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify a password to use with an authenticated http proxy
as: এটা প্ৰামাণিক http নিযুক্তকৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিব'লৈ গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify a profilename
as: এটা আলেখ্যৰ নাম নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify a url to use as a server
as: এটা url নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক সেৱক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব'লৈ

en: Specify a username
as: এজন ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify a username to use with an authenticated http proxy
as: এটা প্ৰামাণিক http নিযুক্তকৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰিব'লৈ ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify an activation key
as: এটা সক্ৰিয় কৰা চাবি নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify an http proxy to use
as: ব্যৱহাৰ কৰিব'লে এটা http নিযুক্তক নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Specify an organizational id for this system
as: এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ বাবে এটা সংগঠনৰ id নিৰ্দ্দিষ্ট কৰক

en: Start Window
as: সংযোগক্ষেতৰ আৰম্ভ কৰক

en: Subscribe this system to the EUS channel tied to the system's redhat-release
as: এই চিস্টেমক চিস্টেমৰ redhat-উন্মোচনৰ লগত সংযুক্ত EUS চেনেললে স্বাক্ষৰ কৰক

en: Subscriptions have been activated for the following Red Hat products/services:
as: নিম্নলিখিত Red Hat ৰ উৎপাদন/সেৱাৰ বাবে বৰঙনি সক্ৰীয় কৰা হ'ল:

en: Support:
as: সমৰ্থন:

en: System Already Registered
as: চিস্টেম ইতিমধ্যে ৰেজিস্টাৰ্ড

en: System ID:
as: চিস্টেম ID:

en: System Registration
as: RHN ৰেজিস্ট্ৰেষণ

en: System _Name:
as: চিস্টেমৰ নাম (_N):

en: Take me back to the registration
as: মোক ৰেজিস্ট্ৰেষণলৈ ঘুৰাই নিয়ক

en: Take me back to the setup process.
as: প্ৰতিষ্ঠা পপ্ৰক্ৰয়য়ালৈ মোক ঘুৰাই লৈ যাওক ।

en: The installation number [ %s ] provided is not a valid installation number. Please go back to the previous screen and fix it.
as: যোগান ধৰা বৰঙনিৰ সংখ্যা [ %s ] অবৈধ বৰঙনিৰ সংখ্যা । পূৰ্বৰ পৰ্দ্দালৈ যাওক আৰু ঠিক কৰক ।

en: The installation number is invalid
as: বৰঙনিৰ সংখ্যা অবৈধ

en: The server indicated an error:
as: সেৱকে এটা ভুলৰ আভাস দিছে:

en: The server may be in outage mode. You may have to try connecting later.
as: সেৱকৰ কাৰ্য্যবিৰতি হ'ব পাৰে । পিছত সংযোগ কৰিব'লৈ আপুনি চেষ্টা কৰিব লগা হ'ব পাৰে ।

en: The server you are registering against does not support EUS.
as: আপুনি ৰেজিস্টাৰ কৰিব বিচৰা চাৰ্ভাৰ EUS সমৰ্থন নকৰে।

en: There was a SSL crypto error: %s
as: SSL ক্ৰিপ্টো ভুল হৈছিল: %s

en: There was a problem registering this system.
as: এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ পঞ্জিকৰণত এটা সমস্যা হৈছে ।

en: There was an SSL error. This could be because the file you picked was not a certificate file.
as: এটা SSL ভুল হৈছিল । আপুনি লোৱা নথিপত্ৰ এটা প্ৰমাণপত্ৰৰ নথিপত্ৰ নোহোৱাৰ বাবেও হ'ব পাৰে ।

en: There was an SSL error: %s
as: এটা SSL ভুল হৈছিল: %s

en: There was an authentication error: %s
as: প্ৰমাণীকৰণৰ ভুল এটা হৈছিল: %s

en: There was an error building the list of packages.
as: পেকেইজসমূহৰ তালিকা নিৰ্মান কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: There was an error communicating with the registration server.  The message was:
as: পঞ্জিকৰণ সেৱকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰোঁতে ভুল হ'ল । সম্বাদটো আছিল:

en: There was an error communicating with the registration server:
as: ৰেজিস্ট্ৰেষণ চাৰ্ভাৰৰ লগত যোগাযোগ কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল:

en: There was an error getting the list of hardware.
as: হাৰ্ডওৱেৰৰ তালিকা প্ৰাপ্ত কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: There was an error loading your configuration.  Make sure that
    you have read access to /etc/sysconfig/rhn.
as: আপোনাৰ বিন্যাস তুলি লওঁতে ভুল হৈছিল ।  আপোনাৰ 
     /etc/sysconfig/rhn ত পঢ়াৰ অনুমতি থকাতো নিশ্চিত কৰক ।

en: There was an error saving your configuration. Make sure that
    you own %s.
as: আপোনাৰ বিন্যাস ৰক্ষা কৰোঁতে ভুল হৈছে । আপুনি
     %s ৰ গৰাকী হোৱাতো নিশ্চিত কৰক ।

en: There was an error while applying your choice.
as: আপোনাৰ পছন্দ প্ৰয়োগ কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: There was an error while assembling information for the profile.
as: আলেখ্যৰ বাবে তথ্য গোট খোৱাওতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: There was an error while creating the profile.
as: আলেখ্যটো সৃষ্টি কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: There was an error while installing the certificate.
as: প্ৰমাণপত্ৰ ইনস্টল কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: There was an error while logging in.
as: লগিন কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: There was an error while populating the profile.
as: আলেখ্য বসতি কৰোঁতে এটা ভুল হৈছে ।

en: There was some sort of I/O error: %s
as: কোনো I/O ধৰণৰ বুল হ'ল: %s

en: There was some sort of I/O error: %s
as: কোনো প্ৰকাৰৰ I/O ভুল হৈছিল: %s

en: This assistant will guide you through the process of registering your system with Red Hat to receive software updates and other benefits. You will need the following to register:
as: এই সহায়কে আপোনাৰ চিস্টেমক Red Hat ৰ সৈতে ৰেজিস্টাৰ কৰি চফ্টৱেৰ আপডেইট আৰু অন্য সুবিধাসমূহ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সহায় কৰিব। ৰেজিস্টাৰ কৰিবলৈ আপোনাক নিম্নলিখিতৰ প্ৰয়োজন হ'ব:

en: This client requires the server to support %s, which the current server does not support
as: এই গ্ৰাহকক সেৱকে %s সমৰ্থন কৰাৰ প্ৰয়োজন, যি বৰ্ত্তমানৰ সেৱকে সমৰ্থন নকৰে ।

en: This error shouldn't have happened. If you'd like to help us improve this program, please file a bug at bugzilla.redhat.com. Including the relevant parts of '%s' would be very helpful. Thanks!
as: ই ভুল হ'ব নালাগিছিল । যদি আপুনি আমাক সহায় কৰি এই কাৰ্য্যক্ৰম উন্নত কৰিব খোজে, অনুগ্ৰহ কৰি এটা বাগ bugzilla.redhat.com ত নথিভুক্ত কৰক । '%s' ৰ প্ৰাসঙ্গিক কথা অন্তৰ্ভুক্ত থাকিলে বিশেষ সহায় হ'ব । ধন্যবাদ !

en: This server doesn't support functionality needed by this version of the software update setup client. Please try again with a newer server.
as: এই সেৱকে এই চালনাজ্ঞান উন্নয়ন প্ৰতিষ্ঠা কৰা গ্ৰাহকৰ সংস্কৰণৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় কাৰ্য্যকাৰিতাৰ সমৰ্থন নকৰে । এটা নতুন সেৱকৰ সৈতে অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক ।

en: This system has already been registered with RHN using RHN certificate-based technology.
as: এই চিস্টেম ইতিমধ্যে RHN প্ৰমাণপত্ৰ-ভিত্তিয় প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰ কৰি RHN ৰ সৈতে ৰেজিস্টাৰ কৰা আছে।

en: This system is already registered. Use --force to override
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ইতিমধ্যে পঞ্জিকৃত । গৰকি যাবলৈ --force ব্যৱহাৰ কৰক

en: This system may not be updated until it is associated with a channel.
as: কোনো এটা সংযোগপ্ৰণালীৰ সৈতে সহযোগি নোহোৱা লৈকে এই ব্যৱস্থাপ্ৰনালী বৰ্ত্তমানলৈ অনা ন'হ'ব পাৰে ।

en: This system was unable to be associated with the following RHN module(s) because there were insufficient subscriptions available in your account:
as: নিম্নলিখিত RHN অংশ(সমূহ)ৰ লগত ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সম্বন্ধ কৰিব নোৱাৰি কাৰণ আপোনাৰ হিচাপত অপৰ্য্যাপ্ত বৰঙনি আছিল:

en: Tip: Forgot your login or password?  Contact your Satellite's Organization Administrator.
as: সঙ্কেত: আপোনাৰ ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম বা গুপ্তশব্দ পাহৰিছে ?  আপোনাৰ Satellite ৰ সংগঠনৰ পৰিচালকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক ।

en: Tip: Red Hat values your privacy: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html
as: সঙ্কেত: Red Hat -এ আপোনাৰ গোপনতাৰ আদৰ কৰে: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html

en: To learn more about RHN registration and technologies please consult this Knowledge Base Article: <a href="https://access.redhat.com/kb/docs/DOC-45563">https://access.redhat.com/kb/docs/DOC-45563</a>
as: RHN ৰেজিস্ট্ৰেষণ আৰু প্ৰযুক্তিসমূহৰ বিষয়ে অধিক জানিবলে এই জ্ঞান ভিত্তিক অধ্যায়ৰ পৰামৰ্শ লওক: <a href="https://access.redhat.com/kb/docs/DOC-45563">https://access.redhat.com/kb/docs/DOC-45563</a>

en: Unable to Locate SystemId
as: SystemId অৱস্থিত কৰিবলে অক্ষম

en: Unable to open gui. Try `up2date --nox`
as: gui খোলিব পৰা ন'গ'ল । `up2date --nox` চেষ্টা কৰক

en: Updates Configured
as: আপডেইটসমূহ সংৰূপণ কৰা হল

en: Updating hardware profile...
as: যন্ত্ৰৰ আলেখ্য উন্নয়ন কৰা হৈছে...

en: Updating package profile...
as: সৰঞ্জামৰ আলেখ্য উন্নয়ন কৰা হৈছে...

en: Updating virtualization profile...
as: ভাৰচুৱেলাইজেছনৰ আলেখ্য উন্নয়ন কৰা হৈছে...

en: Usage of --use-eus-channel option with --activationkey is not supported. Please use username and password instead.
as: --activationkey -ৰ সৈতে --use-eus-channel বিকল্পৰ ব্যৱহাৰ সমৰ্থিত নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি ব্যৱহাৰকাৰী নাম আৰু পাছওৱাৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use Au_thentication with HTTP Proxy:
as: HTTP প্ৰক্সিৰ সৈতে প্ৰমাণীকৰণ ব্যৱহাৰ কৰক (_t):

en: Use Authentication with HTTP Proxy
as: HTTP প্ৰক্সিৰ সৈতে প্ৰমাণীকৰণ ব্যৱহাৰ কৰক

en: V_iew Package Profile ...
as: পেকেইজ আলেখ্য চাওক (_i) ...

en: Version:
as: সংস্কৰণ:

en: View Hardware Profile
as: হাৰ্ডওৱেৰ আলেখ্য চাওক

en: View Package Profile
as: পেকেইজ আলেখ্য চাওক

en: Virtualization module: software updates for a limited number of virtual guests on this system.
as: ভাৰ্চুৱেলাইজেছনৰ অংশ: এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালীত সীমিত সংখ্যাৰ ভাৰ্চুৱেল অতিথিৰ বাবে চালনাজ্ঞানৰ উন্নয়ন ।

en: Warning
as: সকীয়নী

en: Warning: --contactinfo option has been deprecated. Please login to the server web user Interface and update your contactinfo.
as: সতৰ্কবাৰ্তা: --contactinfo বিকল্প ডিপ্ৰিকেইট কৰা হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি চাৰ্ভাৰ ৱেব ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্টক লগিন কৰা আৰু আপোনাৰ  contactinfo আপডেইট কৰক।

en: Warning: Only installed product listed above will receive updates and support. If you would like to receive updates for additional products, please login to your satellite web interface and subscribe this system to the appropriate software channels. See Kbase article for more details. (http://kbase.redhat.com/faq/docs/DOC-11313)
as: সকীয়নি: যদি এই চিস্টেমৰ এটা সংস্থাপিত উৎপাদন ওপৰত তালিকাভুক্ত নহয়, তেনেহ'লে আপুনি সেই উৎপাদনৰ বাবে কোনো আপডেইট বা সমৰ্থন নাপাব। যদি আপুনি সেই উৎপাদনৰ বাবে আপডেইট বা সমৰ্থন গ্ৰহণ কৰিব খোজে, অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ছেটেলাইট ৱেব আন্তঃপৃষ্টত লগিন কৰক আৰু সেই উৎপাদনৰ বাবে আপডেইট গ্ৰহণ কৰিব'লৈ এই চিস্টেমক উপযুক্ত চফ্টৱেৰ প্ৰণালীলে স্বাক্ষৰ কৰক। অধিক বিৱৰণৰ বাবে Kbase ৰচনা চাওক। (http://kbase.redhat.com/faq/docs/DOC-11313)

en: Warning: Using this option, your system will always be the most recent minor release and cannot be limited to an older release version.
as: সতৰ্কবাৰ্তা: এই বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰি, আপোনাৰ চিস্টেম সদায় আটাইতকৈ শেহতীয়া গৌণ উন্মোচন হৈ থাকিব আৰু এটা পুনৰি উন্মোচন সংস্কৰণলৈ সীমিত কৰিব পৰা নাযাব।

en: Warning: unable to enable rhnsd with chkconfig
as: সকীয়নী: chkconfig ৰ সৈতে rhnsd সক্ষম কৰিব'লৈ অক্ষম

en: Warning:You will not be able to limit this system to minor release that is older than the recent minor release if you select this option.
as: সতৰ্কবাৰ্তা:যদি আপুনি এই বিকল্প বাছি লয় তেন্তে আপুনি এই চিস্টেমক এনে এটা গৌণ উন্মোচনলে সীমিত কৰিব নোৱাৰিব যি সেহতীয়া গৌণ উন্মোচনতকে পুৰনি।

en: We are attempting to contact the Red Hat Network server at %s.
as: %s ত Red Hat Network সেৱক যোগাযোগ কৰিব চেষ্টা কৰিছো ।

en: We could not contact the Satellite or Proxy at '%s.'
as: '%s' ত থকা Satellite or Proxy যোগাযোগ কৰিব পৰা ন'গ'ল ।

en: Why Register
as: কিয় পঞ্জিকৰণ কৰিব লাগে

en: Why Should I Connect to RHN? ...
as: মই কিয় RHN লৈ সংযোগ কৰোঁ ? ...

en: Why Should I Register?
as: মই কিয় ৰেজিস্ট্ৰাৰ কৰিম

en: Would you like to register your system at this time? <b>(Strongly recommended.)</b>
as: আপোনাৰ চিস্টেমক এতিয়া ৰেজিস্টাৰ কৰিব খোজে নেকি? <b>(দৃঢ় ভাবে পৰামৰ্শ দিয়া হয়।)</b>

en: Yes, Continue
as: হয়, আগবাঢ়ক

en: Yes/No dialog:
as: হয়/নহয় সংলাপ:

en: You may be running a client that is incompatible with the server.
as: আপুনি এনে এটা গ্ৰাহক চালব পাৰে যি সেৱকৰ সৈতে অমিল ।

en: You may deselect individual packages by unchecking them below.
as: স্বতন্ত্ৰ ভাবে সৰঞ্জাম সমূহ আপুনি অনিৰ্ব্বাচিত কৰিব পাৰে তলত অনিৰ্বায্য কৰি ।

en: You must be root to run %s
as: %s চলাব'লৈ আপুনি ৰূট হ'ব লাগিব

en: You must choose a name for this profile.
as: এই আলেখ্যৰ বাবে এটা নাম বাচিব লাগিব ।

en: You must enter a login.
as: আপুনি এটা প্ৰৱেশ দিব লাগিব ।

en: You must enter a password.
as: এট গুপ্তশব্দ আপুনি দিব লাগিব ।

en: You must run rhn_register as root.
as: আপুনি rhn_register ৰূট হিচাপেহে চলাব লাগে ।

en: You must run the RHN registration program as root.
as: আপুনি RHN পঞ্জিকৰণ কাৰ্য্যক্ৰম ৰূট হিচাপে চলাব লাগিব ।

en: You must select a certificate.
as: এখন প্ৰমাণপত্ৰ আপুনি নিৰ্ব্বাচন কৰিব লাগিব ।

en: You need to register this system by running `rhn_register` before using this option
as: এই বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰাৰ পূৰ্বে আপুনি এই ব্যৱস্থাপ্ৰণালী পঞ্জিকৰণ কৰিব লাগিব `rhn_register` চলাই

en: You specified an invalid protocol. Only https and http are allowed.
as: আপুনি এটা অবৈধ আচাৰ বিধি নিৰ্দ্দিষ্ট কৰিছে । অকল https আৰু http ৰ অনুমতি আছে ।

en: You were unable to be subscribed to the following software channels because there were insufficient subscriptions available in your account:
as: নিম্নলিখিত চালনাজ্ঞানৰ প্ৰণালীলৈ আপোনাৰ বৰঙনি আগবাঢ়াব নোৱাৰিলো কাৰণ আপোনাৰ হিচাপত পৰ্য্যাপ্ত বৰঙনি নাই:

en: You will not be able to take advantage of these benefits without registering.
as: আপুনি ৰেজিস্টাৰ নকৰাকৈ এই সুবিধাসমূহ উপভোগ কৰিব নোৱাৰিব।

en: Your system is not setup for software updates.
as: আপোনাৰ চিস্টেম চফ্টৱেৰ আপডেইটৰ বাবে সংস্থাপিত নহয়।

en: Your system is now ready to receive the software updates that will keep it secure and supported.
    
    You'll know when software updates are available when a package icon appears in the notification area of your desktop (usually in the upper-right corner, circled below.) Clicking on this icon, when available, will guide you through applying any updates that are available:
as: আপোনাৰ চিস্টেম এতিয়া চফ্টৱেৰ আপডেইট গ্ৰহণ কৰিব'লৈ সাজু যি ইয়াক সুৰক্ষিত আৰু সমৰ্থিত ৰাখিব।
    
    কেতিয়া আপডেইটেড চফ্টৱেৰ পোৱা হ'ব আপুনি জানিব যেতিয়া এটা পেকেইজৰ প্ৰতিকৃতি আপোনাৰ ডেষ্কট'পৰ জাননিৰ ক্ষেত্ৰত ওলাব (সাধাৰণতে ওপৰৰ সোঁফালৰ কোণত) পোৱা যাওঁতে, এই প্ৰতিকৃতিত টিপিলে, কোনো আপডেইট প্ৰযোজ্য কৰিব'লৈ আপোনাৰ মাৰ্গদৰ্শণ কৰিব।

en: Your system is ready to receive the software updates that will keep it secure and supported.
    
    You'll know when software updates are available when a package icon appears in the notification area of your desktop (usually in the upper-right corner, circled below.) Clicking on this icon, when available, will guide you through applying any updates that are available:
as: আপোনাৰ চিস্টেম এতিয়া চফ্টৱেৰ আপডেইট গ্ৰহণ কৰিব'লৈ সাজু যি ইয়াক সুৰক্ষিত আৰু সমৰ্থিত ৰাখিব।
    
    কেতিয়া চফ্টৱেৰ আপডেইট পোৱা যাব আপুনি জানিব যেতিয়া এটা পেকেইজ আইকন আপোনাৰ ডেষ্কট'পৰ জাননিৰ ক্ষেত্ৰত ওলাব (সাধাৰণতে ওপৰৰ সোঁফালৰ কোণত, তলত বৃত্তিয়।) যদি উপলব্ধ আছে, তেনেহলে এই আইকনত ক্লিক কৰিলে, ই আপোনাক পথ প্ৰদৰ্শণ কৰিব কেনেধৰনে উপলব্ধ আপডেইটসমূহ ল'ব পাৰি:

en: Your system will be subscribed to %s 
    base software channel. You will not be
    able to move this system to an earlier release
    (you will be able to move to a newer release).
    Are you sure you would like to continue?
as: আপোনাৰ চিস্টেম %s 
     ভিত্তিয় চফ্টওৱেৰ চেনেললৈ স্বাক্ষৰণ কৰা হ'ব। আপুনি
     এইখন চিস্টেমক আগৰ এটা উন্মেচনলে লৈ যাব নোৱাৰিব
    (আপুনি নতুন উন্মোচন এটা লে যাব পাৰিব)।
    আপুনি নিশ্চিত নে আপুনি আগবাঢিব বিছাৰে?

en: Your system will be subscribed to the base software channel to receive all available updates.
as: আপোনাৰ চিস্টেমক সকলো উপলব্ধ আপডেইটসমূহ গ্ৰহন কৰিবলে ভিত্তি চফ্টওৱেৰ চেনেললে স্বাক্ষৰীত কৰা হব।

en: Your system will be subscribed to the base software channel.  You will not be able to move this system to an earlier minor release channel if you continue (you will be able to move to a later release.)
as: আপোনাৰ চিস্টেমক ভিত্তি চফ্টওৱেৰ চেনেললে স্বাক্ষৰীত কৰা হ'ব। আপুনি এই চিস্টেমক পূৰ্বৰ গৌণ উন্মোচনলে লৈ যাব নোৱাৰিব যদি আপুনি তথাপিও আগবাঢে (তেনেহলে আপুনি পৰৰ্ৱতী উন্মোচনলে গুচি যাব পাৰিব।)

en: Your system will need to access a subscription. This will allow you to keep your system updated, secure, and supported.
as: আপোনাৰ চিস্টেমে এটা স্বাক্ষৰণ উপক্ৰম কৰিব লাগিব। এইটোৱে আপোনাৰ চিস্টেমক আপডেইটেড, সুৰক্ষিত আৰু সমৰ্থিত ৰাখিব।

en: [Deprecated] Read contact info from stdin
as: [Deprecated] stdin ৰ পৰা সংযোগ তথ্য পঢ়ক

en: _Activate a subscription now...
as: এটা বৰঙনি সক্ৰীয় কৰক (_A)...

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Finish
as: অন্ত (_F)

en: _Go Back and Register
as: উভতি যাওক আৰু ৰেজিস্টাৰ কৰক (_G)

en: _Login:
as: লগিন (_L):

en: _Minor release:
as: গৌণ উন্মোচন (_M):

en: _No, Cancel
as: নহয়, বাতিল কৰক (_N)

en: _No, I prefer to register at a later time.
as: নহয়, মই পিছত ৰেজিস্টাৰ কৰিব'লৈ পছন্দ কৰিম (_N)।

en: _Password:
as: পাছৱাৰ্ড (_P)

en: _Proxy Location:
as: প্ৰক্সিৰ অৱস্থান (_P):

en: _Proxy Setup
as: প্ৰক্সি সংস্থাপন (_P)

en: _View Hardware Profile ...
as: হাৰ্ডৱেৰ আলেখ্য চাওক (_V) ...

en: _Why Should I Register?
as: মই কিয় ৰেজিস্ট্ৰাৰ কৰিম (_W)?

en: _Yes, Continue
as: হয়, আগবাঢ়ক (_Y)

en: _Yes, I'd like to register now.
as: হয়, মই এতিয়া ৰেজিস্টাৰ কৰিব বিচাৰো (_Y)।

en: class %s has no attribute '%s'
as: শ্ৰেণী %s ৰ বৈশিষ্ট '%s' নাই

en: icon of aplet
as: aplet -ৰ আইকন

en: installation number field
as: ইনস্টল নম্বৰ ফিল্ড

en: label
as: লেবেল

en: progress bar
as: প্ৰগ্ৰেচ বাৰ

en: progress status
as: প্ৰগ্ৰেচৰ অৱস্থা

en: proxy location
as: প্ৰক্সি অৱস্থান

en: proxy password field
as: প্ৰক্সি পাছওৱাৰ্ড ফিল্ড

en: proxy user field
as: প্ৰক্সি ব্যৱহাৰকাৰী ফিল্ড

en: satellite server location
as: ছেটেলাইট চাৰ্ভাৰ অৱস্থান

en: system name
as: চিস্টেমৰ নাম

en: unknown
as: অজ্ঞাত
