gnupg 2.0.10rc1 - en to tr translation catalogue (1310 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
tr: 
    Kullanıcı kimliğini girin. Boş bir satır işlemi sonlandırır:

en: 
    GnuPG needs to construct a user ID to identify your key.
tr: 
    GnuPG anahtarınızı betimlemek için bir kullanıcı kimliği oluşturmaya ihtiyaç duyuyor.

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
tr: 
    Foto kimliği olarak kullanılmak üzere bir resim seçiniz. Resim bir JPEG
    dosyası olmalıdır. Bu resim genel anahtarınızda saklanacağından, çok büyük
    bir resim kullanırsanız genel anahtarınız da çok büyük olacaktır. Resim
    boyutlarının 240x288 civarında seçilmesi uygun olacaktır.

en: 
    Supported algorithms:
tr: 
    Desteklenen algoritmalar:

en: 
    You need a user ID to identify your key; the software constructs the user ID
    from the Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
tr: 
    Anahtarınızın size ait olduğunu belirten bir Kullanıcı-Kimliği olmalı;
    Kullanıcı-Kimliği, Gerçek İsminiz, Bir Önbilgi ve e-Posta Adresiniz
    alanlarının birleşiminden oluşur. Örneğin:
    	"Fatih Sultan Mehmed (Padisah) <padisah@ottoman.gov>"

en:                 aka
tr:         nam-ı diğer

en:                 aka "%s"
tr:                 nam-ı diğer "%s"

en:                using %s key %s
tr:                %s kullanılarak anahtar %s ile yapılmış

en:               imported: %lu
tr:                       alınan: %lu

en:              unchanged: %lu
tr:                    değişmedi: %lu

en:            new subkeys: %lu
tr:     yeni yardımcı anahtarlar: %lu

en:           new user IDs: %lu
tr:       yeni kullanıcı kimliği: %lu

en:           not imported: %lu
tr:              alınamadı: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
tr:          kullanıcı kimliksiz: %lu

en:          "%s": preference for cipher algorithm %s
tr:          "%s": şifreleme algoritması %s için tercih edilir

en:          "%s": preference for compression algorithm %s
tr:          "%s": sıkıştırma algoritması %s için tercih edilir

en:          "%s": preference for digest algorithm %s
tr:          "%s": özet algoritması %s için tercih edilir

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
tr:          Bu imzanın sahibine ait olduğu kesin değil.

en:          The signature is probably a FORGERY.
tr:          Bu imza SAHTE olabilir.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
tr:          Bu imzanın sahibine ait olduğuna dair bir belirti yok.

en:          This could mean that the signature is forged.
tr:          Bu imza sahte anlamına gelebilir.

en:         new signatures: %lu
tr:                 yeni imzalar: %lu

en:       Card serial no. =
tr:       Kart seri no. =

en:       Key fingerprint =
tr:      Anahtar parmakizi =

en:       Subkey fingerprint:
tr: Yardımcı anahtar parmak izi:

en:       secret keys read: %lu
tr:      gizli anahtarlar okundu: %lu

en:       skipped new keys: %lu
tr:      yeni anahtarlar atlandı: %lu

en:       user IDs cleaned: %lu
tr:      temizlenen kullanıcı kimlikleri: %lu

en:      Subkey fingerprint:
tr: Yardımcı anahtar parmak izi:

en:     signatures cleaned: %lu
tr:     temizlenen imzalar: %lu

en:    (%c) Finished
tr:    (%c) Bitti

en:    (%c) Toggle the authenticate capability
tr:    (%c) Kimlik kanıtlama yeteneğini açar/kapar

en:    (%c) Toggle the encrypt capability
tr:    (%c) Şifreleme yeteneğini açar/kapar

en:    (%c) Toggle the sign capability
tr:    (%c) İmzalama yeteneğini açar/kapar

en:    (%d) DSA (set your own capabilities)
tr:    (%d) DSA (yeteneklerini belirtin)

en:    (%d) DSA (sign only)
tr:    (%d) DSA (yalnız imzalamak için)

en:    (%d) Elgamal (encrypt only)
tr:    (%d) ElGamal (yalnız şifrelemek için)

en:    (%d) Existing key
tr:    (%d) Mevcut anahtar

en:    (%d) Existing key from card
tr:    (%d) Karttaki mevcut anahtar

en:    (%d) RSA (encrypt only)
tr:    (%d) RSA (sadece şifrelemek için)

en:    (%d) RSA (set your own capabilities)
tr:    (%d) RSA (yeteneklerini belirtin)

en:    (%d) RSA (sign only)
tr:    (%d) RSA (sadece imzalamak için)

en:    (%d) encrypt
tr:    (%d) şifreleme

en:    (%d) sign
tr:    (%d) imza

en:    (%d) sign, encrypt
tr:    (%d) imza, şifreleme

en:    (0) I will not answer.%s
tr:    (0) Cevabı bilmiyorum. %s

en:    (1) I have not checked at all.%s
tr:    (1) Tamamen kontrol edildi.%s

en:    (1) Signature key
tr:    (1) İmzalama anahtarı

en:    (2) Encryption key
tr:    (2) Şifreleme anahtarı

en:    (2) I have done casual checking.%s
tr:    (2) İlişkisel denetim yaptım.%s

en:    (3) Authentication key
tr:    (3) Kimlik kanıtlama anahtarı

en:    (3) I have done very careful checking.%s
tr:    (3) Çok dikkatli bir denetim yaptım.%s

en:    new key revocations: %lu
tr:       yeni anahtar iptalleri: %lu

en:   %d = I do NOT trust
tr:  %d = güvence vermem

en:   %d = I don't know or won't say
tr:  %d = bilmiyorum, kem küm

en:   %d = I trust fully
tr:  %d = Tamamen güveniyorum

en:   %d = I trust marginally
tr:  %d = Şöyle böyle güveniyorum

en:   %d = I trust ultimately
tr:  %d = Son derece güveniyorum

en:   (     issuer valid from
tr:   (sertifikacı geçerlilik başlangıcı:

en:   (  signature created at
tr:   (  imzanın oluşturuluşu:

en:   (certificate created at
tr:   (  sertifikanın oluşturuluşu:

en:   (certificate valid from
tr:   (sertifika geçerlilik başlangıcı:

en:   Unable to sign.
tr:   İmzalanamıyor.

en:   aka "%s"
tr:   namı-diğer "%s"

en:   m = back to the main menu
tr:  m = ana menüye dön

en:   q = quit
tr:  k = çık

en:   s = skip this key
tr:  a = bu anahtarı atla

en:   secret keys imported: %lu
tr:   gizli anahtarlar indirildi: %lu

en:  (end with an empty line):
tr:  (ve boş bir satır ile bitirin):

en:  (main key ID %s)
tr:  (asıl anahtar kimliği %s)

en:  (non-exportable)
tr:  (dışarda geçersiz)

en:  (non-revocable)
tr:  (yürülükten kaldırılmaz)

en:  (optional; end with an empty line):
tr:  (seçimlik; boş bir satır işlemi sonlandırır):

en:  Primary key fingerprint:
tr: Birincil anahtar parmak izi:

en:  secret keys unchanged: %lu
tr:   gizli anahtarlar değişmedi: %lu

en: "%s" not a key ID: skipping
tr: "%s" bir anahtar kimliği değil: atlanıyor

en: "%s" was already locally signed by key %s
tr: "%s" zaten %s anahtarıyla yerel olarak imzalanmış

en: "%s" was already signed by key %s
tr: "%s" zaten %s anahtarıyla imzalanmış

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
tr: # Atanan güvencedeğerlerinin listesi %s oluşturuldu
    # (Eski haline getirmek için "gpg --import-ownertrust" kullanın

en: %lu keys processed so far
tr: şu ana kadar %lu anahtar işlendi

en: %s %s stopped
tr: %s %s durdu

en: %s does not yet work with %s
tr: %s, %s ile henüz çalışmıyor

en: %s encrypted data
tr: %s şifreli veri

en: %s encrypted session key
tr: %s şifreli oturum anahtarı

en: %s encryption will be used
tr: %s şifrelemesi kullanılmayacak

en: %s is too old (need %s, have %s)
tr: %s çok eski (gereken %s, sizinki %s)

en: %s key uses an unsafe (%u bit) hash
tr: %s anahtarı, güvensiz bir çittirim (%u bitlik) kullanıyor

en: %s keys may be between %u and %u bits long.
tr: %s anahtarları %u bit ile %u bit arasında olmalı.

en: %s keysizes must be in the range %u-%u
tr: %s anahtar uzunlukları %u-%u aralığında olmalı

en: %s makes no sense with %s!
tr: %s, %s ile etkisiz olur!

en: %s not allowed with %s!
tr: %s ile %s birlikte kullanılmaz!

en: %s on %s aborted with status %i
tr: %2$s üzerindeki %1$s %3$i durumuyla çıktı

en: %s on %s failed with status %i
tr: %2$s üzerindeki %1$s %3$i durumuyla başarısız oldu

en: %s/%s encrypted for: "%s"
tr: %s/%s "%s" için şifrelendi

en: %s/%s signature from: "%s"
tr: %s/%s imza: "%s" den

en: %s: There is limited assurance this key belongs to the named user
tr: %s: Bu anahtarın gerçekten ismi belirtilen şahsa ait olduğuna dair sınırlı bir belirti var

en: %s: There is no assurance this key belongs to the named user
tr: %s: Bu anahtarın gerçekten ismi belirtilen şahsa ait olduğuna dair bir belirti yok

en: %s: directory does not exist!
tr: %s: dizin yok!

en: %s: error reading free record: %s
tr: %s: serbest kaydı okuma hatası: %s

en: %s: error reading version record: %s
tr: %s: sürüm kaydının okunmasında hata: %s

en: %s: error updating version record: %s
tr: %s: sürüm kaydının güncellenmesinde hata: %s

en: %s: error writing dir record: %s
tr: %s: dizin kaydını yazma hatası: %s

en: %s: error writing version record: %s
tr: %s: sürüm kaydının yazılmasında hata: %s

en: %s: failed to append a record: %s
tr: %s: kayıt ekleme başarısız: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
tr: %s: çittirim tablosu oluşturulamadı: %s

en: %s: failed to create version record: %s
tr: %s: sürüm kaydı oluşturmada başarısız: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
tr: %s: kayıt sıfırlama başarısız: %s

en: %s: invalid file version %d
tr: %s: dosya sürümü %d geçersiz

en: %s: invalid trustdb
tr: %s: güvence veritabanı geçersiz

en: %s: invalid trustdb created
tr: %s: geçersiz güvence veritabanı oluşturuldu

en: %s: keyring created
tr: %s: anahtar zinciri oluşturuldu

en: %s: not a trustdb file
tr: %s: bir güvence veritabanı dosyası değil

en: %s: skipped: %s
tr: %s: atlandı: %s

en: %s: skipped: public key already present
tr: %s: atlandı: genel anahtar zaten var

en: %s: skipped: public key is disabled
tr: %s: atlandı: genel anahtar iptal edildi

en: %s: trustdb created
tr: %s: güvence veritabanı oluşturuldu

en: %s: unknown suffix
tr: %s: bilinmeyen sonek

en: %s: version record with recnum %lu
tr: %s: %lu kayıt numarası ile sürüm kaydı

en: %s:%d: deprecated option "%s"
tr: %s:%d: "%s" seçeneği kullanımdan kaldırılmak üzere.

en: %s:%d: invalid auto-key-locate list
tr: %s:%d: özdevinimli anahtar konumlama listesi geçersiz

en: %s:%d: invalid export options
tr: %s:%d geçersiz dışsallaştırma seçenekleri

en: %s:%d: invalid import options
tr: %s:%d: geçersiz içselleştirme seçenekleri

en: %s:%d: invalid keyserver options
tr: %s:%d: anahtar sunucusu seçenekleri geçersiz

en: %s:%d: invalid list options
tr: %s:%d: liste seçenekleri geçersiz

en: %s:%d: invalid verify options
tr: %s:%d doğrulama seçenekleri geçersiz

en: %s:%u: no hostname given
tr: %s:%u: konak adı belirtilmemiş

en: %s:%u: obsolete option "%s" - it has no effect
tr: %s:%u: eskimiş seçenek "%s" - artık etkisiz

en: %s:%u: password given without user
tr: %s:%u: kullanıcısız parola verilmiş

en: %s:%u: skipping this line
tr: %s:%u: bu satır atlanıyor

en: (No description given)
tr: (açıklama verilmedi)

en: (Probably you want to select %d here)
tr: (Burada %d seçtiğiniz varsayılıyor)

en: (This is a sensitive revocation key)
tr: (Bu bir duyarlı yürürlükten kaldırma anahtarı)

en: (deadlock?)
tr: (ölükilit?)

en: (sensitive)
tr: (duyarlı)

en: (this does not seem to be an encrypted message)
tr: (bu bir şifreli iletiymiş gibi görünmüyor)

en: (this is the MD2 algorithm)
tr: (bu, MD2 algoritmasıdır)

en: (this is the RC2 algorithm)
tr: (bu, RC2 algoritmasıdır)

en: (unless you specify the key by fingerprint)
tr: (anahtarı parmak izi ile belirtmedikçe)

en: --output doesn't work for this command
tr: --output seçeneği bu komutla çalışmaz

en: 22 translator: see certreg-ui.c:gpgsm_gencertreq_tty
tr: 22 çevirmen: bakınız certreg-ui.c:gpgsm_gencertreq_tty

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
tr: @
    (Tüm komut ve seçeneklerin komple listesi için man sayfalarına bakın)

en: @
    Commands:
tr: @
    Komutlar:

en: @
    Options:
tr: @
    Seçenekler:

en: @Commands:
tr: @Komutlar:

en: @Options:
tr: @Seçenekler:

en: ASCII armored output forced.
tr: ASCII zırhlı çıktı istendi.

en: Admin PIN
tr: Yönetici PIN'i

en: Admin commands are allowed
tr: Yönetici komutlarına izin verilir

en: Admin commands are not allowed
tr: Yönetici komutlarına izin verilmez

en: Admin-only command
tr: Yöneticiye özel komut

en: Are you sure that you want to sign this key with your
    key "%s" (%s)
tr: Bu anahtarı kendi "%s" (%s) anahtarınızla imzalamak istediğinize gerçekten
    emin misiniz?

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
tr: Onu yine de eklemek istiyor musunuz? (e/H veya y/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
tr: Onu yine de yürürlükten kaldırmak istiyor musunuz? (e/H veya y/N)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
tr: Onu yine de imzalamak istiyor musunuz? (e/H veya y/N)

en: Are you sure you want to appoint this key as a designated revoker? (y/N)
tr: Bu anahtarın, yürürlükten kaldıran anahtar olmasını istediğinizden emin misiniz? (e/H ya da y/N)

en: Are you sure you want to delete it? (y/N)
tr: Onu silmek istediğinizden emin misiniz? (e/H ya da y/N)

en: Are you sure you want to replace it? (y/N)
tr: Onu değiştirmek istediğinizden emin misiniz? (e/H ya da y/N)

en: Are you sure you want to use it? (y/N)
tr: Onu kullanmak istediğinizden emin misiniz? (e/H ya da y/N)

en: Authenticate
tr: Kimlik kanıtla

en: BAD signature from "%s"
tr: "%s" deki imza KÖTÜ

en: Bad PIN
tr: PIN hatalı

en: Bad Passphrase
tr: Anahtar Parolası hatalı

en: CA fingerprint:
tr: CA parmak izi:

en: CRC error; %06lX - %06lX
tr: CRC hatası; %06lX - %06lX

en: CRL/OCSP check of certificates
tr: sertifikalar için CRL/OCSP sınaması

en: Can't check signature: %s
tr: İmza kontrol edilemedi: %s

en: Cancel
tr: İptal

en: Cardholder's given name:
tr: Kart sahibinin adı:

en: Cardholder's surname:
tr: Kart sahibinin soyadı:

en: Certificate chain available
tr: Sertifika zinciri mevcut

en: Certificate chain valid
tr: Sertifika zinciri geçerli

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
tr: Son derece güvenli bir anahtarla sonuçlanan sertifikalar:

en: Certify
tr: Onayla

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
tr: (A)dı ve Soyadı, (Y)orum, (E)posta alanlarını değiştir ya da (T)amam/Çı(k)?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
tr: (A)dı ve Soyadı, (Y)orum, (E)posta alanlarını değiştir ya da Çı(k)?

en: Change passphrase
tr: Anahtar parolasını değiştir

en: Changing expiration time for a subkey.
tr: Bir yardımcı anahtar için son kullanma tarihi değiştiriliyor.

en: Changing expiration time for the primary key.
tr: Asıl anahtar için son kullanma tarihi değiştiriliyor.

en: Cipher:
tr: Şifre:

en: Command expects a filename argument
tr: Komut değiştirge olarak bir dosya ismi gerektiriyor

en: Comment:
tr: Önbilgi:

en: Component not found
tr: Bileşen yok

en: Compression:
tr: Sıkıştırma:

en: Configuration for HTTP servers
tr: HTTP sunucuları için yapılandırma

en: Configuration for Keyservers
tr: Anahtar sunucular için yapılandırma

en: Configuration for OCSP
tr: OCSP için yapılandırma

en: Configuration of LDAP servers to use
tr: Kullanılacak LDAP sunucularının yapılandırması

en: Correct
tr: Doğru

en: Create a designated revocation certificate for this key? (y/N)
tr: Bu imza için bir yürürlükten kaldırma sertifikası oluşturulsun mu? (e/H ya da y/N)

en: Create a revocation certificate for this key? (y/N)
tr: Bu anahtar için bir yürürlükten kaldırma sertifikası oluşturulsun mu? (e/H ya da y/N)

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
tr: Bu imza için bir yürürlükten kaldırma sertifikası oluşturulsun mu? (e/H veya y/N)

en: Critical preferred keyserver:
tr: Kritik tercihli anahtar sunucusu:

en: Critical signature notation:
tr: Kritik imza simgelemi:

en: Critical signature policy:
tr: Kritik imza guvencesi:

en: Current allowed actions:
tr: Şimdilik mümkün eylemler:

en: Current recipients:
tr: Şimdiki alıcılar:

en: DSA requires the hash length to be a multiple of 8 bits
tr: DSA sekizin katlarında bir çittirim uzunluğu gerektirir

en: Data available
tr: Veri kullanılabilir

en: Data decryption succeeded
tr: Verinin şifresinin çözülmesi başarılı

en: Data encryption succeeded
tr: Veri şifreleme başarılı

en: Data signing succeeded
tr: Verinin imzalanması başarılı

en: Data verification succeeded
tr: Verinin doğrulanması başarılı

en: Delete this good signature? (y/N/q)
tr: Bu doğru imza silinsin mi? (e/H/k veya y/N/k)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
tr: Bu geçersiz imza silinsin mi? (e/H/k veya y/N/k)

en: Delete this key from the keyring? (y/N)
tr: Bu anahtar, anahtar zincirinden silinsin mi? (e/H ya da y/N)

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
tr: Bu bilinmeyen imza silinsin mi? (e/H/k veya y/N/k)

en: Detached signature.
tr: Bağımsız imza.

en: Digest:
tr: Özet:

en: Dirmngr usable
tr: Dirmngr elverişli

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key %s (uid %d)
tr: Anahtar 0x%3$s (kull-kiml %4$d) için %2$ld uzunluktaki %1$s foto kimliği gösteriliyor

en: Do you really want to delete the selected keys? (y/N)
tr: Seçili anahtarları gerçekten silmek istiyor musunuz? (e/H ya da y/N)

en: Do you really want to delete this key? (y/N)
tr: Bu anahtarı gerçekten silmek istiyor musunuz? (e/H ya da y/N)

en: Do you really want to revoke the entire key? (y/N)
tr: Anahtarın tamamını yürürlükten kaldırmayı gerçekten istiyor musunuz? (e/H ya da y/N)

en: Do you really want to revoke the selected subkeys? (y/N)
tr: Seçili yardımcı anahtarları gerçekten yürürlükten kaldırmak istiyor musunuz? (e/H ya da y/N)

en: Do you really want to revoke this subkey? (y/N)
tr: Bu yardımcı anahtarı gerçekten yürürlükten kaldırmak istiyor musunuz? (e/H ya da y/N)

en: Do you really want to set this key to ultimate trust? (y/N)
tr: Bu anahtarı gerçekten son derece güvenli yapmak istiyor musunuz?  (e/H ya da y/N)

en: Do you ultimately trust%%0A  "%s"%%0Ato correctly certify user certificates?
tr: Kullanıcı sertifikalarının%%0A  "%s"%%0Aile doğru olarak onaylanacağından son derece emin misiniz?

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
tr: Yeni imzanızın süresi dolmuş biriyle değiştirilmesini ister misiniz? (e/H veya y/N)

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
tr: Bu imzanın dışarda da geçerli hale getirilmesini istiyor musunuz? (e/H veya y/N)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
tr: Bir OpenPGP öz-imzası haline getirilmesini istiyor musunuz? (e/H veya y/N)

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
tr: Onu yine de imzalamak istiyor musunuz? (e/H veya y/N)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
tr: İmzanızın da aynı süreyle geçerli olmasını ister misiniz? (E/h veya Y/n)

en: Email address:
tr: E-posta adresiniz:

en: Encrypt
tr: Şifrele

en: Enter DNS names
tr: DNS isimlerini giriniz

en: Enter JPEG filename for photo ID:
tr: Foto kimliği için JPEG dosya ismini giriniz:

en: Enter URIs
tr: URI'leri girin

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
tr: İsteğe bağlı açıklamayı girebilirsiniz; Boş bir satır işlemi sonlandırır:

en: Enter email addresses
tr: E-posta adresinizi girin

en: Enter new filename
tr: Yeni dosya ismini giriniz

en: Enter new passphrase
tr: Yeni anahtar parolasını giriniz

en: Enter number(s), N)ext, or Q)uit >
tr: Sayıyı/sayıları girin veya S)onraki ya da Ç)ık >

en: Enter passphrase
tr: Anahtar parolasını giriniz

en: Enter the X.509 subject name:
tr: X.509 konu ismini girin:

en: Enter the notation:
tr: Simgelemi giriniz:

en: Enter the user ID of the designated revoker:
tr: Tasarlanmış yürürlükten kaldırma anahtarının kullanıcı kimliğini giriniz:

en: Enter your preferred keyserver URL:
tr: Tercih ettiğiniz sunucunun adresini girin:

en: Error -
tr: Hata -

en: Error: Combined name too long (limit is %d characters).
tr: Hata: İsimler birlikte çok uzun oluyor (sınır: %d karakter).

en: Error: Double spaces are not allowed.
tr: Hata: Çift boşluğa izin verilmez.

en: Error: Only plain ASCII is currently allowed.
tr: Hata: Şimdilik sadece US-ASCII mümkün.

en: Error: The "<" character may not be used.
tr: Hata: "<" karakteri kullanılmamalı.

en: Error: invalid characters in preference string.
tr: Hata: tercih dizgesindeki karakterler geçersiz.

en: Error: invalid formatted fingerprint.
tr: Hata: biçimli parmakizi geçersiz

en: Error: invalid length of preference string.
tr: Hata: tercih dizgesinin uzunluğu geçersiz.

en: Error: invalid response.
tr: Hata: yanıt geçersiz.

en: Expired signature from "%s"
tr: "%s" deki imza zamanaşımına uğramış

en: External verification of component %s failed
tr: %s bileşeninin harici doğrulaması başarısız oldu

en: Features:
tr: Özellikler:

en: GPG_TTY has not been set - using maybe bogus default
tr: GPG_TTY atanmamıştı - kullanımı sorunlara yolaçabilir

en: Go ahead and type your message ...
tr: İletinizi yazın ...

en: Good signature from
tr: Buradaki imzeler iyi:

en: Good signature from "%s"
tr: "%s" deki imza iyi

en: Gpg-Agent usable
tr: Gpg-Agent elverişli

en: Hint: Select the user IDs to sign
tr: İpucu: İmzalamak için bir kullanıcı kimliği seçiniz

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
tr: Bu anahtarın ismi yukarda yazılı kişiye ait olduğunu ne kadar dikkatli
    doğruladınız?  Bu sorunun cevabını bilmiyorsanız "0" yazın.

en: How much do you trust that this key actually belongs to the named user?
tr: %s: Bu anahtarın gerçekten sahibine ait olduğuna dair bir belirti yok

en: I have checked this key casually.
tr: Bu anahtarı karşılaştırmalı olarak sınadım.

en: I have checked this key very carefully.
tr: Bu anahtarı çok dikkatle sınadım.

en: I have not checked this key at all.
tr: Her şeyiyle bu anahtarı sınayamadım.

en: I'll change it later
tr: Sonra değiştireceğim

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
tr: IDEA şifre kullanışsız, iyimserlikle yerine %s kullanılmaya çalışılıyor

en: Included certificates
tr: İçerilen sertifikalar

en: Invalid character in comment
tr: Önbilgi alanında geçersiz karakter var

en: Invalid character in name
tr: Ad ve soyadınızda geçersiz karakter var

en: Invalid characters in PIN
tr: PIN içinde geçersiz karakterler var

en: Invalid command  (try "help")
tr: Komut geçersiz ("help" komutunu deneyin)

en: Invalid key %s made valid by --allow-non-selfsigned-uid
tr: Geçersiz %s anahtarı --allow-non-selfsigned-uid kullanılarak geçerli oldu

en: Invalid selection.
tr: Seçim geçersiz.

en: Is this correct? (y/N)
tr: Bu doğru mu? (e/H ya da y/N)

en: Is this okay? (y/N)
tr: Bu tamam mı? (e/H ya da y/N)

en: Is this photo correct (y/N/q)?
tr: Bu foto doğru mu? (e/H/ç veya y/N/ç)

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes.
tr: Bu anahtarın kullanıcı kimliğinde ismi belirtilen şahsa ait
    olduğu kesin DEĞİL. *Gerçekten* ne yaptığınızı biliyorsanız,
    sonraki soruya da evet cevabı verebilirsiniz.

en: Key %s is already revoked.
tr: Anahtar %s zaten yürürlükten kaldırılmış.

en: Key available at:
tr: Anahtar burada:

en: Key does not expire at all
tr: Anahtar hep geçerli olacak

en: Key expires at %s
tr: Anahtarın geçerliliği %s de bitecek.

en: Key generation canceled.
tr: Anahtar üretimi durduruldu.

en: Key generation failed: %s
tr: Anahtar üretimi başarısızlığa uğradı: %s

en: Key has been compromised
tr: Anahtar tehlikede

en: Key has only stub or on-card key items - no passphrase to change.
tr: Anahtar sadece kısa veya karta özel öğeler içeriyor,
    değiştirilecek bir anahtar parolası yok.

en: Key is no longer used
tr: Anahtar artık kullanılmayacak

en: Key is revoked.
tr: Anahtar yürürlükten kaldırıldı.

en: Key is superseded
tr: Anahtarın yerine başkası konulmuş ve iptal edilmiştir

en: Key is valid for? (0)
tr: Anahtar ne kadar geçerli olacak? (0)

en: Key not changed so no update needed.
tr: Güncelleme gereği olmadığından anahtar değişmedi.

en: Keyring
tr: Anahtar zinciri

en: Keyserver no-modify
tr: Anahtar sunucusu değişmez

en: LDAP server list
tr: LDAP sunucu listesi

en: Language preferences:
tr: Dil tercihleri:

en: Login data (account name):
tr: Oturum açma verisi (hesap adı):

en: Make off-card backup of encryption key? (Y/n)
tr: Şifreli anahtarın kartsız yedeği yapılsın mı? (E/h ya da Y/n)

en: Name may not start with a digit
tr: Ad ve soyadınız bir rakamla başlamamalı

en: Name must be at least 5 characters long
tr: Ad ve soyadınız en az 5 harfli olmalı

en: Need one component argument
tr: Tek bileşenlik değiştirge gerekli

en: Need the secret key to do this.
tr: Bunu yapmak için gizli anahtar gerekli.

en: NnCcEeOoQq
tr: AaYyEeTtKk

en: No
tr: Hayır

en: No argument allowed
tr: Değiştirgeye izin verilmez

en: No audit log entries.
tr: Hiç denetim günlük girdisi yok.

en: No fingerprint
tr: Parmak izi yok

en: No help available
tr: yardım mevcut değil

en: No reason specified
tr: Belirtilmiş bir neden yok

en: No subject name given
tr: Konu ismi belirtilmemiş

en: No subkey with index %d
tr: %d indisli bir yardımcı anahtar yok

en: No such user ID.
tr: Böyle bir kullanıcı kimliği yok.

en: No trust value assigned to:
tr: Güven değeri belirtilmemiş:

en: No user ID with hash %s
tr: %s çittirmeli kullanıcı kimliği yok

en: No user ID with index %d
tr: %d endeksine sahip kullanıcı kimliği yok

en: Not a valid email address
tr: geçerli bir E-posta adresi değil

en: Notations:
tr: Simgelemler:

en: Note that group specifications are ignored
tr: Grup belirtimlerinin yoksayıldığına dikkat edin

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a subkey for this purpose.
tr: Bu anahtar şifreleme için kullanılamaz. Şifreleme için yardımcı anahtarı
    "--edit-key" seçeneğini kullanarak üretebilirsiniz.

en: Note, that this software is not officially approved to create or verify such signatures.
tr: Bu yazılımın böyle imzaları oluşturmak ve doğrulamak için resmi onaylı olmadığına dikkat ediniz.

en: Note: This key has been disabled.
tr: Bilgi: Bu anahtar iptal edildi.

en: Note: This key has expired!
tr: Bilgi: Bu anahtarın kullanım süresi dolmuştu!

en: Note: This passphrase has never been changed.%0APlease change it now.
tr: Bilginize: Bu anahtar parolası hiç değişmedi%0ALütfen şimdi değiştirin.

en: Note: key %s has no %s feature
tr: Bilginize: anahtar %s %s özelliğine sahip değil

en: Note: key %s has no preference for %s
tr: Bilginize: anahtar %s %s için bir tercihe sahip değil

en: Nothing deleted.
tr: Hiçbir şey silinmedi.

en: Nothing to sign with key %s
tr: %s anahtarı ile imzalanacak hiçbir şey yok

en: Number of recipients
tr: Alıcı sayısı

en: OpenPGP card no. %s detected
tr: %s numaralı OpenPGP kartı saptandı

en: OpenPGP card not available: %s
tr: OpenPGP anahtarı kullanılabilir değil: %s

en: Options controlling the configuration
tr: Yapılandırmayı denetleyen seçenekler

en: Options controlling the diagnostic output
tr: Tanı çıktısını denetleyen seçenekler

en: Options controlling the format of the output
tr: Çıktı biçimini denetleyen seçenekler

en: Options controlling the interactivity and enforcement
tr: Etkileşimliliği ve zorlamayı denetleyen seçenekler

en: Options controlling the security
tr: Güvenliği denetleyen seçenekler

en: Options enforcing a passphrase policy
tr: Bir anahtar parolası kuralını zorlayan seçenekler

en: Options useful for debugging
tr: Hata ayıklamaya elverişli seçenekler

en: Overwrite? (y/N)
tr: Üzerine yazılsın mı? (e/H ya da y/N)

en: Owner trust may not be set while using a user provided trust database
tr: Kullanıcı taraından sağlanmış bir güvence veritabanı kullanılarak sahibiningüvencesi belirlenemez

en: PIN callback returned error: %s
tr: PIN eylemcisi hata döndürdü: %s

en: PIN for CHV%d is too short; minimum length is %d
tr: CHV%d için PIN çok kısa; asgari uzunluk: %d

en: PIN not correctly repeated; try again
tr: PIN doğru tekrarlanmadı; tekrar deneyin

en: PIN too long
tr: PIN çok uzun

en: PIN too short
tr: PIN çok kısa

en: Passphrase too long
tr: Anahtar Parolası çok uzun

en: Passphrase:
tr: Anahtar Parolası:

en: Please correct the error first
tr: Lütfen önce hatayı düzeltin

en: Please decide how far you trust this user to correctly verify other users' keys
    (by looking at passports, checking fingerprints from different sources, etc.)
tr: Diğer kullanıcıların anahtarlarını doğrulayacak bu kullanıcının güven
    derecesine lütfen karar verin. (pasportuna mı bakarsınız yoksa farklı
    kaynaklardan parmakizlerini mi kontrol edersiniz...) kararınızı verin

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
tr: Lütfen E-posta adresinizi Adı ve Soyadı veya Açıklama alanı içine koymayın

en: Please enter a domain to restrict this signature, or enter for none.
tr: Bu imzayı kısıtlayacak bir etki alanı girin, yoksa <enter> tuşlayın.

en: Please enter name of data file:
tr: Lütfen veri dosyasının ismini girin:

en: Please enter the PIN%s%s%s to unlock the card
tr: Kartın kilidini açmak için lütfen PIN%s%s%s giriniz

en: Please enter the depth of this trust signature.
    A depth greater than 1 allows the key you are signing to make
    trust signatures on your behalf.
tr: Lütfen bu güvence imzasının derinliğini belirtin.
    1'den büyük bir derinlik, imzaladığınız anhatarın kendi yararınıza
    güvence imzaları yapmayı mümkün kılar.

en: Please enter the new passphrase
tr: Lütfen yeni anahtar parolasını girin

en: Please enter the passphrase or the PIN
    needed to complete this operation.
tr: Lütfen bu işlemi tamamlamak için gereken
    PIN'i veya anahtar parolasını giriniz.

en: Please enter the passphrase to protect the imported object within the GnuPG system.
tr: Lütfen GnuPG sistemine ithal edilen nesneyi koruyacak anahtar parolasını giriniz.

en: Please enter the passphrase to protect the new PKCS#12 object.
tr: PKCS#12 nesnesini korumak için lütfen anahtar parolasını giriniz.

en: Please enter the passphrase to unlock the secret key for the X.509 certificate:
    "%s"
    S/N %s, ID 0x%08lX,
    created %s, expires %s.
tr: X.509 sertifikası için gizli anahtarı açacak anahtar parolasını lütfen giriniz:
    "%s"
    S/N: %s, Kimlik: 0x%08lX,
    oluşturuluşu: %s, süre bitimi: %s.

en: Please enter the passphrase to unprotect the PKCS#12 object.
tr: PKCS#12 nesnesinin korumasını aşmak için lütfen anahtar parolasını giriniz.

en: Please enter your PIN, so that the secret key can be unlocked for this session
tr: Lütfen PIN'inizi giriniz, böylelikle bu oturumda bu gizli anahtar kilitsiz olabilecek

en: Please enter your passphrase, so that the secret key can be unlocked for this session
tr: Lütfen anahtar parolanızı giriniz, böylelikle bu oturumda bu gizli anahtar kilitsiz olabilecek

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
tr: Gösterilen anahtarın, uygulamayı yeniden başlatıncaya kadar, gerekli
    doğrulukta olmayacağını lütfen gözönüne alınız.

en: Please re-enter this passphrase
tr: Lütfen bu anahtar parolasını tekrar girin

en: Please select exactly one user ID.
tr: Lütfen sadece ve sadece bir kullanıcı kimlik seçiniz.

en: Please select the reason for the revocation:
tr: Lütfen bir yürürlükten kaldırma sebebi seçiniz:

en: Please select the type of key to generate:
tr: Lütfen üretilecek anahtar türünü seçiniz:

en: Please select what kind of key you want:
tr: Lütfen istediğiniz anahtarı seçiniz:

en: Please select where to store the key:
tr: Lütfen anahtarın saklanacağı yeri seçiniz:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
tr: Lütfen anahtarın ne kadar süreyle geçerli olacağını belirtin.
             0 = anahtar süresiz geçerli
          <n>  = anahtar n gün geçerli
          <n>w = anahtar n hafta geçerli
          <n>m = anahtar n ay geçerli
          <n>y = anahtar n yıl geçerli

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
tr: Lütfen imzanınn ne kadar süreyle geçerli olacağını belirtin.
             0 = imza süresiz geçerli
          <n>  = imza n gün geçerli
          <n>w = imza n hafta geçerli
          <n>m = imza n ay geçerli
          <n>y = imza n yıl geçerli

en: Please verify that the certificate identified as:%%0A  "%s"%%0Ahas the fingerprint:%%0A  %s
tr: Sertifikanın böyle tanındığını lütfen doğrulayın:%%0A  "%s"%%0Abu parmakizine sahip:%%0A  %s

en: Possible actions for a %s key:
tr: bir %s anahtarı için olası eylemler:

en: Possible actions for a %s key:
tr: bir %s anahtarı için olası eylemler:

en: Preferred keyserver:
tr: Tercih edilen anahtar sunucusu:

en: Primary key fingerprint:
tr: Birincil anahtar parmak izi:

en: Private DO data:
tr: Özel DO verisi:

en: Proceed? (y/N)
tr: Devam? (e/H ya da y/N)

en: Pubkey:
tr: GenAnah:

en: Public key is disabled.
tr: Genel anahtar iptal edildi.

en: Quality:
tr: Kalite:

en: Quit without saving? (y/N)
tr: Kaydetmeden çıkılsın mı? (e/H ya da y/N)

en: RSA modulus missing or not of size %d bits
tr: RSA modülü ya eksik ya da %d bitlik değil

en: RSA prime %s missing or not of size %d bits
tr: RSA asal sayısı %s ya eksik la da %d bitlik değil

en: RSA public exponent missing or larger than %d bits
tr: RSA genel üstel sayısı ya eksik ya da %d bitten büyük

en: Ready.  You should now send this request to your CA.
tr: Hazır.  Bu isteği şimdi Sertifika Yetkilinize (CA) göndermelisiniz.

en: Real name:
tr: Adınız ve Soyadınız:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
tr: Bu yürürlükten kaldırma sertifikalarını gerçekten oluşturacak mısınız? (e/H veya y/N)

en: Really create? (y/N)
tr: Gerçekten oluşturulsun mu? (e/H ya da y/N)

en: Really delete this self-signature? (y/N)
tr: Bu öz-imza gerçekten silinecek mi? (e/H veya y/N)

en: Really move the primary key? (y/N)
tr: Bu öz-imza gerçekten taşınacak mı?  (e/H ya da y/N)

en: Really remove all selected user IDs? (y/N)
tr: Seçilen tüm kullanıcı kimlikler gerçekten silinecek mi? (e/H ya da y/N)

en: Really remove this user ID? (y/N)
tr: Bu kullanıcı kimliği gerçekten silinecek mi? (e/H ya da y/N)

en: Really revoke all selected user IDs? (y/N)
tr: Seçilen tüm kullanıcı kimlikleri gerçekten yürülükten kaldırılacak mı? (e/H ya da y/N)

en: Really revoke this user ID? (y/N)
tr: Bu kullanıcı kimliği gerçekten yürürlükten kaldırılacak mı? (e/H ya da y/N)

en: Really sign all user IDs? (y/N)
tr: Tüm kullanıcı kimlikler gerçekten imzalanacak mı? (e/H ya da y/N)

en: Really sign? (y/N)
tr: Gerçekten imzalayacak mısınız? (e/H veya y/N)

en: Really update the preferences for the selected user IDs? (y/N)
tr: Seçili kullanıcı kimlikler için tercihleri gerçekten güncellemek istiyor musunuz? (e/H ya da y/N)

en: Really update the preferences? (y/N)
tr: Tercihleri gerçekten güncellemek istiyor musunuz? (e/H ya da y/N)

en: Reason for revocation: %s
tr: Yürürlükten kaldırma sebebi: %s

en: Recipient %d
tr: %d. alıcı

en: Repeat this PIN
tr: Bu PIN tekrarlansın

en: Repeat this Reset Code
tr: Bu Sıfırlama Kodu tekrarlansın

en: Replace existing key? (y/N)
tr: Mevcut anahtar değiştirilsin mi? (e/H ya da y/N)

en: Replace existing keys? (y/N)
tr: Mevcut anahtarlar değiştirilsin mi? (e/H ya da y/N)

en: Requested keysize is %u bits
tr: İstenen anahtar uzunluğu: %u bit

en: Reset Code
tr: Sıfırlama Kodu

en: Reset Code is too short; minimum length is %d
tr: Sıfırlama Kodu çok kısa; asgari uzunluk: %d

en: Reset Code not correctly repeated; try again
tr: Sıfırlama Kodu doğru tekrarlanmadı; tekrar deneyin

en: Reset Code not or not anymore available
tr: Sıfırlama kodu ya yok ya da kullanım dışı

en: Revocation certificate created.
tr: Yürürlükten kaldırma sertifikası üretildi.

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
tr: Yürürlükten kaldırma sertifikası üretildi.
    
    Sertifika başkalarının kolayca erişebileceği yerlerde saklanmamalıdır.
    Aksi takdirde, yürürlükten kaldırma sertifikanız bilginiz dışında
    yayınlandığında geçerli olan genel anahtarınızın geçersiz hale gelebilir.
    Sertifika kısa olacağından isterseniz, bir yazıcı çıktısı olarak alıp
    bir kasada da muhafaza edebilirsiniz.

en: Root certificate trustworthy
tr: Kök sertifika güvenilir

en: SETERROR %s (try %d of %d)
tr: SETERROR %s (%d/%d dene)

en: Save changes? (y/N)
tr: Değişiklikler kaydedilecek mi? (e/H ya da y/N)

en: Secret key is available.
tr: Gizli anahtar mevcut.

en: Secret parts of primary key are not available.
tr: Asıl anahtarın gizli parçaları kullanılamaz.

en: Secret parts of primary key are stored on-card.
tr: Asıl anahtarın gizli parçaları kart üzerinde saklı.

en: Session key created
tr: Oturum anahtarı oluşturuldu

en: Set preference list to:
tr: Belirlenecek tercih listesi:

en: Sign
tr: İmzalama

en: Sign it? (y/N)
tr: İmzalayacak mısınız? (e/H veya y/N)

en: Signature %d
tr: İmza %d

en: Signature available
tr: İmza kullanılabilir

en: Signature does not expire at all
tr: İmza hep geçerli olacak

en: Signature expired %s
tr: Bu imzanın geçerliliği %s de bitti.

en: Signature expires %s
tr: Bu imzanın geçerliliği %s de bitecek.

en: Signature expires at %s
tr: İmzanın geçerliliği %s de bitecek.

en: Signature is valid for? (%s)
tr: İmza ne kadar geçerli olacak? (%s)

en: Signature made
tr: İmza

en: Signature made %s
tr: İmza %s de

en: Signature made %s using %s key ID %s
tr: %s imzası, %s anahtarı ve %s kullanıcı kimliği ile yapılmış

en: Signature notation:
tr: imza simgelemi:

en: Signature policy:
tr: imza guvencesi:

en: SsEeAaQq
tr: OoŞşKkçÇ

en: Subkey %s is already revoked.
tr: Yardımcı anahtar %s zaten yürürlükten kaldırılmış.

en: Syntax: gpg-check-pattern [options] patternfile
    Check a passphrase given on stdin against the patternfile
tr: Kullanım: gpg-check-pattern [seçenekler] örüntüdosyası
    Standart girdiden verilen anahtar parolasını örüntü dosyasıyla karşılaştırır

en: Syntax: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP
    Password cache maintenance
tr: Sözdizimi: gpg-preset-passphrase [seçenekler] ANHMAŞASI
    Parola arabelleği bakımcısı

en: Syntax: gpg-protect-tool [options] [args]
    Secret key maintenance tool
tr: Sözdizimi: gpg-protect-tool [seçenekler] [arg ...]
    Gizli anahtar bakım aracı

en: Syntax: symcryptrun --class CLASS --program PROGRAM --keyfile KEYFILE [options...] COMMAND [inputfile]
    Call a simple symmetric encryption tool
tr: Sözdizimi: symcryptrun --class SINIF --program PROGRAM --keyfile ANHDOSYA [seçenekler...] KOMUT [girdi-dosyası]
    Basit bir simetrik şifreleme aracı çalıştırır

en: Take this one anyway
tr: Ne olursa olsun bunu al

en: The minimum trust level for this key is: %s
tr: Bu anahtar için asgari güvence seviyesi: %s

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
tr: "%s" üzerindeki öz-imza
    bir PGP 2.x tarzı imza.

en: The signature will be marked as non-exportable.
tr: İmza dışarı gönderilemez olarak imlenecek.

en: The signature will be marked as non-revocable.
tr: İmza yürürlükten kaldırılamaz olarak imlenecek.

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
tr: Bir PGP 2.x tarzı kullanıcı kimliğine uygun tercih yok.

en: This JPEG is really large (%d bytes) !
tr: Bu JPEG gerçekten büyük (%d bayt)!

en: This command is not allowed while in %s mode.
tr: %s kipindeyken bu komut kullanılamaz.

en: This command is only available for version 2 cards
tr: Bu komut sadece 2. sürüm kartlar için kullanılabilir

en: This is a qualified signature
tr: Bu bir nitelikli imzadır.

en: This is a secret key! - really delete? (y/N)
tr: Bu bir gizli anahtar! - gerçekten silinecek mi? (e/H veya y/N)

en: This key belongs to us
tr: Bu anahtar bizim

en: This key has been disabled
tr: Bu anahtar iptal edilmişti

en: This key has expired!
tr: Bu anahtarın kullanım süresi dolmuş!

en: This key is due to expire on %s.
tr: Bu anahtarın geçerliliği %s de bitiyor.

en: This key may be revoked by %s key %s
tr: Bu anahtar %s tarafından %s anahtarıyla yürürlükten kaldırılmış olabilir

en: This key probably belongs to the named user
tr: Bu anahtarın ismi belirtilen şahsa ait olduğu umuluyor

en: This passphrase has not been changed%%0Asince %.4s-%.2s-%.2s.  Please change it now.
tr: Bu anahtar parolası %.4s-%.2s-%.2s tarihinden beri hiç değişmedi%%0ALütfen şimdi değiştirin.

en: This signature expired on %s.
tr: Bu anahtarın geçerliliği %s de bitti.

en: This will be a self-signature.
tr: Bu bir öz-imza olacak.

en: To be revoked by:
tr: Yürürlükten kaldıran:

en: To complete this certificate request please enter the passphrase for the key you just created once more.
tr: Bu sertifika isteğini tamamlamak için lütfen anahtar parolanızı girip anahtarınızı bir kere daha oluşturun.

en: Total number processed: %lu
tr: İşlenmiş toplam miktar: %lu

en: URL to retrieve public key:
tr: genel anahtarın alınacağı URL:

en: Uncompressed
tr: Sıkıştırılmamış

en: Unknown operation
tr: Bilinmeyen işlem

en: Usage: gpg-check-pattern [options] patternfile (-h for help)
tr: Kullanım: gpg-check-pattern [seçenekler] örüntüdosyası (yardım için -h)

en: Usage: gpg-preset-passphrase [options] KEYGRIP (-h for help)
tr: Kullanımı: gpg-preset-passphrase [seçenekler] ANHMAŞASI (yardım için -h)

en: Usage: gpg-protect-tool [options] (-h for help)
tr: Kullanımı: gpg-protect-tool [seçenekler] (yardım için -h)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
tr: Kullanımı: gpgv [seçenekler] [dosyalar] (yardım için -h)

en: Usage: kbxutil [options] [files] (-h for help)
tr: Kullanımı: kbxutil [seçenekler] [dosyalar] (yardım için -h)

en: Usage: symcryptrun [options] (-h for help)
tr: Kullanımı: symcryptrun [seçenekler] (yardım için -h)

en: Use this key anyway? (y/N)
tr: Bu anahtar yine de kullanılsın mı? (e/H ya da y/N)

en: User ID "%s" compacted: %s
tr: kullanıcı kimliği "%s" yoğun: %s

en: User ID "%s" is expired.
tr: Kullanıcı kimliği "%s" zamanaşımına uğradı.

en: User ID "%s" is not self-signed.
tr: Kullanıcı kimliği "%s" öz-imzalı değil.

en: User ID "%s" is revoked.
tr: Kullanıcı kimliği "%s" yürürlükten kaldırıldı.

en: User ID "%s" is signable.
tr: Kullanıcı kimliği "%s" imzalanabilir.

en: User ID "%s": already clean
tr: kullanıcı kimliği "%s": zaten temiz

en: User ID "%s": already minimized
tr: kullanıcı kimliği "%s": zaten küçük

en: User ID is no longer valid
tr: Kullanıcı kimliği artık geçersiz

en: WARNING: "%s" is a deprecated command - do not use it
tr: UYARI: "%s" komutu artık önerilmiyor - kullanmayın onu

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
tr: UYARI: %s seçeneği kullanımdan kaldırılmak üzere.

en: WARNING: %s overrides %s
tr: UYARI: %s %s'i aşıyor

en: WARNING: Elgamal sign+encrypt keys are deprecated
tr: UYARI: Elgamal imza+şifre anahtarları artık önerilmiyor

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
tr: UYARI: Bu PGP-2 tarzı bir anahtar. Tasarlanmış bir yürürlükten kaldırıcı
           eklenmesi bu anahtarın bazı PGP sürümleri tarafından reddedilmesi
           ile sonuçlanabilir.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
tr: UYARI: Bu PGP-2 tarzı bir anahtar. Bir foto kimliği eklenmesi bu anahtarın
           bazı PGP sürümleri tarafından reddedilmesi ile sonuçlanabilir.

en: WARNING: This key has been revoked by its designated revoker!
tr: UYARI: Bu anahtar onu üreten tarafından yürürlükten kaldırılmıştı!

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
tr: UYARI: Bu anahtar sahibi tarafından yürürlükten kaldırılmıştı!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
tr: UYARI: Bu anahtar güven dereceli bir imza ile sertifikalanmamış!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
tr: UYARI: Bu anahtar yeterli güven derecesine sahip imzalarla sertifikalanmamış!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
tr: UYARI: Bu yardımcı anahtar sahibi tarafından yürürlükten kaldırılmıştı!

en: WARNING: Using untrusted key!
tr: UYARI: Güven derecesiz anahtar kullanılıyor!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
tr: UYARI: Bu anahtara güven-mi-yoruz!

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
tr: UYARI: bir kullanıcı kimliği imzası %d saniye gelecekte oluşturuldu

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
tr: UYARI: yürürlükten kaldıran olarak tasarlanmış bir anahtar başka amaçla
           kullanılamaz!

en: WARNING: cipher algorithm %s not found in recipient preferences
tr: UYARI: %s şifre algoritması alıcı tercihlerinde yok

en: WARNING: creation time of signature not known - assuming current time
tr: UYARI: imzanın oluşturulma zamanı bilinmiyor - şimdiki zaman varsayılıyor

en: WARNING: digest algorithm %s is deprecated
tr: UYARI: %s özet algoritması artık önerilmiyor.

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
tr: UYARI: şifreli ileti tahrip edilmiş!

en: WARNING: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
tr: UYARI: alıcının tercihleriyle çelişen %s (%d) sıkıştırma algoritması kullanılmak isteniyor

en: WARNING: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
tr: UYARI: alıcının tercihleriyle çelişen %s (%d) özet algoritması kullanılmak isteniyor

en: WARNING: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
tr: UYARI: alıcının tercihleriyle çelişen %s (%d) simetrik şifre kullanımı zorlanıyor

en: WARNING: invalid notation data found
tr: UYARI: geçersiz simgelem verisi bulundu

en: WARNING: key %s contains preferences for unavailable
    algorithms on these user IDs:
tr: UYARI: anahtar %s bu kullanıcı kimliklerde kullanışsız algoritmalar için tercihler içeriyor:

en: WARNING: key %s may be revoked: fetching revocation key %s
tr: UYARI: anahtar %s yürürlükten kaldırılmış olmalı: yürürlükten kaldırma anahtarı %s alınıyor

en: WARNING: key %s may be revoked: revocation key %s not present.
tr: UYARI: anahtar %s yürürlükten kaldırılmış olabilir: yürürlükten kaldırma anahtarı %s mevcut değil.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
tr: UYARI: ileti simetrik şifre içindeki zayıf bir anahtarla şifrelendi.

en: WARNING: message was not integrity protected
tr: UYARI: ileti bütünlük korumalı değildi

en: WARNING: multiple plaintexts seen
tr: UYAR: çok sayıda salt metin görüldü

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
tr: UYARI: çoklu imzalar saptandı. Sadece ilki denetlenecek.

en: WARNING: no user ID has been marked as primary.  This command may
                  cause a different user ID to become the assumed primary.
tr: UYARI: birincil olarak imlenmiş bir kullanıcı kimlik yok. Bu komutla
           farklı bir kullanıcı kimliğin birincil kullanıcı kimlik olarak
           kabul edilmesini sağlayabilirsiniz.

en: WARNING: nothing exported
tr: UYARI: hiçbir şey dışarı aktarılmadı

en: WARNING: potentially insecure symmetrically encrypted session key
tr: UYARI: simetrik şifreli oturum anahtarı potansiyel olarak güvensiz

en: WARNING: program may create a core file!
tr: UYARI: program bir "core" dosyası oluşturabilir!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
tr: UYARI: alıcılar (-r) genel anahtar şifrelemesi kullanılmadan belirtilmiş

en: WARNING: running with faked system time:
tr: UYARI: sahte sistem zamanıyla çalışıyor:

en: WARNING: signature digest conflict in message
tr: UYARI: iletideki imza özeti çelişkili

en: WARNING: signing subkey %s has an invalid cross-certification
tr: UYARI: yardımcı imzalama anahtarı %s geçersiz çapraz sertifikalamaya sahip

en: WARNING: signing subkey %s is not cross-certified
tr: UYARI: yardımcı imzalama anahtarı %s çapraz sertifikalı değil

en: WARNING: some OpenPGP programs can't handle a DSA key with this digest size
tr: UYARI: bazı OpenPGP uygulamaları bu özet boyutlu bir DSA anahtarıyla çalışamayabilir

en: WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
tr: UYARI: imza dışarı gönderilemez olarak imlenmeyecek.

en: WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
tr: UYARI: imza yürürlükten kaldırılamaz olarak imlenmeyecek.

en: WARNING: this key might be revoked (revocation key not present)
tr: UYARI: bu anahtar yürürlükten kaldırılmamış olabilir (yürürlükten kaldırma anahtarı mevcut değil)

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
tr: UYARI: %% genişletmeli simgelem imkansız (çok büyük). Genişletilmeden kullanılıyor.

en: WARNING: unable to %%-expand policy URL (too large).  Using unexpanded.
tr: UYARI: güvence adresi için %%lik uzatma imkansız (çok büyük).
    Uzatılmadan kullanılıyor.

en: WARNING: unable to %%-expand preferred keyserver URL (too large).  Using unexpanded.
tr: UYARI: tercih edilen anahtar sunucu adresi için %%lik uzatma imkansız
    (çok büyük). Uzatılmadan kullanılıyor.

en: WARNING: unable to fetch URI %s: %s
tr: UYARI: Betimleyici %s alınamıyor: %s

en: WARNING: unable to refresh key %s via %s: %s
tr: UYARI: %s anahtarı %s üzerinden tazelenemiyor: %s

en: WARNING: using experimental cipher algorithm %s
tr: UYARI: deneysel %s şifreleme algoritması kullanılıyor

en: WARNING: using experimental digest algorithm %s
tr: UYARI: deneysel %s özet algoritması kullanılıyor

en: WARNING: using experimental public key algorithm %s
tr: UYARI: deneysel %s genel anahtar algoritması kullanılıyor

en: Warning: unsafe ownership on %s "%s"
tr: UYARI: %s üzerinde sahiplik güvensiz: "%s"

en: Warning: unsafe permissions on %s "%s"
tr: UYARI: %s üzerinde izinler güvensiz: "%s"

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
tr: Bir miktar rasgele bayt üretilmesi gerekiyor. İlk üretim sırasında biraz
    hareket (klavyeyi kullanmak, fareyi hareket ettirmek, disklerden yararlanmak)
    iyi olacaktır; bu yeterli rasgele bayt kazanmak için rasgele sayı
    üretecine yardımcı olur.

en: What keysize do you want? (%u)
tr: İstediğiniz anahtar uzunluğu nedir? (%u)

en: Yes
tr: Evet

en: Yes, protection is not needed
tr: Evet, korumak gereksiz

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    Note, that this certificate will NOT create a qualified signature!
tr: Sertifikanızı kullanarak bir imza oluşturmaya hazırsınız:
    "%s"
    Bu sertifkanın nitelikli bir imza üretmeyeceğine dikkat ediniz!

en: You are about to create a signature using your certificate:
    "%s"
    This will create a qualified signature by law equated to a handwritten signature.
    
    %s%sAre you really sure that you want to do this?
tr: Sertifikanızı kullanarak bir imza oluşturmaya hazırsınız:
    "%s"
    Bu, kanunen elyazısı imzaya eşdeğer nitelikte bir imza oluşturacak.
    
    %s%sBunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: You are about to revoke these signatures:
tr: Bu imzaları yürürlükten kaldırmak üzeresiniz:

en: You can't change the expiration date of a v3 key
tr: Bir v3 anahtarının son kullanma tarihini değiştiremezsiniz

en: You can't delete the last user ID!
tr: Son kullanıcı kimliğini silemezsiniz!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
tr: Bir kullanıcı kimliği belirtmediniz. ("-r" kullanabilirsiniz)

en: You have not entered a passphrase - this is in general a bad idea!%0APlease confirm that you do not want to have any protection on your key.
tr: Bir anahtar parolası girmediniz - bu aslında kötü bir fikir!%0A Lütfen anahtarınıza herhangi bir koruma istemediğinizi onaylayınız.

en: You have not entered a passphrase!%0AAn empty passphrase is not allowed.
tr: Bir anahtar parolası girmediniz!%0ABoş parolaya izin verilmez.

en: You have signed these user IDs on key %s:
tr: Bu kullanıcı kimliklerini %s anahtarı üzerinde imzalamışsınız:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
tr: PGP2 tarzı bir anahtara tasarlanmış bir yürürlükten kaldırıcı ekleyemeyebilirsiniz.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
tr: PGP2 tarzı bir anahtara bir foto kimliği ekleyemeyebilirsiniz.

en: You must select at least one key.
tr: En az bir anahtar seçmelisiniz.

en: You must select at least one user ID.
tr: En az bir kullanıcı kimliği seçmelisiniz.

en: You must select exactly one key.
tr: Sadece ve sadece bir anahtar seçmelisiniz.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
tr: Seçtiğiniz KULLANICI-KİMLİĞİ:
        "%s"

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
tr: "%s" üzerindeki imzanızın
    kullanım süresi dolmuş.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
tr: "%s" üzerindeki imzanız
    dahili bir imza.

en: Your decision?
tr: Kararınız?

en: Your selection?
tr: Seçiminiz?

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
tr: Sisteminiz 2038 yılından sonraki tarihleri gösteremiyor.
    Ama emin olun ki 2106 yılına kadar elde edilebilecek.

en: [  full  ]
tr: [     tamamen     ]

en: [  undef ]
tr: [     tanımsız    ]

en: [ expired]
tr: [  süresi  doldu  ]

en: [ revoked]
tr: [yürürlükten kalktı]

en: [ unknown]
tr: [    bilinmeyen   ]

en: [Error - No name]
tr: [Hata - Adsız]

en: [Error - invalid DN]
tr: [Hata - DN geçersiz]

en: [Error - invalid encoding]
tr: [Hata - kodlama geçersiz]

en: [Error - out of core]
tr: [Hata - nüve dışında]

en: [User ID not found]
tr: [Kullanıcı kimliği yok]

en: [date not given]
tr: [belirtilmeyen tarihte]

en: [marginal]
tr: [   şöyle böyle   ]

en: [none]
tr: [yok]

en: [not set]
tr: [belirtilmedi]

en: [revocation]
tr: [yürürlükten kaldırma]

en: [self-signature]
tr: [öz-imza]

en: [ultimate]
tr: [   son  derece   ]

en: [uncertain]
tr: [şüpheli]

en: a %u bit hash is not valid for a %u bit %s key
tr: %u bitlik çittirim %u bitlik %s anahtarı için geçersiz

en: a gpg-agent is already running - not starting a new one
tr: çalışan bir gpg-agent zaten var - bir yenisi başlatılmayacak

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
tr: bir simgelem ismi sadece harfler, rakamlar ve altçizgiler içerebilir ve sonuna bir '=' gelir.

en: a notation name must not contain more than one '@' character
tr: bir simgelem isminin birden fazla '@' karakteri içermemesi gerekir

en: a notation value must not use any control characters
tr: bir simgelem değerinde kontrol karakterleri kullanılamaz

en: a user notation name must contain the '@' character
tr: bir kullanıcı simgelem ismi '@' karakteri içermeli

en: access to admin commands is not configured
tr: yönetici komutlarına erişim yapılandırılmamış

en: activate changes at runtime, if possible
tr: mümkünse değişiklikleri çalışma sırasında etkin kılar

en: add a key to a smartcard
tr: bir akıllı karta bir anahtar ekler

en: add a photo ID
tr: bir foto kimliği ekler

en: add a revocation key
tr: bir yürürlükten kaldırma anahtarı ekler

en: add a subkey
tr: bir yardımcı anahtar ekler

en: add a user ID
tr: bir kullanıcı kimliği ekler

en: algorithm: %s
tr: algoritma: %s

en: allow PKA lookups (DNS requests)
tr: PKA aramalarına izin verilir (DNS istekleri)

en: allow presetting passphrase
tr: anahtar parolasının önceden atanmasına izin verilir

en: anonymous recipient; trying secret key %s ...
tr: anonim alıcı: %s gizli anahtarı deneniyor ...

en: apply global default values
tr: öntanımlı küresel değerleri uygular

en: argument not expected
tr: değiştirge beklenmiyordu

en: armor header:
tr: zırh başlığı:

en: armor: %s
tr: zırh: %s

en: assume input is in PEM format
tr: girdinin PEM biçiminde olduğu kabul edilir

en: assume input is in base-64 format
tr: girdinin base-64 biçiminde olduğu kabul edilir

en: assume input is in binary format
tr: girdinin ikilik biçimde olduğu kabul edilir

en: assume no on most questions
tr: soruların çoğunda cevap hayır farzedilir

en: assume yes on most questions
tr: soruların çoğunda cevap evet farzedilir

en: assuming %s encrypted data
tr: %s şifreli veri varsayılıyor

en: assuming bad signature from key %s due to an unknown critical bit
tr: hatalı imzanın bilinmeyen bir kritik bitten dolayı %s anahtarından kaynaklandığı sanılıyor

en: automatically retrieve keys when verifying signatures
tr: imzaları doğrularken anahtarları özdevinimli olarak alır

en: basic certificate checks failed - not imported
tr: temel sertifika sınamaları başarısız oldu - ithal edilmedi

en: batch mode: never ask
tr: önceden belirlenmiş işlemler kipi: hiç sormaz

en: be somewhat more quiet
tr: biraz daha sessiz olur

en: binary
tr: ikili

en: build_packet failed: %s
tr: build_packet başarısız: %s

en: cC
tr: iİ

en: can't access %s - invalid OpenPGP card?
tr: %s erişilebilir değil - OpenPGP kartı geçersiz olabilir mi?

en: can't create socket: %s
tr: soket oluşturulamıyor: %s

en: can't disable core dumps: %s
tr: "core" oluşumu iptal edilemedi: %s

en: can't do this in batch mode
tr: bu önceden betik kipinde yapılamaz

en: can't do this in batch mode without "--yes"
tr: betik kipinde "--yes" olmaksızın bu yapılamaz

en: can't handle public key algorithm %d
tr: %d genel anahtar algoritması kullanılamadı

en: can't handle text lines longer than %d characters
tr: %d karakterden daha uzun metin satırları okunamıyor

en: can't handle this ambiguous signature data
tr: bu belirsiz imza verisi elde edilemiyor

en: can't open fd %d: %s
tr: fd %d açılamıyor: %s

en: can't open signed data fd=%d: %s
tr: imzalı veri fd=%d açılamadı: %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
tr: S2K kipi sayesinde bir simetrik ESK paketi kullanılamıyor

en: cancelled
tr: iptal edildi

en: cancelled by user
tr: kullanıcı tarafından durduruldu

en: cancel|cancel
tr: iptal|iptal

en: cannot allocate args vector
tr: argüman dizgeleri dizisi ayrılamıyor

en: cannot allocate infile string: %s
tr: dosya içi dizge ayrılamıyor: %s

en: cannot allocate outfile string: %s
tr: dosya dışı dizge ayrılamıyor: %s

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
tr: bir PGP 2.x tarzı anahtar bir tasarlanmış yürürlükten kaldırma anahtarı olarak atanamaz

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
tr: simetrik şifre için zayıf anahtarın önlenmesi mümkün olamadı: %d kere denendi!

en: card does not support digest algorithm %s
tr: kart %s özet algoritmasını desteklemiyor

en: card is permanently locked!
tr: kart kalıcı olarak kilitli!

en: card-no:
tr: kart-no:

en: certificate chain longer than allowed by CA (%d)
tr: sertifika zinciri CA tarafından izin verilenden uzun (%d)

en: certificate chain too long
tr: sertifika zinciri çok uzun

en: certificate has a BAD signature
tr: sertifika KÖTÜ bir imzaya sahip

en: certificate has been revoked
tr: sertifika yürürlükten kaldırılmıştı

en: certificate has expired
tr: sertifika kullanım süresi dolmuş

en: certificate is good
tr: sertifika iyi durumda

en: certificate is not usable for encryption
tr: sertifika şifreleme için elverişli değil

en: certificate is not usable for signing
tr: sertifika imzalama için elverişli değil

en: certificate not created during lifetime of issuer
tr: sertifikacının yaşam süresi boyunca sertifika oluşturulmadı

en: certificate not yet valid
tr: sertifika henüz geçersiz

en: certificate policy not allowed
tr: sertifika poliçesine izin verilmiyor

en: certificate with invalid validity
tr: geçersiz doğrulukla sertifika

en: certificate with invalid validity: %s
tr: geçersiz doğrulukla sertifika: %s

en: chain
tr: zincir

en: change URL to retrieve key
tr: anahtarın alınacağı URL değiştirilir

en: change a CA fingerprint
tr: bir CA parmakizini değiştirir

en: change a card's PIN
tr: bir kartın PIN'ini değiştirir

en: change a passphrase
tr: anahtar parolası değiştirir

en: change card holder's name
tr: kart sahibinin ismini değiştirir

en: change data on a card
tr: kart üzerindeki veriyi değiştirir

en: change the expiration date for the key or selected subkeys
tr: anahtar için ya da seçili yardımcı anahtarlar için zamanaşımı tarihini değiştirir

en: change the language preferences
tr: dil tercihlerini değiştirir

en: change the login name
tr: oturum açma ismini değiştirir

en: change the ownertrust
tr: sahibiningüvencesini değiştirir

en: change the passphrase
tr: anahtar parolasını değiştirir

en: check all programs
tr: tüm programları sınar

en: check global configuration file
tr: küresel yapılandırma dosayasını sınar

en: check signatures
tr: imzaları sınar

en: check validity using OCSP
tr: doğruluğu OCSP kullarak sınar

en: checking created signature failed: %s
tr: oluşturulan imzanın denetimi başarısız: %s

en: checking for qualified certificate failed: %s
tr: nitelikli sertifika için sınama başarısız: %s

en: checking the CRL failed: %s
tr: CRL sınaması başarısız: %s

en: checking the trust list failed: %s
tr: güvence listesinin sınanması başarısız: %s

en: checking the trustdb
tr: güvence veritabanı denetleniyor

en: child aborted with status %i
tr: alt süreç %i durumu ile çıktı

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
tr: şifre algoritması %d%s bilinmiyor ya da iptal edilmiş

en: class %s is not supported
tr: %s sınıfı desteklenmiyor

en: colon missing
tr: : imi eksik

en: command "%.50s" is ambiguous
tr: "%.50s" komutu belirsiz

en: compact unusable user IDs and remove all signatures from key
tr: kullanışsız kullanıcı kimlikleri sıkıştırır ve tüm imzaları anahtardan kaldırır

en: compact unusable user IDs and remove unusable signatures from key
tr: kullanışsız kullanıcı kimlikleri sıkıştırır ve kullanışsız imzaları anahtardan kaldırır

en: completes-needed must be greater than 0
tr: "completes-needed" 0 dan büyük olmalı

en: conflicting commands
tr: çelişen komutlar

en: could not create pipe: %s
tr: boru oluşturulamadı: %s

en: could not create pty: %s
tr: pty oluşturulamadı: %s

en: could not fork: %s
tr: çatallanamadı: %s

en: could not open %s for writing: %s
tr: %s yazmak için açılamadı: %s

en: could not parse keyserver
tr: anahtar sunucusu çözümlenemedi

en: could not parse keyserver URL
tr: anahtar sunucusunun adresi çözümlenemedi

en: create ascii armored output
tr: ascii zırhlı çıktı oluşturur

en: create base-64 encoded output
tr: base-64 kodlu çıktı oluşturur

en: created: %s
tr: oluşturuldu: %s

en: creation timestamp missing
tr: oluşturum zaman damgası kayıp

en: critical certificate extension %s is not supported
tr: kritik sertifika eklentisi %s desteklenmiyor

en: critical marked policy without configured policies
tr: yapılandırılmış poliçeler olmaksızın kritik imli poliçe

en: csh-style command output
tr: csh tarzı komut çıktısı

en: data not saved; use option "--output" to save it
tr: veri kaydedilmedi; kaydetmek için "--output" seçeneğini kullanın

en: dearmoring failed: %s
tr: zırhın kaldırılması başarısız: %s

en: decode received data lines
tr: alınan veri satırlarının kodunu açar

en: decrypt data (default)
tr: veri şifresini açar (öntanımlı)

en: decryption failed: %s
tr: şifre çözme başarısız: %s

en: decryption modus
tr: şifre çözme kipi

en: decryption okay
tr: Şifre çözme tamam

en: delete selected subkeys
tr: seçili yardımcı anahtarları siler

en: delete selected user IDs
tr: seçili kullanıcı kimlikleri siler

en: delete signatures from the selected user IDs
tr: seçili kullanıcı kimliklerden imzaları siler

en: deleting certificate "%s" failed: %s
tr: "%s" sertifikası silinemedi: %s

en: deleting keyblock failed: %s
tr: anahtar bloğu silinemedi: %s

en: depth: %d  valid: %3d  signed: %3d  trust: %d-, %dq, %dn, %dm, %df, %du
tr: derinlik: %d  geçerli: %3d  imzalı: %3d  güvenilir: %d-, %dq, %dn, %dm, %df, %du

en: detected card with S/N: %s
tr: Algılanan kartın seri nr: %s

en: dirmngr cache-only key lookup failed: %s
tr: dirmngr sadece-önbellek anahtar araması başarısızi: %s

en: disable all access to the dirmngr
tr: dirmngr'a tüm erişim iptal edilir

en: disable key
tr: anahtarı iptal eder

en: disabled
tr: iptal edildi

en: display photo IDs during key listings
tr: anahtarların listelenmesi sırasında foto kimliklerini gösterir

en: display photo IDs during signature verification
tr: imza doğrulaması sırasında foto kimliklerini gösterir

en: do not allow bypassing the passphrase policy
tr: anahtar parolası kuralının atlanmasına izin verilmez

en: do not allow the reuse of old passphrases
tr: eski anahtar parolalarının yeniden kullanılmasına izin vermez

en: do not check CRLs for root certificates
tr: kök sertifikalar için CRLler sınanmaz

en: do not check certificate policies
tr: sertifika poliçeleri sınanmaz

en: do not detach from the console
tr: konsoldan kopulmaz

en: do not make any changes
tr: hiçbir değişiklik yapmaz

en: do not update the trustdb after import
tr: ithalat sonrası güvence veritabanını güncellemez

en: do not use extended connect mode
tr: ek bağlantı kipi kullanılmaz

en: do not use the PIN cache when signing
tr: imzalarken PIN arabelleği kullanılmaz

en: do not use the SCdaemon
tr: Akıllı kart süreci kullanılmaz

en: do not use the internal CCID driver
tr: dahili CCID sürücüsü kullanılmaz

en: does not match - try again
tr: aynı değiller - tekrar deneyin

en: don't use the terminal at all
tr: terminali hiç kullanma

en: either %s or %s must be given
tr: ya %s verilmeli ya da %s

en: elevate the trust of signatures with valid PKA data
tr: imzaların güvenilirliğini geçerli PKA verisi ile yükseltir

en: enable full debugging
tr: tam hata ayıklama etkin olur

en: enable key
tr: anahtarı kullanıma sokar

en: enarmoring failed: %s
tr: zırhlama başarısız: %s

en: encrypt data
tr: veriyi şifreler

en: encrypted with %lu passphrases
tr: %lu anahtar parolası ile şifrelenmiş

en: encrypted with %s key, ID %s
tr: %s anahtarı ve %s kullanıcı kimliği ile şifrelenmiş

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %s, created %s
tr: %u bitlik %s anahtarı ve %s kullanıcı kimliği ile şifrelendi, %s tarihinde oluşturuldu

en: encrypted with 1 passphrase
tr: 1 anahtar parolası ile şifrelenmiş

en: encrypted with unknown algorithm %d
tr: bilinmeyen algoritma %d ile şifrelenmiş

en: encryption modus
tr: şifreleme kipi

en: encryption only with symmetric cipher
tr: sadece simetrik şifre ile şifreler

en: error allocating enough memory: %s
tr: yeterli bellek ayrılırken hata: %s

en: error closing %s: %s
tr: %s kapanırken hata: %s

en: error creating a pipe: %s
tr: boru oluşturulurken hata: %s

en: error creating passphrase: %s
tr: anahtar parolası oluşturulurken hata: %s

en: error creating temporary file: %s
tr: geçici dosya oluşturulurken hata: %s

en: error finding writable keyDB: %s
tr: yazılabilir anahtar veritabanı bulunurken hata: %s

en: error forking process: %s
tr: süreç çatallanırken hata: %s

en: error getting current key info: %s
tr: geçerli anahtar bilgisi alınırken hata: %s

en: error getting exit code of process %d: %s
tr: süreç %d çıkış kodu alınırken hata: %s

en: error getting key usage information: %s
tr: anahtar kullanım bilgisi alınırken hata: %s

en: error getting new PIN: %s
tr: yeni PIN alınırken hata: %s

en: error getting nonce for the socket
tr: soket için tuz alınırken hata

en: error getting serial number of card: %s
tr: kartın seri numarası alınırken hata: %s

en: error getting stored flags: %s
tr: saklanmış bayraklar alınırken hata: %s

en: error importing certificate: %s
tr: sertifika ithal edilirken hata: %s

en: error in trailer line
tr: kuyruk satırında hata

en: error locking keybox: %s
tr: anahtar bloğu kilitlenirken hata: %s

en: error reading application data
tr: uygulama verisi okunurken hata

en: error reading fingerprint DO
tr: parmakizi DO okunurken hata

en: error reading from %s: %s
tr: %s okunurken hata: %s

en: error reading input: %s
tr: girdi okunurken hata: %s

en: error reading keyblock: %s
tr: anahtar bloğu okunurken hata: %s

en: error reading list of trusted root certificates
tr: güvenilir kök sertifika listesinin okunmasında hata

en: error reading nonce on fd %d: %s
tr: fd %d üzerinde tuz okunurken hata: %s

en: error retrieving CHV status from card
tr: karttan CHV durumu alınırken hata

en: error sending standard options: %s
tr: standart seçenekler gönderilirken hata: %s

en: error storing certificate
tr: sertifika saklanırken hata

en: error storing certificate: %s
tr: serifika saklanırken hata: %s

en: error storing flags: %s
tr: bayraklar saklanırken hata: %s

en: error while asking for the passphrase: %s
tr: anahtar parolası sorulurken hata: %s

en: error writing to %s: %s
tr: %s yazılırken hata: %s

en: error writing to temporary file: %s
tr: geçeci dosyaya yazma hatası: %s

en: execv failed: %s
tr: execv başarısız: %s

en: existing key will be replaced
tr: mevcut anahtar konulacak

en: expired
tr: zamanaşımına uğradı

en: expired: %s
tr: son kullanma tarihi: %s

en: expires: %s
tr: son kullanma tarihi: %s

en: export attribute user IDs (generally photo IDs)
tr: öznitelik kullanıcı kimliklerini (genellikle foto kimliklerini) ihraç eder

en: export certificates
tr: sertifikaları ihraç eder

en: export keys
tr: anahtarları gönderir

en: export keys to a keyserver
tr: anahtarları bir anahtar sunucusuna gönderir

en: export revocation keys marked as "sensitive"
tr: "hassas" olarak imli yürürlükten kaldırma anahtarlarını ihraç eder

en: export signatures that are marked as local-only
tr: sadece-yerel olarak imli imzalar ihraç edilir

en: exporting secret keys not allowed
tr: gizli anahtarların ihracına izin verilmez

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
tr: güvensiz options dosyası yetkilerinden dolayı dış program çağrıları iptal
    edildi

en: failed to acquire the pinentry lock: %s
tr: PIN giriş kilidi edinilemedi: %s

en: failed to allocate keyDB handle
tr: anahtar veritabanı eylemcisine yer ayrılması başarısız oldu

en: failed to create stream from socket: %s
tr: sokette akım oluşturulamadı: %s

en: failed to get the fingerprint
tr: parmakizinin alınması başarısız oldu

en: failed to initialize the TrustDB: %s
tr: "TrustDB" güvence veritabanı başlangıç aşamasında başarısız: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
tr: anahtar zinciri önbelleği yeniden oluşturulurken hata: %s

en: failed to store the creation date: %s
tr: oluşturma tarihinin saklanması başarısız oldu: %s

en: failed to store the fingerprint: %s
tr: parmakizinin saklanması başarısız oldu: %s

en: failed to store the key: %s
tr: anahtarın saklanması başarısız: %s

en: failed to use default PIN as %s: %s - disabling further default use
tr: %s olarak öntanımlı PIN kullanılamadı: %s - öntanımlı kullanımı iptal ediliyor

en: fetch missing issuer certificates
tr: kayıp sertifikacı sertifikalarını alır

en: fetch the key specified in the card URL
tr: kart URL'sinde belirtilmiş anahtarı alır

en: fingerprint on card does not match requested one
tr: karttaki parmak izi istenenle eşleşmiyor

en: fingerprint=%s
tr: parmakizi=%s

en: flag the selected user ID as primary
tr: seçili kullanıcı kimliğini asıl olarak imler

en: forced
tr: zorlandı

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
tr: alıcının tercihleriyle çelişen %s (%d) simetrik şifre kullanımı zorlanıyor

en: found another possible matching CA certificate - trying again
tr: başka bir eşleşmesi olası CA sertifikası var - tekrar deneniyor

en: fstat(%d) failed in %s: %s
tr: fstat(%d) %s de başarısız: %s

en: full
tr: tamamen

en: generate a new key pair
tr: yeni bir anahtar çifti üretir

en: generate a revocation certificate
tr: bir yürürlükten kaldırma sertifikası üretir

en: generate new keys
tr: yeni anahtarlar üretir

en: generating key failed
tr: anahtar üretimi başarısızlığa uğradı

en: generating new key
tr: yeni anahtar üretiliyor

en: handler 0x%lx for fd %d started
tr: tutamak 0x%lx, fd %d için başlatıldı

en: handler 0x%lx for fd %d terminated
tr: tutamak 0x%lx, fd %d için sonlandırıldı

en: handler for fd %d started
tr: fd %d için eylemci başlatıldı

en: handler for fd %d terminated
tr: fd %d için eylemci sonlandı

en: hash algorithm %d (%s) for signer %d not supported; using %s
tr: çittirim algoritması %d (%s) imzacı %d için desteklenmiyor; %s kullanılıyor

en: hash algorithm used for signer %d: %s (%s)
tr: %d imzacı için kullanılan çittirim algoritması: %s (%s)

en: honor the PKA record set on a key when retrieving keys
tr: anahtarları alırken PKA kaydını bir anahtara atar

en: honor the preferred keyserver URL set on the key
tr: tercihli anahtar sunucusunun adresini adrese atar

en: iImMqQsS
tr: bBmMkKaA

en: iconv_open failed: %s
tr: iconv_open başarısız: %s

en: ignore requests to change the TTY
tr: TTY değiştirme istekleri yoksayılır

en: ignore requests to change the X display
tr: X birimi değiştirme istekleri yoksayılır

en: ignoring garbage line
tr: bozuk satır yok sayılıyor

en: import certificates
tr: sertifikaları ithal eder

en: import keys from a keyserver
tr: anahtarları bir anahtar sunucusundan indirir

en: import signatures that are marked as local-only
tr: salt-yerel olarak imlenmiş imzaları ithal eder

en: import/merge keys
tr: anahtarları indirir/katıştırır

en: importing secret keys not allowed
tr: gizli anahtarı alımına izin verilmez

en: include revoked keys in search results
tr: yürürlükten kaldırılan anahtarlar arama sonuçlarına dahil edilir

en: include subkeys when searching by key ID
tr: anahtar kimliğine göre arama yapılırken yardımcı anahtarlar dahil edilir

en: input file name (default stdin)
tr: girdi dosyası ismi (std girdi öntanımlı)

en: input line %u too long or missing LF
tr: girdi satırı %u ya çok uzun ya da sonunda satırsonu karakteri yok

en: input line longer than %d characters
tr: girdi satırı %d karakterden daha uzun

en: interactive marking as trusted disabled for this session
tr: güvenilir olarak etkileşimli imleme bu oturum için iptal edildi

en: interactive marking as trusted not enabled in gpg-agent
tr: güvenilir olarak etkileşimli imleme gpg-agent'ta etkin değil

en: intermediate certificate has expired
tr: ara sertifikanın kullanım süresi dolmuş

en: intermediate certificate is good
tr: ara sertifika iyi durumda

en: intermediate certificate not created during lifetime of issuer
tr: sertifikacının yaşam süresi boyunca ara sertifika oluşturulmadı

en: intermediate certificate not yet valid
tr: ara sertifika henüz geçersiz

en: invalid
tr: geçersiz

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
tr: S2K kipi geçersiz; 0, 1 veya 3 olmalı

en: invalid alias definition
tr: geçersiz rumuz tanımı

en: invalid armor header:
tr: zırh başlığı geçersiz:

en: invalid armor: line longer than %d characters
tr: geçersiz zırh: satır %d karakterden uzun

en: invalid auto-key-locate list
tr: özdevinimli anahtar konumlama listesi geçersiz

en: invalid clearsig header
tr: açıkça okunabilen imza başlığı geçersiz

en: invalid command
tr: geçersiz komut

en: invalid command "%.50s"
tr: geçersiz komut "%.50s"

en: invalid command (there is no implicit command)
tr: geçersiz komut (hiç dolaylı komut yok)

en: invalid dash escaped line:
tr: araçizgisi escape'lı satır geçersiz:

en: invalid default preferences
tr: öntanımlı tercihler geçersiz

en: invalid default-cert-level; must be 0, 1, 2, or 3
tr: öntanımlı sertifika seviyesi geçersiz; 0, 1, 2, ya da 3 olabilir

en: invalid export options
tr: dışsallaştırma seçenekleri geçersiz

en: invalid fingerprint
tr: parmakizi geçersiz

en: invalid import options
tr: içselleştirme seçenekleri geçersiz

en: invalid keyserver options
tr: anahtar sunucusu seçenekleri geçersiz

en: invalid keyserver protocol (us %d!=handler %d)
tr: anahtar sunucu protokolü geçersiz (bizimki %d!=eylemci %d)

en: invalid list options
tr: liste seçenekleri geçersiz

en: invalid min-cert-level; must be 1, 2, or 3
tr: asgari sertifika seviyesi geçersiz; 1, 2, ya da 3 olabilir

en: invalid option
tr: geçersiz seçenek

en: invalid option "%.50s"
tr: geçersiz seçenekler "%.50s"

en: invalid personal cipher preferences
tr: kişisel şifre tercihleri geçersiz

en: invalid personal compress preferences
tr: kişisel sıkıştırma tercihleri geçersiz

en: invalid personal digest preferences
tr: kişisel özet tercihleri geçersiz

en: invalid radix64 character %02X skipped
tr: geçersiz radix64 karakteri %02X atlandı

en: invalid radix64 character %02x skipped
tr: geçersiz radix64 karakteri %02x atlandı

en: invalid signature: message digest attribute does not match computed one
tr: geçersiz imza: ileti özeti özelliği hesaplananla uyuşmuyor

en: invalid structure of OpenPGP card (DO 0x93)
tr: OpenPGP kartının yapısı geçersiz (DO 0x93)

en: invalid value
tr: değer hatalı

en: invalid verify options
tr: doğrulama seçenekleri geçersiz

en: invoke gpg-protect-tool
tr: gpg-protect-tool'u çalıştırır

en: issuer certificate is not marked as a CA
tr: sertifikacı onu bir CA gibi imlememiş

en: issuer certificate not found
tr: sertifikacı belli değil

en: it is strongly suggested that you update your preferences and
tr: tercihlerinizi güncellemenizi ve

en: key "%s" not found on keyserver
tr: anahtar "%s" anahtar sunucusunda yok

en: key "%s" not found: %s
tr: anahtar "%s" yok: %s

en: key %s has no user IDs
tr: anahtar %s: kullanıcı kimliği yok

en: key %s marked as ultimately trusted
tr: anahtar %s son derece güvenli olarak imlendi.

en: key %s occurs more than once in the trustdb
tr: anahtar %s güvence veritabanında birden fazla görünüyor

en: key %s: "%s" %d new signatures
tr: anahtar %s: "%s" %d yeni imza

en: key %s: "%s" %d new subkeys
tr: anahtar %s: "%s" %d yeni yardımcı anahtar

en: key %s: "%s" %d new user IDs
tr: anahtar %s: "%s" %d yeni kullanıcı kimliği

en: key %s: "%s" %d signature cleaned
tr: anahtar %s: "%s" %d imza temizlendi

en: key %s: "%s" %d signatures cleaned
tr: anahtar %s: "%s" %d imza temizlendi

en: key %s: "%s" %d user ID cleaned
tr: anahtar %s: "%s" %d kullanıcı kimliği temizlendi

en: key %s: "%s" %d user IDs cleaned
tr: anahtar %s: "%s" %d kullanıcı kimliği temizlendi

en: key %s: "%s" 1 new signature
tr: anahtar %s: "%s" 1 yeni imza

en: key %s: "%s" 1 new subkey
tr: anahtar %s: %s 1 yeni yardımcı anahtar

en: key %s: "%s" 1 new user ID
tr: anahtar %s: "%s" 1 yeni kullanıcı kimliği

en: key %s: "%s" not changed
tr: anahtar %s: "%s" değişmedi

en: key %s: "%s" revocation certificate added
tr: anahtar %s: "%s" yürürlükten kaldırma sertifikası eklendi

en: key %s: "%s" revocation certificate imported
tr: anahtar %s: "%s" yürürlükten kaldırma sertifikası alındı

en: key %s: PGP 2.x style key - skipped
tr: anahtar %s: PGP 2.x tarzı bir anahtar - atlandı

en: key %s: PKS subkey corruption repaired
tr: anahtar %s: PKS yardımcı anahtar bozulması giderildi

en: key %s: accepted as trusted key
tr: anahtar %s: güvenli anahtar olarak kabul edildi

en: key %s: accepted non self-signed user ID "%s"
tr: anahtar %s: öz-imzalı olmayan kullanıcı kimliği "%s" kabul edildi

en: key %s: can't locate original keyblock: %s
tr: anahtar %s: özgün anahtar bloku bulunamadı: %s

en: key %s: can't read original keyblock: %s
tr: anahtar %s: özgün anahtar bloku okunamadı: %s

en: key %s: direct key signature added
tr: anahtar %s: doğrudan anahtar imzası eklendi

en: key %s: doesn't match our copy
tr: anahtar %s: bizim kopyamızla eşleşmiyor

en: key %s: duplicated user ID detected - merged
tr: anahtar %s: çift kullanıcı kimliği saptandı - birleştirildi

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - rejected
tr: anahtar %s: yürürlükten kaldırma sertifikası geçersiz: %s - reddedildi

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - skipped
tr: anahtar %s: yürürlükten kaldırma sertifikası geçersiz: %s - atlandı

en: key %s: invalid self-signature on user ID "%s"
tr: anahtar %s: kullanıcı kimliği "%s" için öz-imza geçersiz

en: key %s: invalid subkey binding
tr: anahtar %s: yardımcı anahtar garantileme geçersiz

en: key %s: invalid subkey revocation
tr: anahtar %s: yardımcı anahtar yürürlükten kaldırması geçersiz

en: key %s: key material on-card - skipped
tr: anahtar %s: anahtar malzemesi kartta - atlandı

en: key %s: new key - skipped
tr: anahtar %s: yeni anahtar - atlandı

en: key %s: no public key - can't apply revocation certificate
tr: anahtar %s: genel anahtar değil - yürürlükten kaldırma sertifikası uygulanamaz

en: key %s: no public key for trusted key - skipped
tr: anahtar %s: güvenli anahtar için genel anahtar yok - atlandı

en: key %s: no subkey for key binding
tr: anahtar %s: anahtarı garantilemek için yardımcı anahtar yok

en: key %s: no subkey for key revocation
tr: anahtar %s: anahtarı yürürlükten kaldırılacak yardımcı anahtar yok

en: key %s: no subkey for subkey binding signature
tr: anahtar %s: yardımcı anahtarı garantileme imzası için yardımcı anahtar yok

en: key %s: no subkey for subkey revocation signature
tr: anahtar %s: anahtarı yürürlükten kaldırma imzası için yardımcı anahtar yok

en: key %s: no user ID
tr: anahtar %s: kullanıcı kimliği yok

en: key %s: no user ID for signature
tr: anahtar %s: imza için kullanıcı kimliği yok

en: key %s: no valid user IDs
tr: anahtar %s: geçerli kullanıcı kimliği yok

en: key %s: non exportable signature (class 0x%02X) - skipped
tr: anahtar %s: imza gönderilebilir değil (0x%02X sınıfı) - atlandı

en: key %s: public key "%s" imported
tr: anahtar %s: genel anahtar "%s" alındı

en: key %s: public key not found: %s
tr: anahtar %s: genel anahtar yok: %s

en: key %s: removed multiple subkey binding
tr: anahtar %s: çok sayıda yardımcı anahtar bağlantısı silindi

en: key %s: removed multiple subkey revocation
tr: anahtar %s: çok sayıda yardımcı anahtar yürürlükten kaldırması silindi

en: key %s: revocation certificate at wrong place - skipped
tr: anahtar %s: yürürlükten kaldırma sertifikası yanlış yerde - atlandı

en: key %s: secret key imported
tr: anahtar %s: gizli anahtar alındı

en: key %s: secret key with invalid cipher %d - skipped
tr: anahtar %s: geçersiz şifreli (%d) gizli anahtar - atlandı

en: key %s: skipped subkey
tr: anahtar %s: yardımcı anahtar atlandı

en: key %s: skipped user ID "%s"
tr: anahtar %s: kullanıcı kimliği "%s" atlandı

en: key %s: subkey signature in wrong place - skipped
tr: anahtar %s: yardımcı anahtar imzası yanlış yerde - atlandı

en: key %s: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
tr: anahtar %s: umulmayan imza sınıfı (0x%02X) - atlandı

en: key %s: unsupported public key algorithm
tr: anahtar %s: genel anahtar algoritması desteklenmiyor

en: key %s: unsupported public key algorithm on user ID "%s"
tr: anahtar %s: genel anahtar algoritması, kullanıcı kimliği "%s" için desteklenmiyor

en: key already exists
tr: anahtar zaten mevcut

en: key export failed: %s
tr: anahtar ihracı başarısızlığa uğradı: %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
tr: anahtar %lu saniye sonra üretilmiş (zaman sapması veya saat problemi)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
tr: anahtar bundan %lu saniye sonra üretilmiş (zaman sapması veya saat problemi)

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
tr: anahtar güvenli olarak imlenmemiş - onu sahte RSÜ ile kullanmayın!

en: key not found on keyserver
tr: anahtar, anahtar sunucusunda yok

en: key operation not possible: %s
tr: anahtar işlemi mümkün değil: %s

en: keyserver receive failed: %s
tr: anahtar sunucusundan alım başarısızlığa uğradı: %s

en: keyserver refresh failed: %s
tr: anahtar sunucusunda tazeleme başarısız: %s

en: keyserver search failed: %s
tr: anahtar sunucusunda arama başarısız: %s

en: keyserver send failed: %s
tr: anahtar sunucusuna gönderim başarısızlığa uğradı: %s

en: keysize invalid; using %u bits
tr: anahtar uzunluğu geçersiz; %u bit kullanılıyor

en: keysize rounded up to %u bits
tr: anahtar uzunluğu %u bite yuvarlandı

en: keyword too long
tr: anahtar sözcük çok uzun

en: line %d: invalid algorithm
tr: `%d. satır: algoritma geçersiz

en: line %d: invalid key length %u (valid are %d to %d)
tr: %d. satır: anahtar uzunluğu %u geçersiz (%d .. %d geçerli)

en: line %d: key generation failed: %s <%s>
tr: %d. satır: anahtar üretimi başarısızlığa uğradı: %s <%s>

en: line %d: no subject name given
tr: %d. satır: konu ismi belirtilmemiş

en: line %d: not a valid email address
tr: %d. satır: geçerli bir eposta adresi değil

en: line shortened due to embedded Nul character
tr: gömülü boş karakterden dolayı satır kısaldı

en: line too long
tr: satır çok uzun

en: line too long - skipped
tr: satır çok uzun - atlandı

en: list all available data
tr: tüm kullanılabilir veriyi listeler

en: list all components
tr: tüm bileşenleri listeler

en: list and check key signatures
tr: anahtar imzalarını listeler ve sınar

en: list certificate chain
tr: sertifika zincirini listeler

en: list external keys
tr: harici anahtarları listeler

en: list global configuration file
tr: küresel yapılandırma dosyasını listeler

en: list key and user IDs
tr: anahtarı ve kullanıcı kimliğini gösterir

en: list keys
tr: anahtarları listeler

en: list keys and fingerprints
tr: anahtarları ve parmak izlerini listeler

en: list keys and signatures
tr: anahtarları ve imzaları listeler

en: list preferences (expert)
tr: tercihleri listeler (uzman)

en: list preferences (verbose)
tr: tercihleri listeler (ayrıntılı)

en: list secret keys
tr: gizli anahtarları listeler

en: looking up issuer at external location
tr: harici bir sertifikacı arar

en: looking up issuer from the Dirmngr cache
tr: Dirmngr önbelleğinde sertifikacıyı arar

en: make a clear text signature
tr: açıkça okunabilen bir imza yapar

en: make a detached signature
tr: bağımsız bir imza yapar

en: make a signature
tr: bir imza yapar

en: make timestamp conflicts only a warning
tr: zaman damgası çelişkilerini uyarı olarak bildirir

en: make_keysig_packet failed: %s
tr: make_keysig_packet başarısız: %s

en: malformed CRC
tr: CRC bozulmuş

en: marginal
tr: şöyle böyle

en: marginals-needed must be greater than 1
tr: "marginals-needed" 1 den büyük olmalı

en: max-cert-depth must be in the range from 1 to 255
tr: "max-cert-depth" 1 ile 255 arasında olmalı

en: menu to change or unblock the PIN
tr: PIN'i değiştirme veya engelleme menüsü

en: missing argument
tr: eksik değiştirge

en: missing argument for option "%.50s"
tr: "%.50s" seçeneği için değiştirge eksik

en: move a backup key to a smartcard
tr: bir akıllı karttan bir yedekleme anahtarını taşır

en: move a key to a smartcard
tr: bir akıllı karttan bir anahtarı taşır

en: nN
tr: hH

en: nested clear text signatures
tr: açıkça okunabilen imzalar dahil edildi

en: never
tr: asla

en: never
tr: asla

en: never consult a CRL
tr: asla bir CRL sormaz

en: next trustdb check due at %s
tr: sonraki güvence veritabanı denetimi %s de

en: no
tr: hayır

en: no --keyfile option provided
tr: --keyfile diye bir seçenek yok

en: no --program option provided
tr: --program diye bir seçenek yok

en: no CRL found for certificate
tr: sertifika için bir CRL yok

en: no class provided
tr: hiç sınıf sağlanmamış

en: no gpg-agent running in this session
tr: bu oturumda çalışan gpg-agent yok

en: no issuer found in certificate
tr: sertifikacı kim belli değil

en: no key usage specified - assuming all usages
tr: hiç anahtar kullanımı belirtilmemiş - tüm kullanımlar var sayılıyor

en: no need for a trustdb check
tr: bir güvence veritabanı denetimi gereksiz

en: no remote program execution supported
tr: uzaktan uygulama çalıştırılması desteklenmiyor

en: no revocation keys found for "%s"
tr: "%s" için yürürlükten kaldırma anahtarları yok

en: no secret key
tr: gizli anahtar yok

en: no signature found
tr: hiç imza yok

en: no signed data
tr: imzalı veri yok

en: no suitable card key found: %s
tr: uygun bir kart anahtarı yok: %s

en: no ultimately trusted keys found
tr: son derece güvenli bir anahtar yok

en: no valid OpenPGP data found.
tr: geçerli OpenPGP verisi yok

en: no valid addressees
tr: geçerli adresler yok

en: no valid recipients given
tr: geçerli alıcılar verilmedi

en: no writable keyring found: %s
tr: yazılabilir bir anahtar zinciri yok: %s

en: no writable public keyring found: %s
tr: yazılabilir bir genel anahtar zinciri yok: %s

en: none
tr: yok

en: not a detached signature
tr: bir bağımsız imza değil

en: not an OpenPGP card
tr: bir OpenPGP kartı değil

en: not forced
tr: zorlanmadı

en: number of issuers matching: %d
tr: eşleşen sertifikacı sayısı: %d

en: number of matching certificates: %d
tr: eşleşen sertifika sayısı: %d

en: oO
tr: tT

en: okay, we are the anonymous recipient.
tr: tamam, biz anonim alıcıyız.

en: okay|okay
tr: tamam|tamam

en: old encoding of the DEK is not supported
tr: DEK'in eski kodlaması desteklenmiyor

en: old style (PGP 2.x) signature
tr: eski stil (PGP 2.x) imza

en: only --decrypt and --encrypt are supported
tr: sadece --decrypt ve --encrypt destekleniyor

en: only accept updates to existing keys
tr: güncellemeleri sadece mevcut anahtarlar için kabul eder

en: option "%.50s" does not expect an argument
tr: "%.50s" seçeneğinin değiştirge ihtiyacı yok

en: option "%.50s" is ambiguous
tr: "%.50s" seçeneği belirsiz

en: option "%s" ignored due to "%s"
tr: "%2$s" nedeniyle "%1$s" seçeneği yoksayıldı

en: option "%s" requires a program and optional arguments
tr: "%s" seçeneği bir program ve seçimlik değiştirgeler gerektirir

en: original file name='%.*s'
tr: özgün dosya adı = '%.*s'

en: out of core
tr: nüve dışı

en: out of core
tr: nüve dışında

en: out of core in secure memory while allocating %lu bytes
tr: %lu bayt ayrılırken güvenli bellekte nüve dışına çıkıldı

en: out of core while allocating %lu bytes
tr: %lu bayt ayrılırken nüve dışına çıkıldı

en: ownertrust information cleared
tr: sahibinin güvencesi bilgisi temizlendi

en: ownertrust value missing
tr: sahibiningüvencesi değeri kayıp

en: pass a command to the dirmngr
tr: dirmngr'a bir komut aktarır

en: passphrase generated with unknown digest algorithm %d
tr: bilinmeyen özet algoritması ile üretilmiş anahtar parolası %d

en: please do a --check-trustdb
tr: lütfen bir --check-trustdb yapın

en: please make sure that the "dirmngr" is properly installed
tr: "dirmngr"'ın düzgün olarak kurulu olduğundan lütfen emin olunuz

en: please see %s for more information
tr: daha fazla bilgi için lütfen %s adresine bakınız

en: please use "%s%s" instead
tr: lütfen yerine "%s%s" kullanınız

en: please wait while key is being generated ...
tr: anahtar üretilene kadar lütfen bekleyiniz ....

en: premature eof (in CRC)
tr: dosya sonu belirsiz (CRC içinde)

en: premature eof (in trailer)
tr: dosya sonu belirsiz (kuyruk içinde)

en: premature eof (no CRC)
tr: dosya sonu belirsiz (CRC yok)

en: print data out hex encoded
tr: veri çıktısını onaltılık kodlamayla basar

en: print message digests
tr: ileti özetlerini gösterir

en: print the card status
tr: kart durumunu basar

en: problem handling encrypted packet
tr: şifreli paketin elde edilmesinde sorun var

en: problem looking for existing certificate: %s
tr: mevcut sertifika aranırken sorun çıktı: %s

en: problem re-searching certificate: %s
tr: sertifika yeniden aranırken sorun çıktı: %s

en: problem setting the gpg-agent options
tr: gpg-agent seçenekleri ayarlanırken sorun çıktı

en: problem with the agent: %s
tr: aracı ile sorun var: %s

en: program filename
tr: program dosyaismi

en: prompt before overwriting
tr: üzerine yazmadan önce sorar

en: pty read failed: %s
tr: pty okuması başarısız: %s

en: public and secret key created and signed.
tr: genel ve gizli anahtar üretildi ve imzalandı.

en: public key %s not found: %s
tr: genel anahtar %s yok: %s

en: public key decryption failed: %s
tr: genel anahtar şifre çözümü başarısız: %s

en: public key encrypted data: good DEK
tr: genel anahtarla şifreli veri: doğru DEK

en: public key is %s
tr: genel anahtar: %s

en: public key of ultimately trusted key %s not found
tr: son derece güvenli %s için genel anahtar yok

en: qQ
tr: çÇ

en: quiet
tr: sessiz

en: quit
tr: çık

en: quit this menu
tr: bu menüden çık

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
tr: zırh içinde uluslararası karakterler - büyük olasılıkla hatalı bir e-posta sunucusu kullanılmış

en: re-distribute this key to avoid potential algorithm mismatch problems
tr: olası algoritma uyuşmazlığı sorunlarından kaçınmak için bu anahtarı
    tekrar dağıtmanızı şiddetle öneririz.

en: read error
tr: okuma hatası

en: read failed: %s
tr: read başarısız: %s

en: reading public key failed: %s
tr: genel anahtar okuması başarısız: %s

en: reading stdin ...
tr: standart girdiden okuyor ...

en: reason for revocation:
tr: yürürlükten kaldırma sebebi:

en: receiving line failed: %s
tr: satır alımı başarısız: %s

en: register a smartcard
tr: bir akıllı kartı kayda alır

en: remove as much as possible from key after import
tr: ithalat sonrası anahtardan mümkün olduğunca çok şey kaldırır

en: remove as much as possible from key during export
tr: ihraç sırasında anahtardan mümkün olduğunca çok şey kaldırılır

en: remove keys from the public keyring
tr: anahtarları genel anahtar zincirinden siler

en: remove keys from the secret keyring
tr: anahtarları gizli anahtar zincirinden siler

en: remove unusable parts from key after import
tr: ithalat sonrası anahtardan kullanışsız parçaları kaldırır

en: remove unusable parts from key during export
tr: ihraç sırasında anahtardan kullanışsız parçalar kaldırılır

en: removing stale lockfile (created by %d)
tr: bayat kilit dosyası siliniyor (%d tarafından oluşturulmuş)

en: repair damage from the pks keyserver during import
tr: ithalat sırasında pks anahtar sunucusundaki bozukluğu giderir

en: requesting key %s from %s
tr: %s anahtarı %s adresinden isteniyor

en: requesting key %s from %s server %s
tr: %1$s anahtarı %3$s sunucusunun %2$s adresinden isteniyor

en: required certificate attributes missing: %s%s%s
tr: gerekli sertifika özellikleri eksik: %s%s%s

en: resource problem: out of core
tr: özkaynak sorunu: nüve dışı

en: response does not contain the RSA modulus
tr: yanıt RSA modülü içermiyor

en: response does not contain the RSA public exponent
tr: yanıt RSA genel bileşenini içermiyor

en: response does not contain the public key data
tr: yanıt genel anahtar verisi içermiyor

en: revocation comment:
tr: yürürlükten kaldırma açıklaması:

en: revoke key or selected subkeys
tr: anahtarı ya da seçili yardımcı anahtarları yürürlükten kaldırır

en: revoke selected user IDs
tr: Seçili tüm kullanıcı kimlikleri yürürlükten kaldırır

en: revoke signatures on the selected user IDs
tr: Seçili tüm kullanıcı kimliklerdeki imzaları yürürlükten kaldırır

en: revoked
tr: yürürlükten kaldırıldı

en: revoked by your key %s on %s
tr: %s tarafından %s de yürürlükten kaldırılmış

en: revoked: %s
tr: yürürlükten kaldırıldı: %s

en: root certificate has expired
tr: kök sertifikanın kullanım süresi dolmuş

en: root certificate has now been marked as trusted
tr: kök sertifika artık güvenilir olarak imlenmiş oldu

en: root certificate is good
tr: kök sertifika iyi durumda

en: root certificate is not marked trusted
tr: kök sertifika güvenilir olarak imli değil

en: root certificate missing
tr: kök sertifika kayıp

en: root certificate not yet valid
tr: kök sertifika henüz geçersiz

en: rounded up to %u bits
tr: %u bite yuvarlandı

en: run /subst on startup
tr: /subst başlangıçta çalıştırılır

en: run in daemon mode (background)
tr: artalan süreci olarak çalışır

en: run in multi server mode (foreground)
tr: çoklu sunucu kipinde çalışır (önalanda)

en: run in server mode
tr: sunucu kipinde çalışır

en: run in server mode (foreground)
tr: sunucu olarak (önalanda) çalışır

en: run the Assuan server given on the command line
tr: komut satırında verilen Assuan sunucu çalıştırılır

en: save and quit
tr: kaydet ve çık

en: search for keys on a keyserver
tr: bir anahtar sunucusunda anahtarları arar

en: secret key "%s" not found: %s
tr: gizli anahtar "%s" yok: %s

en: secret key file (required)
tr: gizli anahtar dosyası (gerekli)

en: secret key parts are not available
tr: gizli anahtar parçaları kullanım dışı

en: seems to be not encrypted
tr: şifrelenmemiş görünüyor

en: select failed: %s
tr: select başarısız: %s

en: select subkey N
tr: N yardımcı anahtarını

en: select user ID N
tr: N kullanıcı kimliğini seçer

en: selected certification digest algorithm is invalid
tr: seçilen sertifikalama özet algoritması geçersiz

en: selected cipher algorithm is invalid
tr: seçilen şifre algoritması geçersiz

en: selected compression algorithm is invalid
tr: seçilen şifre algoritması geçersiz

en: selected digest algorithm is invalid
tr: seçilen özet algoritması geçersiz

en: self-signed certificate has a BAD signature
tr: öz-imzalı sertifika KÖTÜ bir imzaya sahip

en: sending key %s to %s
tr: %s anahtarı %s adresine gönderiliyor

en: sending line failed: %s
tr: satır göndirimi başarısız: %s

en: set a notation for the selected user IDs
tr: seçili kullanıcı kimlikleri için bir simgelem belirler

en: set debugging flags
tr: hata ayıklama bayrakları ayarlanır

en: set preference list for the selected user IDs
tr: Seçili kullanıcı kimlikler için tercih listesini belirler

en: set the preferred keyserver URL for the selected user IDs
tr: seçili kullanıcı kimlikler için tercih edilen anahtar sunucu adresini belirler

en: sh-style command output
tr: sh tarzı komut çıktısı

en: shell
tr: kabuk

en: show IETF standard notations during signature listings
tr: imza listelemesi sırasında IETF standart simgelemlerini gösterir

en: show IETF standard notations during signature verification
tr: imza doğrulaması sırasında IETF standart simgelemlerini gösterir

en: show admin commands
tr: yönetici komutlarını gösterir

en: show all notations during signature listings
tr: imza listelemesi sırasında tüm simgelemi gösterir

en: show all notations during signature verification
tr: imza doğrulaması sırasında tüm simgelemi gösterir

en: show expiration dates during signature listings
tr: imza listelemesi sırasında zamanaşımı tarihleri gösterilir

en: show key fingerprint
tr: parmakizini gösterir

en: show only the primary user ID in signature verification
tr: imza doğrulamasında sadece birincil kullanıcı kimlik gösterilir

en: show policy URLs during signature listings
tr: imza listelemesi sırasında poliçe URLleri gösterilir

en: show policy URLs during signature verification
tr: imza doğrulaması sırasında poliçe adreslerini gösterir

en: show preferred keyserver URLs during signature listings
tr: imza listelemesi sırasında tercih edilen anahtar sunucusu adresi gösterilir

en: show preferred keyserver URLs during signature verification
tr: imza doğrulaması sırasında tercih edilen anahtar sunucusu adresleri gösterilir

en: show revoked and expired subkeys in key listings
tr: anahtar listelerinde yürürlükten kaldırılmış ve zamanaşımına uğramış yardımcı anahtarlar gösterilir

en: show revoked and expired user IDs in key listings
tr: anahtar listelerinde yürürlükten kaldırılmış ve zamanaşımına uğramış kullanıcı kimlikleri gösterilir

en: show revoked and expired user IDs in signature verification
tr: imza doğrulamasında yürürlükten kaldırılan ve zamanaşımına uğrayan kullanıcı kimlikleri gösterilir

en: show selected photo IDs
tr: seçili foto kimlikleri gösterir

en: show the keyring name in key listings
tr: anahtar zinciri ismini anahtar listelerinde gösterir

en: show this help
tr: bunu gösterir

en: show user ID validity during key listings
tr: anahtar listelemesi sırasında kullanıcı kimliği geçerliliğini gösterir

en: show user ID validity during signature verification
tr: imza doğrulaması sırasında kullanıcı kimliği geçerliliğini gösterir

en: show user-supplied notations during signature listings
tr: imza listelemesi sırasında kullanıcı kanaklı simgelemleri gösterir

en: show user-supplied notations during signature verification
tr: imza doğrulaması sırasında kullanıcı kaynaklı simgelemleri gösterir

en: sign a key
tr: bir anahtarı imzalar

en: sign a key locally
tr: bir anahtarı yerel olarak imzalar

en: sign or edit a key
tr: bir anahtarı düzenler ve imzalar

en: sign selected user IDs [* see below for related commands]
tr: seçilen kullanıcı kimliği imzalar [* ilgili komutlar için aşağıya bakın]

en: sign selected user IDs locally
tr: kullanıcı kimlikleri yerel olarak imzalar

en: sign selected user IDs with a non-revocable signature
tr: seçili kullanıcı kimlikleri yürürlükten kaldırılamayan bir imzayla imzalar

en: sign selected user IDs with a trust signature
tr: seçili kullanıcı kimlikleri bir güvence imzasıyla imzalar

en: signature not created during lifetime of certificate
tr: sertifika yaşam süresi boyunca imza oluşturulmadı

en: signature verification suppressed
tr: imza doğrulama engellendi

en: signatures created so far: %lu
tr: şu ana kadar oluşturulan imzalar: %lu

en: signed by your key %s on %s%s%s
tr: %s anahtarınızla %s%s%s de imzalandı

en: signing failed: %s
tr: imzalama başarısız: %s

en: signing subkey %s is already cross-certified
tr: yardımcı imzalama anahtarı %s zaten çapraz sertifikalı

en: signing:
tr: imzalanıyor:

en: skipped "%s": %s
tr: "%s" atlandı: %s

en: skipped "%s": duplicated
tr: "%s" atlandı: tekrarlanmış

en: skipped: public key already set
tr: atlandı: genel anahtar zaten belirtilmiş

en: skipped: public key already set as default recipient
tr: atlandı: genel anahtar zaten öntanımlı alıcı olarak ayarlanmış

en: skipped: secret key already present
tr: atlandı: gizli anahtar zaten var

en: skipping block of type %d
tr: %d türündeki blok atlanıyor

en: skipping v3 self-signature on user ID "%s"
tr: kullanıcı kimliği "%s" için v3 öz-imzası atlanıyor

en: ssh handler 0x%lx for fd %d started
tr: ssh tutamağı 0x%lx, fd %d için başlatıldı

en: ssh handler 0x%lx for fd %d terminated
tr: ssh tutamağı 0x%lx, fd %d için sonlandırıldı

en: ssh keys greater than %d bits are not supported
tr: %d bitlikten daha büyük SSH anahtarları desteklenmiyor

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
tr: tek başına yürürlükten kaldırma - uygulamak için "gpg --import" kullanın

en: standalone signature of class 0x%02x
tr: 0x%02x sınıfı tek başına imza

en: subkey %s does not sign and so does not need to be cross-certified
tr: yardımcı anahtar %s imzalamıyor, dolayısıyla çapraz sertifikalı olması gerekmiyor

en: subpacket of type %d has critical bit set
tr: %d tipi alt paket kritik bit kümesine sahip

en: switching to chain model
tr: zincir modeline geçiş

en: system error while calling external program: %s
tr: dış uygulama çalıştırılırken sistem hatası: %s

en: textmode
tr: metinkipi

en: the NullPIN has not yet been changed
tr: BoşPIN henüz değişmedi

en: the available CRL is too old
tr: mevcut CRL çok eski

en: the given certification policy URL is invalid
tr: belirtilen sertifika güvence adresi geçersiz

en: the given preferred keyserver URL is invalid
tr: belirtilen anahtar sunucusu adresi geçersiz

en: the given signature policy URL is invalid
tr: belirtilen imza güvence adresi geçersiz

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
tr: imza doğrulanamadı.
    İmza dosyasının (.sig veya .asc) komut satırında verilecek
    ilk dosya olması gerektiğini lütfen hatırlayın.

en: the status of the certificate is unknown
tr: sertifika durumu bilinmiyor

en: there is a secret key for public key "%s"!
tr: genel anahtar "%s" için bir gizli anahtar var!

en: this is a PGP generated Elgamal key which is not secure for signatures!
tr: bu, imzalar için güvenli olmayan PGP üretimi bir ElGamal anahtarı!

en: this key has already been designated as a revoker
tr: bu anahtar zaten onu üreten tarafından yürürlükten kaldırılmıştı

en: this may be caused by a missing self-signature
tr: bu kayıp bir öz-imza yüzünden meydana gelebilir

en: this message may not be usable by %s
tr: bu ileti %s tarafından kullanılamayabilir

en: this platform requires temporary files when calling external programs
tr: bu platformda, dış uygulamalar çalıştırılırken geçici dosyalar gerekiyor

en: toggle the signature force PIN flag
tr: imza zorlama PIN'i bayrağını değiştirir

en: too many cipher preferences
tr: çok fazla şifreleme tercihi

en: too many compression preferences
tr: çok fazla sıkıştırma tercihi

en: too many digest preferences
tr: çok fazla özet tercihi

en: tool class (confucius)
tr: araç sınıfı (Konfüçyüs)

en: total number processed: %lu
tr: işlenmiş toplam miktar: %lu

en: trust record %lu is not of requested type %d
tr: güvence veritabanının %lu. kaydı %d istek türünde değil

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
tr: güvence veritabanı kaydı %lu, istek tipi %d: okuma başarısız: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
tr: güvence veritabanının %lu. kaydı, %d türünde: yazma başarısız: %s

en: trust: %s
tr: güvencesi: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
tr: güvence veritabanı %lu kaydı: erişim başarısız: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
tr: güvence veritabanı %lu kaydı: yazma başarısız (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
tr: güvence veritabanı işlemi çok uzun

en: trustdb: lseek failed: %s
tr: güvence veritabanı: erişim başarısız: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
tr: güvence veritabanı: okuma başarısız (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
tr: güvence veritabanı: eşzamanlama başarısız: %s

en: trustlevel adjusted to FULL due to valid PKA info
tr: geçerli PKA bilgisinden dolayı güvence seviyesi TAM olarak ayarlandı

en: trustlevel adjusted to NEVER due to bad PKA info
tr: kötü PKA bilgisinden dolayı güvence seviyesi ASLA olarak ayarlandı

en: ultimate
tr: son derece

en: unable to display photo ID!
tr: foto kimliği gösterilemiyor!

en: unable to execute external program
tr: dış uygulama çalıştırılamıyor

en: unable to read external program response: %s
tr: dış uygulamanın yanıtı okunamıyor: %s

en: unable to set exec-path to %s
tr: çalıştırılabilirlerin patikası %s yapılamıyor

en: unable to update trustdb version record: write failed: %s
tr: güvence veritabanının sürüm kaydı güncellenemedi: yazma başarısız: %s

en: unable to use unknown trust model (%d) - assuming %s trust model
tr: bilinmeyen güvence modeli (%d) kullanılamıyor - %s güvence modeli varsayılıyor

en: unblock the PIN using a Reset Code
tr: Bir Sıfırlama Kodu kullanarak PIN'in engelini kaldır

en: uncompressed|none
tr: Sıkıştırılmamış|yok

en: undefined
tr: tanımsız

en: unexpected armor:
tr: beklenmeyen zırh:

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: unknown armor header:
tr: bilinmeyen zırh başlığı:

en: unknown default recipient "%s"
tr: öntanımlı alıcı "%s" bilinmiyor

en: unnatural exit of external program
tr: Dış uygulamamnın doğal olmayan çıkışı

en: unsupported algorithm: %s
tr: desteklenmeyen algoritma: %s

en: update all keys from a keyserver
tr: anahtarları bir anahtar sunucusundan günceller

en: update failed: %s
tr: güncelleme başarısız: %s

en: update the trust database
tr: güvence veritabanını günceller

en: usage: %s
tr: kullanımı: %s

en: use a log file for the server
tr: sunucu için bir günlük dosyası kullanılır

en: use as output file
tr: çıktı dosyası olarak kullanılır

en: use canonical text mode
tr: kurallı metin kipini kullanır

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
tr: onu önce "--delete-secret-keys" ile silmelisiniz.

en: use strict OpenPGP behavior
tr: kesin OpenPGP davranışı etkin olur

en: use system's HTTP proxy setting
tr: sistemin HTTP vekil ayarları kullanılır

en: user ID "%s" is already revoked
tr: kullanıcı kimliği "%s" zaten iptal edilmişti

en: user ID: "%s"
tr: Kullanıcı kimliği: "%s"

en: using %s trust model
tr: %s güvence modeli kullanılıyor

en: using cipher %s
tr: %s şifrelemesi kullanılıyor

en: using default PIN as %s
tr: %s olarak öntanımlı PIN kullanılıyor

en: using subkey %s instead of primary key %s
tr: yardımcı anahtar %s, asıl anahtar %s yerine kullanılıyor

en: validate signatures with PKA data
tr: imzaları PKA verisi ile doğrular

en: validation model requested by certificate: %s
tr: sertifika tarafından istenen geçerlilik modeli: %s

en: validation model used: %s
tr: kullanılan geçerlilik modeli: %s

en: validity: %s
tr: geçerliliği: %s

en: verbose
tr: ayrıntılı

en: verification of Admin PIN is currently prohibited through this command
tr: Yönetici PIN'inin doğrulanması bu komut yüzünden şimdilik yasaktır

en: verify CHV%d failed: %s
tr: CHV%d doğrulaması başarısız oldu: %s

en: verify a signature
tr: bir imzayı doğrular

en: verify the PIN and list all data
tr: PIN'i doğrular ve tüm veriyi listeler

en: waiting for lock %s...
tr: %s kilidi için bekleniyor...

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
tr: kilit için bekleniyor (%d%s tarafından tutulmuş) %s...

en: waiting for process %d to terminate failed: %s
tr: süreç %d sonlanacak diye beklerken başarısızlık: %s

en: waitpid failed: %s
tr: waitpid başarısız: %s

en: weak key created - retrying
tr: zayıf anahtar oluşturuldu - yeniden deneniyor

en: weird size for an encrypted session key (%d)
tr: bir şifreli oturum anahtarı (%d) için tuhaf uzunluk

en: will not run with insecure memory due to %s
tr: %s olmasından dolayı güvensiz bellekle çalıştırılmayacak

en: writing direct signature
tr: doğrudan imza yazılıyor

en: writing key binding signature
tr: anahtarı garantileyen imzayı yazıyor

en: writing self signature
tr: öz-imza yazılıyor

en: writing to stdout
tr: standart çıktıya yazıyor

en: yY
tr: eE

en: yes
tr: evet

en: you can update your preferences with: gpg --edit-key %s updpref save
tr: tercihlerinizi böyle güncelleyemezsiniz: gpg --edit-key %s updpref save

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
tr: bir anahtarı kendisini yürürlükten kaldıracak anahtar olarak kullanamazsınız

en: you cannot use --symmetric --encrypt with --s2k-mode 0
tr: --s2k-mode 0 ile  --symmetric --encrypt kullanamazsınız

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt with --s2k-mode 0
tr: --s2k-mode 0 ile --symmetric --sign --encrypt kullanamazsınız

en: |AN|New Admin PIN
tr: |YYP|Yeni Yönetici PIN'i

en: |COMPONENT|change options
tr: |BİLEŞEN|seçenekleri değiştirir

en: |COMPONENT|check options
tr: |BİLEŞEN|seçenekleri sınar

en: |COMPONENT|list options
tr: |BİLEŞEN|seçenekleri listeler

en: |FD|write status info to this FD
tr: |FD|durum bilgisini bu FD'ye yazar

en: |FILE|add keyring to the list of keyrings
tr: |DOSYA|anahtar zincirini anahtar zincirleri listesine ekler

en: |FILE|check new passphrases against pattern in FILE
tr: |DOSYA|yeni anahtar parolası DOSYAdaki kalıba göre sınanır

en: |FILE|read options from FILE
tr: |DOSYA|seçenekler DOSYAdan okunur

en: |FILE|run commands from FILE on startup
tr: |DOSYA|DOSYAdaki komutlar başlangıçta çalıştırılır

en: |FILE|take policy information from FILE
tr: |DOSYA|poliçe bilgisi DOSYAdan alınır

en: |FILE|take the keys from the keyring FILE
tr: |DOSYA|anahtarlar DOSYA anahtar zincirinden alınır

en: |FILE|write a log to FILE
tr: |DOSYA|DOSYAya bir günce yazar

en: |FILE|write a server mode log to FILE
tr: |DOSYA|bir sunucu kipi günlüğü DOSYAya yazar

en: |FILE|write an audit log to FILE
tr: |DOSYA|bir denetim günlüğünü DOSYAya yazar

en: |FILE|write output to FILE
tr: |DOSYA|çıktı DOSYAya yazılır

en: |FILE|write server mode logs to FILE
tr: |DOSYA|sunucu kipi günlükleri DOSYAya yazar

en: |LEVEL|set the debugging level to LEVEL
tr: |LDÜZEY|hata ayıklama düzeyini DÜZEY yapar

en: |MECHANISMS|use MECHANISMS to locate keys by mail address
tr: |MEKANİZMALAR|anahtarları eposta adreslerine göre konumlamak için MEKANİZMALAR kullanılır

en: |NAME|connect to Assuan socket NAME
tr: |İSİM|Assuan soketi İSİMe bağlanır

en: |NAME|encrypt to user ID NAME as well
tr: |İSİM|İSİM kullanıcısı için de şifreleme yapar

en: |NAME|use NAME as PC/SC driver
tr: |İSİM|PC/SC sürücüsü olarak İSİM kullanılır

en: |NAME|use NAME as ct-API driver
tr: |İSİM|ct-API sürücüsü olarak İSİM kullanılır

en: |NAME|use NAME as default secret key
tr: |İSİM|öntanımlı gizli anahtar olarak İSİM kullanılır

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
tr: |İSİM|şifre algoritması olarak İSİM kullanılır

en: |NAME|use encoding NAME for PKCS#12 passphrases
tr: |İSİM|PKCS#12 anahtar parolaları için kodlama olarak İSİM kullanılır

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
tr: |İSİM|özet algoritması olarak İSİM kullanılır

en: |N|Initial New PIN
tr: |N|İlk Yeni PIN

en: |N|New PIN
tr: |N|Yeni PIN

en: |N|connect to reader at port N
tr: |N|N. porttaki okuyucuya bağlanır

en: |N|disconnect the card after N seconds of inactivity
tr: |N|N saniyelik durgunluktan sonra kartı ayırır

en: |N|expire SSH keys after N seconds
tr: |N|SSH anahtarları N saniyede zamanaşımına uğrar

en: |N|expire cached PINs after N seconds
tr: |N|arabellekteki PINler N saniyede zamanaşımına uğrar

en: |N|expire the passphrase after N days
tr: |N|anahtar parolası N gün sonra zaman aşımına uğrar

en: |N|number of certificates to include
tr: |N|içerilecek sertifika sayısı

en: |N|require at least N non-alpha characters for a new passphrase
tr: |N|yeni bir anahtar parolası için en azından harf olmayan N karakter gerekir

en: |N|set compress level to N (0 disables)
tr: |N|sıkıştırma seviyesi N olarak ayarlanır (0 iptal eder)

en: |N|set maximum PIN cache lifetime to N seconds
tr: |N|azami PIN önbelleği ömrü N saniyeye ayarlanır

en: |N|set maximum SSH key lifetime to N seconds
tr: |N|azami SSH anahtarı ömrü N saniyeye ayarlanır

en: |N|set minimal required length for new passphrases to N
tr: |N|yeni anahtar parolası için gereken en küçük uzunluk N'ye ayarlanır

en: |PGM|use PGM as the PIN-Entry program
tr: |UYG|PIN girme uygulaması olarak UYG kullanılır

en: |PGM|use PGM as the SCdaemon program
tr: [UYG|Akıllı kart uygulaması olarak UYG kullanılır

en: |RN|New Reset Code
tr: |YSK|Yeni Sıfırlama Kodu

en: |SPEC|set up email aliases
tr: |BELİRTİM|eposta rumuzlarını ayarlar

en: |SPEC|use this keyserver to lookup keys
tr: |BELİRTİM|anahtarları aramak için bu anahtar sunucusu kullanılır

en: |URL|use keyserver at URL
tr: |URL| URL'si veriler anahtar sunucusu kullanılır

en: |USER-ID|encrypt for USER-ID
tr: |KULLANICI-KİMLİĞİ|KULLANICI-KİMLİĞİ için şifreleme yapar

en: |USER-ID|use USER-ID as default secret key
tr: |KULLANICI-KİMLİĞİ|öntanımlı gizli anahtar olarak KULLANICI-KİMLİĞİ kullanılır

en: |USER-ID|use USER-ID to sign or decrypt
tr: |KULLANICI-KİMLİĞİ|imzalamak ya da şifre çözmek için KULLANICI-KİMLİĞİ kullanılır

en: ||Please enter the PIN
tr: ||Lütfen PIN'i giriniz

en: ||Please enter the Reset Code for the card
tr: ||Lütfen kart için Sıfırlama Kodunu giriniz
